Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #103

Uncanny X-Men #103

Uncanny X-Men #103

"The Fall Of The Tower"

Postacie
Cytat

Wolverine, gdy skrzat każe mu podążać za sobą: "No way pal. The Wolverine don't belive in leprechauns."
Skrzat: "Suit yerself. Maybe leprachauns don't belive in talkin' wolverines, either."

Streszczenie

W tajnym korytarzu Twierdzy Cassidy kilku niewielkich ludzi o spiczastych uszach niesie nieprzytomnego Nightcrawlera. Nagle X-Man odzyskuje świadomość i nie dowierza własnym oczom - został uratowany przez bajkowe skrzaty. Wyjaśnień udziela mu stary sługa Cassidych, Eamon O'Donnell, który również ukrywa się w korytarzu. Zamek od dawna był zamieszkany przez liliputów, którzy żyli sobie spokojnie do czasu, aż zjawili się Black Tom i Juggernaut. Po zdradzieckiej napaści złoczyńcy uwięzili część skrzatów i używają ich jako zakładników. Podobno Tom odbiera rozkazy od człowieka w czerwonej zbroi, który jest pomysłodawcą całej akcji. Kurt od razu podejrzewa osobę, która sprawiła im niedawno tyle kłopotów [Uncanny X-Men #97] - Erika The Red.


W laboratorium Black Tom i Juggernaut kłócą się o sposób, w jaki torturować swoich wrogów. Cain chciałby ich bić, ale Tom ma lepszy plan - za pomocą specjalnych rękawic, nie uszkadzając ciała zadaje Storm tak ogromny ból, że przebywający w Nowym Jorku Xavier zwija się w konwulsjach razem ze swoją uczennicą. Nagle jego ból przerywa kolejna wizja postaci w skafandrze kosmicznym i Charles ponownie zaczyna się zastanawiać, czy aby nie oszalał.


Obserwujący tortury przez kratę wentylacyjną Nightcrawler podejmuje desperacką próbę uwolnienia przyjaciół - przy pomocy swojego induktora obrazu przybiera postać tak pożądanego przez obu złoczyńców Profesora X i staje przed nimi. Juggernaut natychmiast rzuca się na swojego znienawidzonego brata i zdumiony patrzy, jak ten wstaje z fotela i zręcznie uskakuje przed jego ciosami. Nieustannie kpiąc z Caina, fałszywy Xavier prowokuje go do coraz bardziej chaotycznych ataków. W końcu Jugernaut niechcący przebija ścianę zamku. Widząc ponownie niebo, Storm odzyskuje panowanie nad swoją mocą i za pomocą potężnego podmuchu wiatru niszczy kajdany swoje i pozostałych. Niesieni na wietrznej fali Wolverine i Colossus wylatują z laboratorium i lądują na zamkowym dziedzińcu. Ta sztuka nie udaje się Bansheemu, którego chwyta Juggernaut. Tymczasem uwięzione skrzaty wydostają się z roztrzaskanej przez Caina celi i odnajdują przysypanego gruzami Nightcrawlera, którego złoczyńcy nie zauważyli.


Na dziedzińcu Colossus próbuje rozkruszyć metalowe buty, w które wciąż zakuty jest Wolverine, ale nawet jego siła nie daje im rady. Z pomocą przychodzi Storm, która z łatwością otwiera zamek, wspominając, że była najlepszym złodziejem w Kairze.

Black Tom i Juggernaut razem ze schwytanym Bansheem wchodzą na zamkowe blanki. Stamtąd Cassidy krzyczy do stojących poniżej X-Men, że jeśli nie poddadzą się w ciągu pięciu minut, to zrzuci ich przyjaciela z murów. Ororo nie ma zamiaru słuchać gróźb i rusza w kierunku złoczyńców. Peter rzuca Logana jej śladem a sam zaczyna wspinać się po murze. Juggernaut atakuje go, rzucając kamieniami a Tom ostrzeliwuje Storm z zamontowanych na dachu działek. Ororo odpowiada, przywołując potężną burzę. Tymczasem Wolverine przy pomocy skrzatów próbuje dotrzeć do pola bitwy, gdyż Colossus rzucił go za daleko. Podczas, gdy Tom koncentruje się na ciągle unikającej promieni z działek Storm, Nightcrawler po cichu uwalnia Bansheego. Sean chwilowo powstrzymuje Juggernauta, niszcząc podłogę pod nim, po czym rusza na swojego kuzyna. W pojedynku na białą broń zwycięża Toma, zrzucając go przy tym do morza. Juggernaut rusza na ratunek swojemu jedynemu przyjacielowi i obaj złoczyńcy znikają z pola widzenia. X-Men wygrali tę bitwę.


Tymczasem Erik The Red zdaje raport swojemu przełożonemu, który ma już dość porażek. Erik zapewnia dowódcę, że z kolejnym przeciwnikiem dzieci Xaviera nie dadzą sobie rady, będzie to bowiem mistrz magnetyzmu - Magneto.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #103

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.