Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #370

Uncanny X-Men #370

Uncanny X-Men #370

"Collision Course"

Postacie
Cytat

Storm: "They're closing in"
Xavier: "An advantage in my case Storm"

Streszczenie

Thor atakuje Gambita, który powalił już Kapitana Amerykę i Hawkeye'a. LeBau używa swych kart, a gdy na miejsce dociera reszta Avengers po nim i Marrow nie ma już śladu. Gambit uprowadził nim pojazd i nim odlatuje. Vision stwierdza, iż coś jest nie tak i najprawdopodobniej mają do czynienia z X-Men, jedyną ziemską grupą której wywiad nie jest w stanie przeniknąć. W innym miejscu miasta Kurt ma problemy z przekonaniem Logana, iż jest sobą. Gdy wreszcie mu się to udaje, wprowadza Wolviego i Ororo stojących nad nieprzytomnym Benem Grimmem w sytuację. Znaleźli się w przeszłości, na księżycu orbitującym nad rodzinną planetą Skrulli, która wkrótce zostanie zniszczona przez Galactusa. Co gorsza Marrow, Gambit oraz Shadowcat przepadli. Xavier i Colossus poszukują Lebau i rannej Sarah w szpitalu, a ślady wskazują iż Gambit toczył tu walkę. Xavier skanując personel medyczny stwierdza, iż praktycznie w całości tworzą go hologramy. Sprzątacz jest Skrullem, który najwyraźniej pilnuje symulacji, lecz bierze X-Men za część programu. Do środka teleportuje się Kurt z Ororo i Loganem. Jednocześnie powraca Colossus informując, iż Gambit uprowadził quinjeta Avengers i skierował się nim w stronę miasta Shi'ar. Zapewnie chce skorzystać z aparatury medycznej, wiedząc z rezydencji iż jest ona daleko bardziej zawansowana niż ziemska. X-Men zastanawiają się co uczynić dalej. Z umysłu schwytanego Skrulla Xavier odczytał iż atak Galactusa poprzedzają jedynie dni, bądź godziny. Stwierdza, iż nie pozwoli aby po raz kolejny zginęło 8 milardów istnień i postanawia ostrzec Skrulli. Będzie potrzebował jednak radia, bowiem jego telepatia jest zbyt słaba, aby ostrzec Skrulli i zmienić historię. Kurt sugeruje, aby znaleźli jakiś statek. Rozmowie przysłuchuje się sprzątacz.


Marvel, Thundebird i Warlock żądają od Shadowcat odpowiedzi na pytanie ile osób ściga ich, którzy nie są wiernymi żołnierzami i nie zamierzają poddać się praniu mózgu i warunkowaniu, przez które stracą tożsamości. Ni wierzą Shadowcat, iz jest prawdziwą mutantką. Nie wierzą także w odebrany właśnie radiowy komunikat, iz do ich swiata zbliża się Galactus.


Transmisja dotarła do świata Skrulli, którzy uważają iż jest to kolejna prowokacja zbuntowanych agentów. Polecają odizolowac księżyc i odnaleźć intruzów. Przez powstały chaos przedziera się Gambit niosąc Sarah, kierując się w stronę centrum medycznego. Tymczasem na księżycu rozpoczyna się polowanie na X-Men. Logan dopada swego odpowiednika, wyposażonego w adamntowe pazury i zdziera zeń kostium. Sceną walki nagrywa kamera. X-Men udaje się uprowadzić pojazd Fantastic Four, pomimo iż muszą stoczyć bitwę z Hulkiem i Richardsem. W ostatniej chwili Kurt teleportuje na pokład Xaviera, którego w rozgłośni radiowej omal nie dopadli już Kraven i Iron Man. Xavier poleca unieść ich pojazd jak najwyżej, bowiem muszą przesłać jakoś pomimo blokady na planetę Skrulli. Zaczyna ich ostrzeliwać statek Skrulli, bowiem dowództwo wciąż nie wierzy w nadejście Galactusa, uważając to za jakiś podstęp. Statek kieruje się z powrotem na księżyc. Tymczasem Gambit dociera do szpitala. Symulacje holograficzne zostają w tym momencie wyłączone, a widząc żywego obcego Lebau poleca mu ocalić Sarah. W międzyczasie Logan idący śladem zapachu Kitty trafia do centrum szkoleniowego, w którym była uprzednio. Tam na wprost niego stają mutanci.


Pojazd X-Men rozbija się, a na ocalałych X-Men rzuca się cała horda Skrulii, pod postaciami superbohateów. Są tam nawet Starjammers. W szpitalu zostaje zaatakowany Gambit, tocząc własny bój o przetrwanie. Bitwa zostaje przerwana potężnym głosem, który wypełnia niebo. Galactus przybył. Xavier stwierdza, iż pora się z nim zmierzyć.


[X-Men #89 << >> X-Men #90]

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #370

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.