Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #302

Uncanny X-Men #302

Uncanny X-Men #302

"Province"

Postacie
Cytat

Marvel Girl: "Peter!"
Archangel: "Relax Jean, Colosuss can take care!"

Streszczenie

Nad Dallas nadchodzi gwałtowna burza. W pobliżu Eagle Plaza zaczyna wiać gwałtowny wiatr i padać deszcz. To dzieło Storm, która usiłuje w ten sposób ochronić zgromadzonych ludzi przed skutkami eksplozji wieżowca. Wichrem usuwa fragmenty konstrukcji znad ludzkich głów, lecz oni odbierają jej intencje inaczej. Uważają, iż niszczy ona miasto usiłując zrzucić im wieże na głowę.


Do Eagle Plaza na linie podlatuje Bishop i dokonuje desantu do środka, wiedząc iż po ostatnim starciu z Fabianem Cortezem we Francji nie odzyskał jeszcze pełni sił. Wewnątrz wieżowca spogląda na skalę zniszczenia i zastanawia się czy ktoś mógł przeżyć.


W Salem posępny Xavier siedzi przy aparatach powtarzając sobie, iż nie wierzy aby nie było żadnej możliwości uleczenia Ilyany. Ta w gorączce zaczyna wołać swego brata. Xavier zastępuje go i po chwili Ilyana oszukana telepatycznie pewna jest, iż Piotr stoi przy jej łóżku.


W Dallas jeden z odłamków uderza Storm w głowę, a ta pada lekko ogłuszona. Natychmiast podbiega do niej tłum gotów ją zlinczować, lecz powstrzymuje ich strzał. Z odsieczą Ororo przybył policjant, który oznajmia iż nie pozwoli nikogo zabić. Ponadto wie, że X-Men podobnie jak on chronią ludzi. Mówi do Ororo, iż może wracać do tego co robi. Ludzie patrzą nań z nienawiścią.


W Eagle Plaza Bishop natrafia na powłokę ochronną, z której ktoś się wynurza. Natychmiast atakuje, powstrzymując cios w ostatniej chwili, bowiem trafił na Forge'a. Ten podnosi bezwładną Mystique, mówiąc iż musi zanieść ją do ambulatorium, bowiem ranił go Fitzroy. Bishop rozgląda się za wrogiem lecz nikogo nie widzi. W innym miejscu Trevor zaczyna wygrzebywać się spod gruzów.


Na zewnątrz tłum znajduje sobie przywódcę, który oznajmia policjantowi iż nie powstrzyma ich wszystkich. Wówczas pod jego nogami wytwarza się ślizgawka, a chwilę później chwyta go lodowa łapa. To Iceman, wciąż rozwijający sswe moce po spotkaniu z Michaiłem. Trzyma spanikowanego człowieka, a Storm każe mu odciąć Eagle Plaza. Iceman otacza je lodową siatką.


Drogę Bishopowi i Forge'owi zastępuje Fitzroy. Indianin prosi, aby skoro to one jest celem, pozwolił zanieść Bishopowi Raven do ambulatorium, lecz Bish wyjaśnia że proszenie o cokolwiek Fitzroya jest bezcelowe, bowiem mają do czynienia z psychopata. Wówczas zbroja chełpiącego się Trevora pęka, bowiem Marvel Girl użyła swej telekinezy. Za jej plecami stoi Colossus, który spogląda na oszołomionego Fitroya. Bishop zaczyna generować swą energię, chcąc wreszcie skończyć z przeciwnikiem, lecz powstrzymuje go Forge. Bish wyrywa się, mówiąc iż zamierzał go jedynie ogłuszyć, lecz okazuje się że Fitroy już zniknął. Zamaskowany i niewidzialny chwyta za szyje Bisha i Forge'a zaczynając wysysać z nich energię. Oznajmia, iż o ile Indianina musi zabić aby zdobyć niezbędne punkty w Upstarts, to Bisha usunie z prawdziwą przyjemnością, bowiem członek XSE zniszczył już wystarczająco jego życie. Wówczas rzuca się nań Colossus, a Jean przerażona patrzy na furię z jaką Piotr to uczynił. Przebija Fitzroyem kolejne warstwy gruzu, a następnie zaczyna go z całej siły bić, mając już dość niekończących się starć z przeciwnikami X-Men. Zaślepiony odreagowuje swą troskę i zmartwienia o Ilyanę. Archangel usiłuje go powstrzymać, lecz Colossus wyrzuca go jednym ruchem ręki z Eagle Plaza rozbijając Archangelem szybę. Piotr usiłuje zabić Fitzroya, lecz chwytają go Iceman i Bishop. Colossus zwraca się do tego ostatniego, przypominając mu iż jeszcze niedawno, sam działał w ten sposób. Bish mówi, iż były to zasady świata w którym żył, tu zaś X-Men nie zabijają bowiem takie reguły rządzą tym światem. Colossus oznajmia, iż w takim razie nadeszła pora zmienić zasady. X-Men stoją nad ciałem Fitzroya z opuszczonymi głowami.


W Salem Center rozlega się dzwonek do drzwi. Jubilee otwiera i widzi Kitty Pryde, która przybyła gdy tylko dowiedziała się co dzieje się z Ilyaną.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #302

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.