Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #368

Uncanny X-Men #368

Uncanny X-Men #368

"Mansions in Heaven"

Postacie
Cytat

Charles Xavier: "This isn't over"
Alda Huxley: "I agree"

Streszczenie

Wolverine przedziera się poprzez ogarnięty wojną domową kraj, mija muty i ludzi walczących na ulicahc Genoshy i pomimo zabezpieczeń wkrada się do rezydencji Magneto w Genoshy. Zręcznie unika wykrycia przez Acolytes i dociera do pokoju Magneto. Tam pętają go metalowe macki... symulacja w sali ćwiczeń dobiega końca. Ororo z pomieszczenia kontrolnego pyta Logana co daje mu powtarzanie w kółko tej samej symulacji. Wolvie oświadcza, iż już kilka razy dopadł Magneto i poleca uruchomić symulację ponownie. Zamierza stać się jeszcze lepszy.


Pod siedzibą ONZ trwa demonstracja skierowana przeciwko narodowi mutantów w Genoshy. Xavier przybył spotkać się z Aldą Husley, która posiadła teraz jego dawną pozycję stając się główną światową konsultantką do spraw mutantó, z racji swego doświadczenia nabytego przez kilkanaście ostatnich miesięcy w Genoshy. Gdy tylko zostają sami w gabinecie Xavier pyta w jaką grę gra, skoro oddała wyspę szaleńcowi pragnącemu władzy nad światem. Huxley z uśmiechem pyta co robił na Antarktydzie u boku X-Men i Magneto, czy był tam w charakterze więźnia czy sprzymierzeńca, jeśli tak to czyjego. Oznajmia, iż musi przygotować się do powrotu do Genoshy i żegna Xaviera. Oboje wiedzą, iż to dopiero początek. Tymczasem na wyspę zmierza Magneto z Ferrisem, przygotowując się do objęcia władzy. Magnus ogląda wywiady prowadzone wśród demonstrujących pod siedzibą ONZ, oskarżających zgroamdzenie o oddanie władzy nad suwerennym krajem terroryście. Ludzie oznajmiają iż nie będą mogli spać spokojnie, wiedząc iż Genosha stała się dla nich zagrożeniem. Porównują Magneto do Hitlera. Ten wściekły niszczy ekran, oznajmiając iż teraz okaże się czy jak napisał Hemingway, żaden człowiek nie jest samotną wyspą.


W rezydencji trwają przygotowania do pogrzebu Josepha, na który przybyli pozostali członkowie grupy, a z Alaski Summersowie. Gambit spogląda na Rogue znajdujacą się na wzgórzu wiedząc iż pragnie ona pozostać sama, jako iż z Josephem łączyło ją coś więcej. Kurt ucisza Marrow, zaś Kitty udaje się do Logana który oznajmia iż nie zamierza brać udziału w pogrzebie klona Magneto. Na wzgórzu na którym pochowano zmarłych X-Men rozpoczyna się ceremonia, a Xavier wygłasza przemowę, mówiąc iż życie Josepha było dowodem iż wrogowie mogą stać się przyjaciółmi, zaś grzechy wybaczone. W tymczasie w Brazylii siostra Maria, która znalazła Josepha [Uncanny X-Men #327] czuje nagłe wrażenie, po którym roni łzę. Po skończonym pogrzebie X-Men udają się do sali ćwiczeń, a Cyclops pyta Logana czy czuje się lepiej. Wolverine pyta Charlesa, ile osób jeszcze musi zginąć by uświadomili sobie iż może nadszedł czas by grać według zasad Magneto. Odpowiedź nie pada, bowiem nagle znikąd pojawia się obcy, który oznajmia iż nadszedł czas zebrania czempionów i teleportuje aktualnych członków X-Men poza planetę.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #368

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.