Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #358

Uncanny X-Men #358

Uncanny X-Men #358

"Lost in Space"

Postacie
Cytat

Iceman do kostek lodu: "You poor, poor ice cubes Daddy's here..."

Streszczenie

Na planecie na której się rozlili Deathbird i Bishop zostają zaatakowani przez obcych mówiących w dziwnym języku. Udaje im się odeprzeć pierwszy atak, zaś Neramani mówi do Bisha iż jest wielkim wojownikiem, z poczuciem honoru, godnym by stać u jej boku. Razem mogą rządzić Imperium. Napływa druga fala przeciwników, a wówczas pojawia się oby w latającym pojeździe. Nazywa się Karel i radzi im dołączyć do niego, jeśli chcą przeżyć. Deathbird nie zamierza słuchać jego poleceń, choć ostrzega iż tchórzliwi Ursaa mogą pokonać ich dzięki przewadze liczebnej. Bishop decyduje się skorzystać z oferty nieznajomego, choć mu nie ufa. Karel kieruje się ku swemu obozowi, lecz okazuje się iż ten został zniszczony przez grupę którą nazywa Chnitt. Leci ku kolejnemu miejscu, gdzie czekają jego towarzysze, w tym handlarz Tu. Witają Bishopa i Deathbird. Karle wyjaśnia iż wraz ze swymi towarzyszami pochodzi z niedalekiej planety, zaś oni jako jedni z niewielu mają odwagę by walczyć. Ich świat atakowany jest przez obcych znanych jako Chnitt, przybyli więc tutaj w poszukiwaniu broni do walki z najeźdźcą. Chnitt przybyli za nimi zestrzeliwując statek, a teraz Karel zamierza wydostać się z tego świata dzięki bramie podprzestrzennej znajdującej się w mieście Kuth, leżącym na przecięciu szlaków handlowych. Bishop decyduje udać się wraz z nimi, bowiem portal jest jego szansą powrotu na Ziemię. Deathbird nie zaimerza na jednak pozwolić, bowiem jej planem jest powrót do Shi'ar, gdzie Bishop zasiądzie na tronie jako jej małżonek, bądź stanie się jej niewolnikiem jeśli odmówi.


Na Ziemi Hank, Warren i Bobby pakują się przed opuszczeniem Alaski. Warren pyta Jean czy nie czuje, iż uciekli od X-Men, ta stwierdza iż chciała aby zaczęli żyć wreszcie normalnym życiem. Pojawia się Scott prosząc o chwilę rozmowy. Mówi iż ma wrażenie, że po ich wyczynie jako X-Men w miasteczku zmienił się stosunek mieszkańców do nich. Proponuje, aby na jakiś czas przenieśli się do jego dziadków. Jakby na potwierdzenie tych słów okno rozbija kamień, rzucony przez uciekających wyrostków. Nagle Jean zwija się bólu i pada nieprzytomna na Ziemię. X-Men rzucają się jej na ratunek, nie mając pojęcia iż jest to efekt powrotu Króla Cieni [X-Men #77].


Obozowisko zostaje zaatakowane przez potężnego czerwonego stwora, w którym Karel rozpoznaje Chnitt. Deathbird poczatkowo schwytana przez obcego, pokonuje go udowadniając sobie iż jest największą wojowniczką Shi'ar. Karel zastanawia się jak obcy ich znaleźli, a dla Bishopa odpowiedź jest oczywista. Wśród nich jest zdrajca, którym najpewniej jest Tu. Ruszają w stronę Kuth, tuż przed doszczętnym zniszczeniem obozu, a Deathbird po chwili milczenia gniewnie pyta Bishopa czemu odrzuca tron Imperium który mu oferuje. Bish stwierdza, izm aswoje zasady. Pojazd zostaje zaatakowany przez kolejną bestię, lecz zręcznym manewrem udaje się ją wyminąć. Docierają do miasta, zaś Deathbird pyta się Karela o broń którą miał zdobyć. Oznajmia, iż ma ją przy sobie, choć tego nie widać, a zapytana odmawia użyczenia jej na podbój Shi'ar. Kierują się w stronę bramy kontrolowanej przez Barodi, zastanawiając się jak ją przekroczą nie mając im czym zapłacić. Wówczas nadlatuje kula, która zestrzeliła statek Deathbird i Bishopa. To Chnitt, kórzy atakują miasto chcąc zniszczyć bramę. Obcy wysypują się z pojazdu. Ku wściekłości Deathbird, Bishop nakazuje biec Karelowi do bramy, sam zaś decyduje się pozostać aby ocalić miast. Deathbird rusza z Karelem, usiłując ze złością zapomnieć o mutancie. Bishop rzuca otrzymanym od Karlea granatem w pojazd Chnitt i go niszczy. Biegnie za Karelem który znika w portalu, a wówczas brama się rozpada. Jak się okazuje Deathbird pozostała, czekając na mutanta. Bishop kocha ją i nienawidzi jednocześnie, a jak stwierdza Neramani droga do odmu jest daleka, choć oboje chcą wrócić gdzie indziej.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #358

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.