Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #359

Uncanny X-Men #359

Postacie
Cytat

Rogue: "I want you to take away mah powers"
Agee: "Oh my godness..."

Streszczenie

Rogue śni, iż może wreszcie kogoś dotknąć. Ten ktoś jest dziwnie znajomy, w ręku trzyma karty. Budzi się w Instytucie, gdzie oczekuje jej dr Agee. Stwierdza, iż nie zmieniła zdania.


Na Alasce Jean zakończyła baanie u dr Twoyoungmena, znanego również jako Shaman, członek Alpha Flight. Shaman jest bezradny, podejrzewa iż to co stało się Jean mogło być wynikiem przemęczenia. Phoenix mówi iż jej telepatia zniknęła, a na planie astralnym toczy się jakaś walka [X-Men #78].


W Instytucie dr Agee zamierza zademnstrować swą kurację przedstawicielom rządu, którzy nie wierzą w jej skuteczność. Widzami mają być Henry Gyrich, Ralph Brickman oraz jego żona, którą w rzeczywistości jest Mystique [X-Factor #139]. Obiektem doświadczalnym ma być nieświadoma niczego Rogue. Zszokowana Raven zastanawia się co ma uczynić. Tymczasem Rogue zastanawia się przed zabiegiem nad słusznością swej decyzji, przywołując w pamięci ostatnie wydarzenia. Dr Agee pyta ją czy jest gotowa, a Rogue wspominając co uczyniła Loganowi gdy go doktnęła, decyduje się na zabieg. Majorjie Brickman opuszcza galerię, mówiąc iż nie może patrzeć na to co się wydarzy. Dr Agee przygotowuje Rogue do zabiegu, gdy powraca jego asystentka. Tym razem ma w ręku karabin i atakuje. Rogue osłania naukowca, a wówczas asytentka zmienia się w Mystique, mówiąc iż jeśli Rogue nie pójdzie z nią, będzie cierpieć. Z galerii na wszystko spoglądają Brickman i Gyrich.


W Anchorage Jean siedzi na szpitalnym łóżku czując w głowie pustkę. Zniknęło nawet jej psycho-łącze ze Scottem. Jean jest zrozpaczona.


W Nowym Jorku w jednym z apartamentów, Raven nie może uwierzyć iż jej przybrana córka naprawdę chciała kuracji. Rogue wykrzykuje, iż są to jej dorosłe decyzje, bowiem pragnie kiedyś móc dotknąć kogoś kogo kocha. Raven wyjaśnia jej, iż nie zna całej prawdy. Dr Agee otrzymał od rządu dawną technologię Forge'a, dzięki której Gyrich celując do Rogue odebrał moc Storm [Uncanny X-Men #185]. Rozwinął ją na polecenie rządu w jednym celu, by wymazać ze świata mutantów. Rogue uważa iż zakończyłoby to prześladowania homo superior, a poirytowana Raven pyta ją czy uważa iż uczynienie wszystkich ludzi białymi rozwiązałoby problemy świata. Zmienia się w Gambita, mówiąc iż miłość do Lebau przesłania Rogue wszystko. Ta zadaje swej przybranej matce cios, mówiąc iż nie wie jak cierpi od czasu wydarzeń na Antarktydzie [Uncanny X-Men #350]. Skacze na Raven zamierzając ją dotknąć, aby przekonać się ile prawdy jest w jej słowach. Jakiś czas później do mUtopii powraca Majorjie Brickman, która w windzie traci wchłoniętą moc i zmienia się w Rogue. Po wyjściu z windy rozpoczyna demolkę, a Gyrich wykrzykuje do Agee'go aby użył swej maszyny. Rogue kieruje się w ich stronę, a z pomocą przychodzi jej Mystique, której nie związała zbyt mocno. Po pokonaniu ochrony Rogue dotyka Agee'go. Odkrywa, ze dzięki technologii rządowej przeprowadził on udany proces na swej siostrze. Choć zmienił jej DANA nie udało mu się zmienić jej niemutacyjnej postaci. Rogue oznajmia iż skoro maszyna działa, chce aby użył jej na niej. Nie może jednak na to pozwolić, wiedząc iż mogłaby być kiedyś użyta wbrew czyjejś woli na mutantach. Kieruje się w stronę maszyny aby ją zniszczyć.


Na Alasce Jean boleje nad utratą swych mocy, lecz stwierdza iż jest tu szczęśliwa. Prosi Cyclopsa, aby zrezygnował ze swoich planów co do X-Men i pozostali tutaj we dwoje. Tymczasem Rogue powraca do rezydencji, gdzie czeka Logan. Pomimo tego co mu zrobiła, wita ją w domu.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #359

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.