Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #131

Uncanny X-Men #131

Uncanny X-Men #131

"Run For Your Life!"

Postacie
Streszczenie

Ciemność przed świtem w Chicago. Kitty Pryde umyka boczną uliczką przed gwardzistami Hellfire Club. Jest to o tyle trudne, że ona jest pieszo a jej prześladowcy jadą samochodem. W końcu dziewczyna potyka się i upada. Nagle między nią i samochodem wyrasta postać Phoenix. Kierowca postanawia ją przejechać, ale moc Jean zmienia maskę wozu w masę poskręcanego metalu. Przy Kitty pojawia się Nightcrawler i zarzucając sobie ją na ramię, wspina się na dach budynku. Mimo jego uspokajających słów, dziewczyna jest przerażona. Do Phoenix podbiegają Cyclops i Dazzler. Scott zarzuca jej, że niepotrzebnie zniszczyła pojazd, zamiast go tylko zatrzymać. Jean stwierdza, że gdyby czuł myśli nieprzytomnych teraz oprawców, nie dziwiłby się. Z dachu woła ich Nightcrawler. Gdy Phoenix przenosi ich tam, Kurt oznajmia, że wystraszona dziewczyna uciekła, przenikając przez dach. Jean zmienia swój kostium w zwykłe ubranie i schodzi na strych, szukając Kitty telepatycznie. Odnajduje ją ukrytą za skrzyniami i uspokaja, mówiąc że są tymi, których wzywała na pomoc. Przytłoczona ostatnimi wypadkami Kitty pada jej w ramiona.

 

Wkrótce na pokładzie Blackbirda Cyclops opatruje zranione stopy Kitty podczas gdy ona opowiada o ataku Hellfire Club. Scott każe Jean przeskanować umysły dwóch schwytanych żołnierzy. Phoenix przełamuje słabe blokady psychiczne najemników i wyciąga informacje o telepatce Emmie Frost - członkini Tajnego Kręgu Hellfire i o planach Klubu osiągnięcia ekonomicznej dominacji nad światem. Zdaje sobie też sprawę, że w jej wizjach przeszłości Jason Wyngarde był członkiem Hellfire. Zastanawia się, czy jego rzeczywisty odpowiednik również jest i jaka jest jego rola w tym wszystkim. Na razie przekazuje Scottowi informacje o miejscu przetrzymywania schwytanych.


Pod bramę Frost Enterprises podjeżdża samochód. Jest to ten sam, który zniszczyła Phoenix, jednak teraz jest w równie idealnym stanie jak przed jej atakiem. Kierowcą jest gwardzista Hellfire a z tyłu siedzą związani Cyclops, Phoenix, Nightcrawler i Dazzler. Na pytanie zdumionego strażnika, jak jego koledze udało się ich schwytać ten odpowiada, że czas na rozmowy będzie kiedy zabezpieczy więźniów. Samochód wjeżdża do środka. Obserwująca to na monitorze Frost domyśla się, że coś jest nie w porządku i stawia straże w stan gotowości. Tymczasem kontynuuje telepatyczne torturowanie przypiętej do specjalnego urządzenia Storm.


Pomieszczenie gdzie są więzieni Colossus, Wolverine i Profesor X. Niezauważona przez nikogo Kitty Pryde przechodzi przez ścianę i przekrada do klatek. Zastanawia się, jak je otworzyć. Gdy fazuje przez zamek więzienia Logana, ku jej zdumieniu elektroniczne urządzenie wyłącza się i drzwi stają otworem. Wolverine z trudem wyczołguje się na zewnątrz; pole blokujące moce utrzymywało go w stanie oszołomienia i dopiero dochodzi do siebie. Kitty mówi mu, że X-Men są w pobliżu. Nagle trafia ją pocisk energetyczny. Strażnicy, którzy właśnie nadeszli, każą Rosomakowi wrócić do klatki. Ten wysuwa pazury.


Samochód z jeńcami podjeżdża pod drzwi magazynu. Strażnik każe kierowcy zaczekać do czasu przybycia posiłków. Z tyłu manipulująca szoferem Phoenix daje Cyclopsowi sygnał. Scott niszczy dach wozu a Dazzler oślepia zaskoczonych gwardzistów iluminacją świetlną. Dzięki psycho-łączu, cały zespół działa w idealnej koordynacji i rusza w głąb budynku, eliminując kolejnych żołnierzy. Jednocześnie Cyclops uświadamia sobie, że potęga Jean, która z łatwością złożyła zniszczony samochód i manipulowała jeńcem, zaczyna go niepokoić.


W laboratorium Emma wydaje rozkaz zatrzymania napastników za wszelką cenę. Zamierza też wypalić umysł Storm. Nagle tuż obok niej staje Phoenix i oznajmia, że ma zamiar sprawdzić, czy jej przeciwniczka naprawdę jest tak potężną telepatką.


Gdzie indziej Cyclops i Dazzler przedzierają się przez kordony strażników. Nightcrawler teleportuje się za plecy trzech szczególnie uciążliwych i ogłusza ich trzema szybkimi ciosami. Z jednego z korytarzy wychodzą Wolverine i Colossus, niosący Kitty. Na szczęście dziewczyna dochodzi do siebie. Zza rogu wypada kolejny żołnierz, ale Peter przybiera stalową formę i bierze na siebie strzał z jego karabinu; cios stalowej pięści załatwia resztę. Kitty wpatruje się z podziwem w Kolosa. Wolverine mówi Cyclopsowi, że Xavier ruszył gdzieś na własną rękę i zabronił im iść za sobą. Muszą jeszcze odszukać Storm. Wszyscy ruszają za śledzącym jej zapach Loganem.


Skuta Ororo obserwuje pojedynek dwóch telepatek. Po początkowym badaniu możliwości Białej Królowej, Phoenix przechodzi do natarcia. Wzór ognistego ptaka wokół niej świeci tak majestatycznie jak wtedy, gdy naprawiała kryształ M'kraan [UXM #108]. Jean z łatwością przebija się przez osłony Emmy i szpon Feniksa chwyta ją. Frost czuje, jak niezwykła moc wysysa z niej energię i koncentruje wszystko na ciosie ostatniej szansy. Potężny psycho-strzał powoduje eksplozję i grupa Cyclopsa obserwuje z daleka, jak cały budynek wali się w gruzy. Zdesperowani X-Men podbiegają do rumowiska i zaczynają przetrząsać ruiny. Nagle manifestacja Phoenix rozrzuca gruz na boki i ze środka wychodzą Storm i Jean, całe i zdrowe. Po Białej Królowej nie ma śladu, wygląda na to, że zginęła. Podjeżdża do nich Xavier, który pragnął z boku zobaczyć podopiecznych w akcji i jest z nich bardzo zadowolony. Wszyscy wycofują się z terenu fabryki aby uniknąć spotkania z policją.


Wkrótce, przy domu państwa Pryde Xavier jeszcze raz chwali swoich X-Men Mimo jego propozycji, Dazzler rezygnuje z przyłączenia siędo drużyny, woląc kontynuować karierę piosenkarki. Kurt rusza by odwieźć ją na lotnisko. Nadchodzą rodzice Kitty, którzy z radością witają córkę. Wobec profesora Carmen Pryde nie jest już tak uprzejmy. Zarzuca mu narażanie dziewczyny na niebezpieczeństwo i chce wiedzieć, co się właściwie stało. Nagle jednak zmienia całkowicie nastawienie i oznajmia, że zgadza się przenieść Kitty do Szkoły Dla Młodych Talentów. Cyclops spostrzega, że Xavier jest tak samo zaskoczony jak on i spogląda na Jean. Ta przyznaje, że telepatycznie zmodyfikowała wspomnienia Carmena. Nie widzi w tym niczego złego - był zdenerwowany i nie chciał słuchać głosu rozsądku. Jej akcja oszczędziła im wielu nieprzyjemności. Podczas gdy pan Pryde zaprasza wszystkich na lunch, Storm pyta Scotta, czy Phoenix rzeczywiście to zrobiła. Summers jest równie zaskoczony jak ona; Xavier wpajał im zawsze, że użycie mocy w ten sposób jest niegodziwe. Pyta Ororo, jaka była Jean w czasie walki z Frost. Ta zauważyła u niej dziwny zapał i upojenie swą potęgą. Oboje widzą, że ciemna strona mocy zaczyna brać górę nad ich przyjaciółką. Ororo podejrzewa, że ktoś wpływa na nią psychicznie i stwierdza, że muszą znaleźć tą osobę zanim nie będzie za późno. Nad nimi zawisa wizerunek Jasona Wyngarde.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #131

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.