Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #300

Uncanny X-Men #300

Postacie
Cytat

Xavier: "Are you strong enough to live the dream?"

Streszczenie

Nightcrawler teleportuje się na plażę w Normandii na telepatyczne wezwanie Xaviera. Oczekuje go tam już Forge, który nie dowierza iż ma przed sobą Kurta. Strzela doń z karabinu pętając go warstwą włókna, lecz Nightcrawler z łatwością wyteleportowuje się z tej pułapki. Forge wyjaśnia, iż musiał potwierdzić jego tożsamość bowiem znajdują się w miejscu nieprzenikalnym dla wszelkich skanerów. Wielomilowy obszar niewidoczny jest nawet dla Cerebro. Forge pozostawia sprzęt, który pomoże określić dokładne źródło zakłócenia z prośbą aby przekazać go Xavierowi. Następnie opuszcza Kurta, mówiąc iż nie zamierza brać udziału w wyprawie idealistów walczących o niemożliwą do osiągnięcia równość między ludźmi a mutantami. Kurt podnosi Cerebro, które wskazuje mu miejsce przebywania nowoodkrytego mutanta. Ma nadzieję, iż to on będzie jednym z tych którzy zbudują most nad przepaścią między ludźmi a Homo Superior.


Kilkanaście mil na południe X-Men przeszukują płonący dom, w którym miała oczekiwać ich Moira. Nie ma śladu jej ciała. Storm deszczem gasi ogień. Wówczas pojawiają się uzbrojeni mieszkańcy wioski, wykrzykując iż nie chcą w swym kraju takich jak oni, którzy palą domy. Wciąż pamiętają ostatnią wizytę X-Men we Francji [Uncanny X-Men #200]. Bishop radzi im odejść nim użyje siły, lecz Xavier oznajmia iż nie będzie to konieczne. Nie ma czasu na rozmowę z wieśniakami, zatem telepatycznie wpływa na ich umysły, przekonując o zniknięciu X-Men. Logan dziwi się że Xavier posunął się tak daleko, ten wyjaśnia iż desperackie czasy wymagają takich samych metod. Wspomina jak niegdyś równie szalony wydawał się Moirze jego pomysł, aby otworzyć szkołę dla mutantów. Grupę, kóra będzie chronić ludzkość przed tymi, którzy chcą jej zagrozić i wyrastać ponad podziały. Pierwszą piątkę i tych, których zamierzał zrekrutować później. Impulsem, kóry pchnął go do działań była informacja, że jego dawny przyjaciel Eric Lensherr usiłował przeniknąć zabezpieczenia Cape Citadel, najwyraźniej postanawiając wcielić swą wizję w życie. Xavier postanowił nazwać swych uczniów X-Men od genu jaki posiadali w DNA.


To samo wspomina Moira, której myśli jeden z członków Acolytes przesyła telepatią na ekran. Fabian Cortez pragnie zgłębić sekrety Moiry, lecz jego towarzyszka Amelia Voight najchętniejby ją zabiła, za zbrodnie które popełniła przeciwko Magneto. Cortez radzi Voight nie kwestionować jego autorytetu tego, którego Magneto przed swą śmiercią wyznaczył na swego następcę. Voight stwierdza, iż powinien uważać, skoro najwyraźniej nie docenia Moiry. Rozmowie tej przysłuchuje się najmłodszy z Acolytes, kóry podaje Moirze posiłek. Zastanawia się on czemu jest ona tak traktowana, skoro słowa Magneto nie były aż tak pełne nienawiści jak te których używają Acolytes.


Niedaleko opuszczonego opactwa, w którym ukrywają się Acolytes, przelatuje blackbird X-Men zmierzających na spotkanie z Nightcrawlerem. Colossus kontaktuje się ze Stevie Hunter pytając o zdrowie swej siostry, której stan się pogarsza. Iceman radzi mu aby się odprężył, lecz Piotr ucina z nim rozmowę przypominając, iż w ostatnim czasie stracił wszystkich członków swej rodziny. Jest teraz głuchy na wszelkie słowa, nawet te wyrażające współczucie. Storm wpatruje się w ekran komputera, bowiem dwa dni wcześniej nieopodal zauważono nieznany samolot. Na podstawie trasy jego lotu Cyclops wyliczył za pomocą Cerebro tor lotu, który odpowiada trasie ucieczki Acolytes z USA. Wkrótce Blackbird dotyka plaży, gdzie Ororo i X-Men witają się z Kurtem.


W opactwie Moira przyciąga uwagę Corteza, pragnącego poznać sekret w jaki sposób sprawiła na Asteroidzie M, że X-Men przeszli na stronę Magneto [X-Men #2]. Ta przypomina mu szeptem, iż zna prawdę, której tu zaprzecza. Wie że Cortez uciekł z Asteroidy M, odpalając działo plazmowe i tym samym zabijając Magneto. Cortez odskakuje i mówi Amelii, iż po przemyśleniu doszedł do wniosku, ze należy wyciągnąć wspomnienia Moiry jak najszybciej a ją samą zabić. Moira przywołuje do siebie młodego mutanta, bowiem dostrzegła jego zwątpienie. Mówi mu jak wygląda prawda dotycząca wydarzeń na asteroidze, lecz chłopak nie chce słuchać. Zatyka uszy i cytując słowa Magneto zanurza się w podłodze.


Archangel i Bishop dokonują zwiadu, a Warren przyznaje iż wreszcie przekonał się co do decyzji Profesora dotyczącej przyjęcia Bisha w skład złotej formacji. Bishopa cieszy ta wiadomość, po czym spoglądając na opactwo stwierdza iż znaleźli wroga. Wewnątrz Cortez domaga się audiencji u Mistrza Gry, bowiem zdaje sobie sprawę iż może potrzebować odsieczy Shinobiego i Fitzroya jako aktualny lider Upstarts. Mistrz Gry sprawia, iż Cortez potwierdza głośno, że zabił Magneto, aby zdobyć punkty w rywalizacji. Śmieje się, bowiem wie że słyszał to młody chłopak, a jak wyjasnia Cortezowi uczynił to aby gra stała się ciekawsza, po czym jego hologram znika. Cortez podbiega do ściany, w której znika chłopak i zwiększa jego moce także wypada on daleko na zewnątrz w błoto. Nieopodal Cyclops i Storm dyskutują czy atakowac opactwo. Scott twierdzi, iż nie ma pewności, czy Moira rzeczywiście się tam znajduje, lecz Ororo staje w obronie Bishopa mówiąc iż jego instynkt się sprawdza. Przerywa im Xavier, bowiem Cerebro namierzył nowego mutanta.


Chłopaka z błota podnosi nieznajoma dziewczyna, widząca iż potrzebuje on pomocy. Chwilę później ginie z rąk eletarnej gwardii Corteza, która widzi tym samym iż ich mistrz miała rację. Chłopak rzeczywiście zdradził Acolytes i spiskował z ludźmi. Sanyaka chwyta go swym psionicznym biczem, lecz po chwili pada sparaliżowany bowiem przecina go swym biczem Wolverine. Na drugiego Akolitę spada lodowa bryła, zaś ostatni zostaje trafiony przez Cyclopsa. X-Men stają nad leżącym w błocie chłopakiem, który nie pojmuje czemu dziewczyna zginęła tylko za to, iż była człowiekiem. Xavier mówi mu, że właśnie dlatego istnieje marzenie i prosi o pomoc.


W opactwie Cortez wie już że jego czas się kończy, bowiem Acolytes wykryli obecność X-Men. Używa na sprowadzonej przed swe oblicze Moirze swej mocy, aby nie zdradziła ona jego tajemnicy. Wówczas pojawiają się Colossus i teleportujący go Nightcrawler, a przez podłogę przenikają dzięki chłopakowi Scott i Bishop. Atakują Acolytes, a Bish od razu eliminuje braci Kleinstock nim zdążą się oni połączyć. Reszta grupy wpada przez rozbita ścianę. Archangel trafia piórami mutanta usiłującemu wyciągnąć wspomnienia z Moiry, a ekrany eksplodują i cała zdobyta przez nich wiedza przepada. Bishop rusza w pościg za umykającym Cortezem, podczas gdy Warrena poraża Unuscione rzucając na Kurta. Nie udaje się jej jednak zatrzymać Colossusa i pada zemdlona gdy jej umysł zostaje przeciążony próbą powstrzymania Piotra. Ten rusza na odsiecz Archangelowi i Nightcrawlerowi. Frenzy walczy z Icemanem, wysmiewając jego słabość. Ten powiększa swą lodową postać i jako siłacz ogłusza Johannę. Cyclops wbija w ścianę innego Akolitę, kóry zasłonił mu wcześniej oczy. Marvel Girl podlatuje do Moiry, lecz wówczas atakuje ją mutant imieniem Seamus. Telekineza Jean wyrzuca go z opacatwa daleko za pireneje, a Marvel Girl wynosi Moirę ze strefy walki. Bitwa dobiega końca, lecz zniknął gdzieś Bishop. Xavier kieruje telepatycznie zespół do miejsca, w którym przebywa Bish. Sam stoi przed Amelią Voight, kórej jak się okazuje wiele lat temu proponował aby dołączyła do X-Men. Ta oświadcza iż znalazła inną drogę, a Xavier widzi przed nią hełm Magneto. Amelia teleportuje się w nieznane, nie odpowiadając na pytanie jak weszła w jego posiadanie.


Na wieży opactwa Cortez czeka na teleportację, lecz dopada go Bishop i spada z nim do środka. Cortez używa na nim swej powiększającej mocy, a Bish zmienia się w absorbującą wszystko wokół wielką baterię. Nim Cortez ma go okazję zabić wypalając od wewnątrz, z podłogi wynurza się chłopak atakując od tyłu i nazywając kłamcą. Cortez traci koncentrację i chwilę później otrzymuje cios zadany pazurami Logana.


Wkrótce Xavier pyta chłopaka co ten zmierza zrobić dalej. Ten ucieka, mówiąc że znajdzie własną drogę, bowiem z tego co widzi marzenia Magneto i Xaviera są bardziej podobne niż im obu się wydaje.


 

 


 

 

 

"Epilog"


W szpitalu w którym przechodzi rekonwalescencję Cortez pojawia się Amelia. Atakuje go, oznajmiając iż nie mówi on już głosem Magneto. Amelia odchodzi, a Cortez zastanawia się czy poznała prawdę. Hologram Mistrza Gry, który się właśnie pojawia wyprowadza go z błędu. Punkty Corteza posród Upstarts zostały anulowane. Cortez uświadamia sobie, iż mogło to stać się tylko z jednego powodu i w gniewie i przerażeniu zaczyna krzyczeć.


W Salem Moira i Xavier za pomocą aparatury Shi'ar wgłębiają się w kod gentyczny tajemniczego wirusa gnębiącego od niedawna mutantów. Moira odkrywając go u Ilyany widzi, iż nie jest to jedynie problem Genoshańskich mutów jak do tej pory myślała. Kod wirusa wskazuje na to, iż został on przez kogoś zaprojektowany i wciąż zmienia swą postać, tak że niemożliwe na razie jest znalezienie nań lekarstwa. Diagnoza jest tylko jedna: śmierć. Kroś pozostawił swą spuściznę, a Xavier z przerażeniem myśli o Ilyanie. Piotr skończył właśnie czytać jej bajkę i gasi światło.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #300

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.