Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #395

Uncanny X-Men #395

Uncanny X-Men #395

"Poptopia" - part 1: "Useless Beauty"

Postacie
Cytat

Nightcrawler: "An entire colony of mutants taking refuge in the sewer system. This crowd makes the Morlocks look like supermodels"

Streszczenie

Do jednego z londyńskich nocnych klubów przyjeżdża popularna piosenkarka - Sugar Kane. Wewnątrz rozhisteryzowani fani rzucają się na nią, aby móc choć dotknąć swoją idolkę. Tłum jest powstrzymywany przez trójkę ochroniarzy gwiazdy, wkrótce jednak napór ludzi staje się zbyt wielki i Sugar prawie zostaje stratowana. Dziewczynę ratuje Chamber powalając kilku nadgorliwych fanów swoim promieniem. Kane i Starsmore od razu przypadają sobie do gustu. Krótką rozmowę przerywa wściekły tłum gotów zlinczować Jonothona, co zmusza go do szybkiego ulotnienia się z klubu.


W innej części miasta Iceman korzysta z chwili wolnego czasu relaksując się przy butelce piwa. Sielankę zakłóca pojawienie się Nightcrawlera, który właśnie dostał wiadomość od Archangela. X-Men zbierają się w ustalonej lokacji, którą okazuje się być wejście do londyńskich kanałów. Na miejscu Warren informuje przyjaciół, że wewnątrz ich nowe Cerebra wykryło dużą ilość mutantów. W kanałach zostaje odkryta spora grupka wyrzutków ukrywających się pod ziemią z powodu tego kim są i jak wyglądają. Jedna z kobiet akurat rodzi i Nightcrawler postanawia pomóc przyjmując poród. Na nic się to jednak zdaje. Londyńscy mutanci boją się nowoprzybyłych uważając ich za zagrożenie. Jeden z uchodźców, zwany Cyklopem (nie mylić z Cyclopsem - Scottem Summersem) rzuca się z wściekłością na Kurta, który dzięki swym zdolnościom bez trudu unika walki. Agresywne nastawienie grupy wyrzutków zmusza X-Men do ucieczki.


Do motelowego pokoju Chambera przychodzi dwójka ochroniarzy Sugar Kane i zabierają Jonothona do swojej pracodawczyni. Piosenkarka wydaje się mieć propozycję dla swego wybawiciela...


W hotelu Nightcrawler korzystając z wideokamery rozmawia właśnie z Wolverinem, który aktualnie przebywa w Salem Center. Kurt informuje przyjaciela o grupie, którą odkryli w kanałach. Obaj zgadzają się, że londyńskich mutantów trzeba ponownie odnaleźć i spróbować im pomóc. Logan ciekaw jest również, jak przebiegają poszukiwania Chambera, którego Xavier chciałby mieć w swoich szeregach. Chłopak był niegdyś członkiem Generation X, jednak po odejściu z drużyny jakiś czas temu słuch o nim zaginął. Nightcrawler zapewnia Wolverine'a, że uda im się odnaleźć Jonothona. Po zakończeniu rozmowy do pokoju wpada Iceman z gazetą. Na pierwszej stronie opisana jest historia z nocnego klubu, której głównymi bohaterami są Sugar Kane i Chamber.


Tymczasem mutanci z kanałów zostają brutalnie zabici przez nieznanego mężczyznę nazywającego siebie Mr Clean. Prawie wszyscy uchodźcy zostają spaleni żywcem przez tajemniczego człowieka, dzierżącego w dłoniach miotacz ognia.

Autor: viq

Galeria numeru

Uncanny X-Men #395

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.