Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #130

Uncanny X-Men #130

Postacie
Streszczenie

Jedna z bardziej zaniedbanych części Manhattanu, o tej porze niemal opustoszała. Cyclops, Phoenix i Nightcrawler wysiadają z nietypowego dla tej okolicy pojazdu - Rolls Royce'a. Ich misją jest odszukanie mającego tu przebywać mutanta. Nie wiedzą, że na monitorach obserwują ich żołnierze Hellfire Club, przygotowujący już grupę uderzeniową. Cyclops każe Nightcrawlerowi ukryć się w cieniu i ostrzec ich w razie niebezpieczeństwa i razem z Jean kieruje się w stronę budynku, który wskazują odczyty. Wchodzą do środka i idą po schodach do góry, obserwując brud i smród, który panuje na korytarzach. Na górze zastają nocny klub, jeden z tych "nowego rodzaju" - pełen dziwacznie ubranych, niesympatycznych ludzi, głośnej muzyki i oślepiających świateł. Tutaj rozdzielają się. Scott szuka mutanta przy pomocy detektora w zegarku, Jean "nasłuchuje" go telepatycznie. Dziewczyna wyczuwa mimowolnie mroczne myśli bywalców i odkrywa, że się jej to podoba.

 

Pod klub podjeżdża niepozorna furgonetka. W jej wnętrzu żołnierze Hellfire Club czekają na rozkaz do ataku. Ich działania obserwuje dwóch ludzi - Jason Wyngarde i Sebastian Shaw. Obaj należą do Tajnego Kręgu Klubu, biorą udział w jego niejawnej działalności, wykorzystując oficjalne klubowe przyjęcia i bale do zawierania układów i transakcji i zdobywania władzy. Wyngarde nadal jest pełen wątpliwości. Wygląda na to, że zna X-Men lepiej niż Shaw i wątpi w możliwość schwytania najbardziej doświadczonych członków zespołu. Jego zwierzchnik jest bardziej pewny siebie. Pyta, jak przebiega jego plan przeciągnięcia Jean Grey na ich stronę. Jason oznajmia, że jest już pewny sukcesu. Po jego wyjściu, Sebastian łączy się z Emmą Frost. Biała Królowa pokazuje mu trójkę X-Men uwięzionych w klatkach neutralizujących ich moce i Charlesa Xaviera, podłączonego do urządzenia usypiającego. Kitty Pryde jest chwilowo poza jej zasięgiem, ale powinna przekonać jej ojca, żeby przeniósł dziewczynę do akademii w Massachusetts, gdzie będzie na wyciągnięcie ręki.


Kitty przechodzi przez jedną ze ścian w kwaterze Frost i przygląda się uwięzionym X-Men. Przybyła tu ukryta w poduszkowcu Emmy i nikt nie wie o jej obecności. Dziewczyna ostrożnie przekrada się do klatki Storm, ale ta jest zbyt oszołomiona, żeby coś jej doradzić. W końcu odnajduje w resztkach kostiumu metkę, której nie znaleźli przeszukujący jej żołnierze. Każe Kitty zadzwonić pod wyszyty na niej numer Jeden ze strażników zauważa dziewczynę i zaczyna się pogoń. Kitty ucieka, fazując przez podłogę. Emma wydaje rozkaz zespołowego przeszukania budynku.


Jean przechadza się po parkiecie, bezskutecznie szukając mutanta. Nagle zaczepia ją Jason Wyngarde, przypominając ich spotkanie w Stornoway [UXM #122]. Dziewczyna spogląda w jego oczy i rzeczywistość znowu się zmienia. Jest teraz w ruinach XVIII-wiecznego kościoła, ubrana w suknię ślubną. W odróżnieniu od poprzednich przeskoków, Jean nie opiera się, ochoczo przyjmuje nowe środowisko. Przy ołtarzu oczekuje na nią ksiądz o wyglądzie Shawa i pan młody - Wyngarde. Dziewczyna z trudem powstrzymuje pragnienie, żeby już teraz rzucić się w objęcia narzeczonego. Kapłan czyta słowa przysięgi małżeńskiej i Jean z ekstazą mówi "tak". Jason zdejmuje z niej suknię, odsłaniając perwersyjny strój Czarnej Królowej. Jean namiętnie całuje Wyngarde'a i nagle odkrywa, że znowu są na dyskotece a zamiast gości weselnych, stoi przy nich zdumiony Scott. Dziewczyna odrywa się od mężczyzny i próbuje się wytłumaczyć Summersowi, ale sama do końca nie wie, co się stało. Cyclops nic nie mówi, zastanawia się tylko, dlaczego jego ukochana zachowuje się jakby nie była sobą. Sytuacja pozostaje niewyjaśniona, gdyż na scenę wkracza gwiazda wieczoru - Dazzler. Piosenkarka ma niezwykły głos a otacza ją dziwna świetlna aura. Detektor oznajmia Scottowi, że to ona jest poszukiwanym mutantem.


Nightcrawler rozmyśla nad tym, dlaczego zrezygnował z używania induktora obrazu, który nie pokazywał go takim jaki jest naprawdę. W samochodzie rozlega się dzwonek telefonu i Kurt odbiera. Kitty Pryde, dzwoniąca z przypadkowo znalezionego aparatu alarmuje go, że X-Men zostali pojmani i prosi o pomoc. Wagner pyta o szczegóły, ale nagle atakuje go ubrany w zbroję najemnik. Elf szybko teleportuje się kawałek dalej, ale żołnierz ogłusza go promieniem dźwiękowym, takim samym, jakiego użył Cyclops podczas sesji treningowej [UXM #125]. Ku zdumieniu Kurta, jego przeciwnik zaczyna kroczyć po ścianie w jego kierunku.


Jean prosi Scotta o rozmowę ale on stwierdza, że to musi zaczekać. Teraz ich zadaniem jest poznanie Dazzler. Nagle przez dach wpada dwójka żołnierzy Hellfire. Jean przybiera postać Phoenix i zmienia ubranie przyjaciela w kostium Cyclopsa z dziecinną łatwością. Oboje ruszają do ataku, ale znów okazuje się, że najemnicy są przygotowani do walki z nimi. Jeden ogłusza Phoenix takim samym ładunkiem energii, jakiego używał profesor w sali ćwiczeń, drugi strzela w Cyclopsa lepką substancją, zaklejając mu wizor. Z pomocą przychodzi im Dazzler, wściekła z powodu przerwania jej pierwszego występu. Dzięki swej mocy emisji światła poraża jednego z napastników. Drugi strzela do niej, ale dziewczyna unika pocisku. Phoenix dochodzi do siebie i uwalnia Cyclopsa. Scott strzela w obu przeciwników i wyłącza ich z walki. Przez dziurę w dachu wpada Nightcrawler, walczący z trzecim żołnierzem, ale Jean telekinetycznie odziera napastnika ze zbroi i powala. Kurt informuje przyjaciół, że grupę w Chicago również zaatakowano. Cyclops postanawia natychmiast ruszyć im z pomocą. Przekonuje też Dazzler, żeby dla własnego bezpieczeństwa ruszyła z nimi. Jean stwierdza, że ich przeciwnicy nie żyją, ktoś zadbał o to, żeby w razie porażki natychmiast zginęli. Cała czwórka wsiada do samochodu i rusza w drogę. Na chodniku Cyclops zauważa zapalającego fajkę Jasona Wyngarde i rozpoznaje w jego sylwetce coś znajomego, lecz nie ma czasu się nad tym zastanowić. Odprowadzając ich wzrokiem, mężczyzna śmieje się, wie bowiem iż dla Jean Grey jest już za późno.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #130

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.