Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #104

Uncanny X-Men #104

Uncanny X-Men #104

"The Gentelman's Name Is Magneto"

Postacie
Cytat

Colossus: "Lenin be praised, I'm all right."

Streszczenie

Na północnym wybrzeżu Szkocji piątka X-Men ma kłopoty z kapitanem wynajętej przez nich łodzi. Stary spryciarz wziął pieniądze do kieszeni, ale nie ma zamiaru pozwolić im wypłynąć. Na jego nieszczęście Colossus nie jest osobą, która łatwo daje się wykiwać. Zawiesiwszy kapitana za kołnierz na przystani, X-Men ruszają na wyspę Muir. Płyną tam na prośbę Moiry McTaggert, która jest, jak się okazuje, doktorem uniwersytetu w Edynburgu i właścicielką wyspy. Ostatnio jej zaufany człowiek - Jamie Madrox nie odpowiedział na wezwanie, więc drużyna ma za zadanie sprawdzić, czy wszystko z nim w porządku. Chyba tak nie jest, gdyż w pobliżu wyspy łódź z niewiadomych przyczyn rozpada się na kawałki a X-Men spadają do morza. Colossus zostaje zaatakowany przez metalowe elementy kadłuba. Zmienia się w stalową formę, ale nie jest w stanie się obronić i tonie. Storm zostaje opleciona przez metalowy kabel, który uniemożliwia jej latanie i wciąga ją pod wodę. Koleżankę ratuje Wolverine, nurkując i rozcinając jej więzy. Ponieważ Ororo brakuje powietrza, Logan dzieli się z nią swoim metodą "usta - usta". Banshee chwyta w powietrzu Nightcrawlera, lecz obu zalewa wielka fala. Obserwujący wszystko na monitorach Magneto stwierdza, że nowa drużyna Xaviera jest równie groźna, jak stara. Mistrz magnetyzmu przygotowuje się do stanięcia z X-Men twarzą w twarz. Tymczasem poturbowani bohaterowie wydostają się z wody i zmierzają w kierunku kompleksu badawczego wyspy tylko po to, by odkryć, że jest on chroniony polem siłowym. Nagle potężna siła wyrywa z ziemi kawał skały, na którym stoją X-Men i ciska go w kierunku budynku. Bohaterowie unikają śmierci, niszcząc przy pomocy swoich mocy ścianę kompleksu. Już w środku odkrywają w końcu, kto sprawił im tyle kłopotów: Magneto wita nowych uczniów Xaviera, obiecując im szybką śmierć.


W innej części wyspy Blackbird z Cyclopsem i Moirą McTaggert na pokładzie właśnie ląduje. Scott jest zdumiony, że ich "gospodyni" utrzymywała w tajemnicy ten ogromny kompleks naukowy, służący też jako więzienie dla superzłoczyńców. W jednej z sal znajdują oszołomionego Jamiego Madroxa, który opowiada im o niedawnej ucieczce jednego z najgroźniejszych więźniów. Eric The Red w towarzystwie Havoka i Polaris napadli na laboratorium i odnaleźli przebywającego w nim Magneto, który przeżywał drugie dzieciństwo [po zmianie w dziecko przez Mutanta Alfa dawno temu - Christoff]. Eric używając swoich mocy zmienił Magnusa z powrotem w dorosłego człowieka po czym obaj mężczyźni zawarli układ w celu zniszczenia X-Men i Xaviera. Cyclops odsyła Moirę i Jamiego do samolotu, po czym rusza na pomoc swojej drużynie.


Tymczasem Magneto kontynuuje pojedynek z X-Men. Wolverine i Colossus nie mają szans z człowiekiem, który może manipulować metalem. Storm atakuje go błyskawicami, które Magnus z łatwością odbija w jej kierunku. Nightcrawler próbuje unikać metalowych pocisków, ale Magneto wyczuwa, w którym miejscu Elf pojawi się po teleportacji i wyłącza go z walki. Banshee sprawia mistrzowi magnetyzmu więcej kłopotów, rażąc go swoim sonicznym krzykiem, którego nie jest w stanie zablokować i niszcząc stalowe belki, które Magnus kieruje przeciw niemu. Niestety, nie jest w stanie zablokować tysięcy cząsteczek metalu z powietrza, którymi przeciwnik otacza jego ciało, i pada nieprzytomny. Magneto jest zdumiony poziomem mocy, na jaki podniósł go Eric The Red - nowi X-Men byli silniejsi od starego składu a on pokonał ich bez trudu. Zamyślony mistrz magnetyzmu nie zauważa Cyclopsa, który właśnie zaszedł go od tyłu. Scott ogłusza przeciwnika. Zamiast jednak zakończyć walkę szybko zbiera poturbowanych przyjaciół i każe im wracać do samolotu, rozgryzł bowiem plan Erika: podczas, gdy Magneto zajmuje X-Men, on zamierza uderzyć na bezbronnego Profesora X. Wkrótce po ich odlocie Magnus również opuszcza wyspę, nie zauważając, że jedna z cel została uszkodzona w czasie walki...


Tymczasem w przestrzeni kosmicznej załoga statku Starjammer obserwuje zjawisko astronomiczne, które może stać się początkiem końca wszechświata. Na pokładzie innego statku postać z wizji Xaviera, którą okazuje się być księżniczka Shi'ar - LilandraNeramani, zbliża się do Ziemi, unikając torped ze statków pościgowych, a na powierzchni planety Eric The Red przygotowuje się wraz z Havokiem i Polaris do ataku na Charlesa Xaviera.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #104

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.