Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #293

Uncanny X-Men #293

Uncanny X-Men #293

"The Last Morlock Story!"

Postacie
Cytat

Archangel: "You have no idea what it's like to have your entire life pulled out from under you!"
Marvel Girl: "Warren, please. You're talking to a woman who's been killed, cloned, and kidnapped more times than I can remember"

Streszczenie

Po zejściu do kanałów oczom X-Men ukazuje się widok którego kompletnie się nie spodziewali. W otoczeniu Morloków w Alei siedzi Michaił, który oznajmia zdumionemu Colossusowi iż postanowił zostać władcą Morloków, którzy po tym jak odrzuciły ich Callisto i Storm, a Masque umarł nie mają władcy. Storm i Bishop przyglądają się temu w równym zdumieniu.


Labiryntem przemieszcza się unoszona telekinezą Jean. Kontaktuje się telepatycznie z profesorem, który poleca jej odnaleźć Warrena zaginionego bez wieści w tunelach. Choć Jean wyraźnie się to niepodoba, Xavier zapewnia iż sobie poradzi. Wówczas atakuje go Callisto przewracając silnym kopnięciem. Xavier mówi iż powinna się uspokoić, bowiem potrzebuje pomocy. Pragnieniem kobiety jest jednak jako liderki Morloków zabicie twórcy X-Men.


Colossus powraca do ludzkiej postaci, co zaczyna głośno komentować Bishop nazywając szaleństwem. Storm każe mu zamilknąć, mając nadzieję że ryzyko jakie podejmuje Piotr się opłaci. Rasputin zstępuje pomiędzy Morloki i podchodzi do swego brata. Michaił mówi mu iż wreszcie ucichły głosy i zniknęły wspomnienia które męczyły go od czasu powrotu z otchłani.W Morlokach Michaił znalazł bratnie dusze i zapytuje Piotra czy jest gotów razem z nimi do ostatecznej podrózy. Ruchem ręki otwiera zapory oddzielające tunele od rzeki i do kanałów wdziera się woda.


Warren nadal klęczy w miejscu utraty swych skrzydeł, nazywając siebie głupcem skoro poświęcił to co miał tylko po to aby ocalić grupę obmierzłych istot żyjących w czeluściach. Pojawia się Marvel Girl, mówiąc mu iż jest typem bohatera.


Callisto rzuca się z nożem na Xaviera, wykrzykując iż Morloki odebrały jej piękne ciało które posiadała. Xavier usiłuje dotrzec do niej, przekonując iż wciąż posiada serce pełne współczucia, orientuje się jednakże iż nie uda mu się dotrzeć do kobiety. Nie mając wyjścia wymierza jej silny cios pięścią, a potem zmęczony wczołguje się do wózka. Nagle zostaje teleportowany i ląduje obok X-Men w wodzie, a Michaił chwyta w swe ramiona Callisto. Oznajmia iż nie ma na tym świecie miejsca dla takich potworów jakimi są oni. Wówczas krępuje go lód, który Michaił z łatwością niszczy, przypominając Icemanowi że już raz go pokonał. Teraz jednak u boku Bobby'ego stoi reszta X-Men.


Jean usiłuje uspokoić Warrena, kóry rozżalony wystrzeliwuje swe pióra. Osłaniając się telekinezą przypomina mu że nie jest jedynym członkiem X-Men który cierpiał. Zwraca mu uwagę iż skrzydła kóre posiada wcale nie są przyczyną jego bólu.

Reagują tak jak ich właściciel, bowiem poprzez proces transformacji Apocalypse'a zostały powiązane z nim psychicznie. To jednak jak ich użyje zależy wyłącznie od Warrena. Apocalypse odebrał mu jedynie jedną noc, a nie całe życie, bowiem to co z nim Warren uczyni zależy wyłącznie od niego.


Bishop usiłuje powstrzymać Michaiła wyciągając z niego energię, bowiem ten zamierza najwyraźniej uśmiercić siebie i wszystkie Morloki. Iceman nie daje rady zamrażać nadpływającej wody, której poziom wciąż rośnie. Podobnie wicher Storm nie odnosi skutku. Xavier nie ma pomysłu co zrobić, wie jednak że X-Men muszą przynajmniej spróbować ocalić Morloki. Colossus wyciąga Bishopa ze starcia z Michaiłem, nie zamierzając pozwolić mu zginąć. Prosi swego brata, raz jeszcze aby przemyślał to co zamierza uczynić, po raz kolejny zmienia się w człowieka. Wówczas w górę unosi go Archangel, nie zamierzając pozwolić na ryzykowanie życia, a widząc to Michaił gestem wyrzuca X-Men z tuneli. Następnie obejmując Callisto spogląda w otchłań spadającej wody.


X-Men lądują w Central Parku, spoglądając na spieniony wir który stał się grobem Morloków. Później Piotr rozmawia przez telefon z Ilianą, mówiąc iż nie przyjedzie do Rosji tak prędko jak myślał. Siada przy stole a Jean obejmuje go i przytula.


Na górze Ororo spogląda na zniszczone kwiaty, zastanawiając się jak żyć bez nich i miłości Forge'a. Słysząc jej płacz Bishop obiecuje iż ułoży sobie życie na nowo.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #293

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.