Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #422

Uncanny X-Men #422

Uncanny X-Men #422

"Rules of Engagement" - part 2

Postacie
Cytat

Juggernaut o Emmie Frost: "She might as well walk around naked, the way she dressed. Except for the boots maybe. She should wear the boots all the time."

Streszczenie

Jedna z wysepek w obrębie Trójkąta Bermudzkiego. To właśnie tutaj Havok i Polaris w towarzystwie Nightcrawlera udali się w podróż przedślubną, na zaproszenie starego nauczyciela Alexa, profesora archeologii Havassa. Teraz naukowiec oprowadza gości po prowadzonych tu wykopaliskach. Lorna machinalnie kroczy za nimi, dyskutując przez telefon ze swoją macochą na temat organizacji ślubu. Havass opowiada o historii swoich badań nad tymi wyspami, które w toku historii na przemian pojawiały się i znikały z map. Postanowił zbadać bliżej właśnie tą, zwaną Wyspą Demonów. Pokazuje im odkryte tutaj ruiny starożytnych budowli i rysunki na ścianach, przypominające te wykonane przez Majów i Azteków. Stwierdza, że jedno z malowideł powinno szczególnie zaciekawić Kurta. Rzeczywiście, rysunek przedstawia postać bardzo podobną do Nightcrawlera, poganiającą ludzkiego niewolnika. Havass oznajmia, że to dopiero początek ciekawostek. Prowadzi mutantów na dawne cmentarzysko, gdzie jego ekspedycja mozolnie odkrywa zakopane w ziemi szkielety. Szkielety przypominające ludzkie, jednak z wyraźnymi śladami mutacji. Profesor oznajmia, że badania kości ustaliły ich wiek na 15 tysięcy lat. Alex jest zdumiony, przecież rewolucję neolityczną i pierwszą cywilizację datuje się na 9 tysięcy lat przed naszą erą. Te odkrycia wskazują, że istniała cywilizacja mutantów poprzedzająca ludzką. Lorna przez telefon relacjonuje matce, że właśnie oglądają kupę kości. Nagle padają niespodziewane strzały i profesor pada na ziemię. Havok i Nightcrawler spostrzegają napastników - dwóch kapłanów Kościoła Człowieczeństwa, którzy znienacka teleportowali się tutaj i wykrzykują coś o śmierci dla świętokradców. Nagle w miejscu gdzie stoją rozlegają się dwa wybuchy. Gdy Kurt teleportuje się do nich, zastaje dwa martwe ciała. Razem z Alexem oglądają pobojowisko i odkrywają przyczynę ich śmierci - leżące przy ciałach tajemniczo usunięte zawleczki granatów. Jednocześnie słyszą, jak Lorna przez telefon oznajmia matce, że hałas to strzelający silnik samochodu i że nie ma ostatnio cierpliwości do denerwujących ją ludzi.


Instytut. Archangel wchodzi do pokoju Stacy X, ale nie zastaje jej. Zamiast tego zauważa taśmę wideo przeznaczoną dla niego. Na filmie Stacy oznajmia, że wyczuła jego afekt do Paige i nie chce stawać im na drodze. Postanowiła mu jednak pokazać, co stracił. Cofa się i okazuje się, że jest naga. Warren z uśmieszkiem obserwuje, jak dziewczyna pręży się do kamery i skacze na skakance. Nagle do pokoju wchodzi Husk i obdarza go zawiedzionym spojrzeniem. Oznajmia mu, że na dole są kłopoty z Alpha Flight po czym zamierza wyjść. Warren zatrzymuje ją i wyjaśnia, że Stacy nigdy nic dla niego nie znaczyła, natomiast ona znaczy z każdym dniem więcej. Paige spogląda mu w oczy i stwierdza, że to najpiękniejsza rzecz, jaką w życiu słyszała. Przytuloną parę zauważa przechodzący Chamber i przeklina zaskoczony. Husk wybiega za nim. Tymczasem na taśmie Stacy kończy taniec i oznajmia, że to ostatni raz, kiedy ktokolwiek z nich ją ogląda. Wyraźnie zadowolony z tej deklaracji Warren niszczy kasetę.


Na zewnątrz policjanci pod nadzorem Alpha Flight wyprowadzają dzieci, gdy tymczasem Xavier dyskutuje przez telefon ze swym prawnikiem. Stojąca przy nim kobieta, nadzorująca całą akcję pani Ishikawa mówi mu, że wszystko jest całkowicie legalne i ma na względzie bezpieczeństwo uczniów. Po ostatnich zamieszkach w Szkole [NXM #137] gubernator stanu Nowy Jork wydał nakaz usunięcia dzieci z niebezpiecznego dla nich Instytutu. Xavier zapewnia ją, że bezpieczeństwo wychowanków było dla niego zawsze priorytetową sprawą. Podchodzi do nich Sasquatch, pytając gdzie jest Kanadyjczyk Sammy Pare, chłopak, ze względu na którego Alpha Flight zgodziło się pomóc w tej akcji. Stojący obok w towarzystwie matki Carter sugeruje, że być może Squidboy rzuca za szkołą piłką z Juggernautem.


Rzeczywiście, przyjaciele grają w łapanie piłki, jednocześnie dyskutując o najpiękniejszych kobietach Instytutu [patrz cytat numeru]. Przerywają im Sasquatch i Puck w towarzystwie Xaviera. Langkowski pyta o Samuela Pare i chce go zabrać. Juggernaut zasłania sobą chłopca i każe futrzakowi się wynosić. Xavier obiecuje bratu, że Sammy'emu nic nie będzie i prosi o spokój. Właśnie zakwestionowano bezpieczeństwo jego uczniów i źle byłoby jeszcze pogarszać to wrażenie.


Po chwili wszyscy wracają na dziedziniec i Ishikawa rzuca cierpkie uwagi co do obecności Juggernauta w Szkole, wpędzając go w złość. Tymczasem Puck wyrywa Cartera z objęć Annie, nie zważając na to, że to jej syn. Pielęgniarka opiera się i karzeł ze złością każe jej przestać zanim komuś stanie się coś złego. Rozwścieczony Cain jednym ciosem wbija Pucka w ziemię i każe Ghazikhanianom i Sammy'emu uciekać do budynku. Vindicator mówi mężowi, że może rzeczywiście nie powinni odbierać dziecka matce ale twardogłowy Hudson przypomina jej o układzie z gubernatorem - ewakuacja wszystkich dzieci w zamian za możliwość zwrócenia Sammy'ego rodzinie. Kanadyjczycy ruszają do ataku. Sasquatch atakuje Juggernauta podczas gdy Guardian unosi w powietrze Annie i jej syna. Od strony szkoły nadbiegają pozostali X-Men. Northstar rusza na ratunek pielęgniarce. Błyskawicznie chwyta Hudsona i odlatuje z nim w dal. James ze zdumieniem rozpoznaje niedawnego towarzysza. Jean Paul ze złośliwym uśmieszkiem uderza nim o ścianę.


Sasquatch i Juggernaut równocześnie zadają sobie dwa potężne sierpowe. W rezultacie oni i wszyscy inni w promieniu kilku metrów, padają na ziemię. Obserwatorzy walki z przerażeniem patrzą na głęboki krater, który wytworzył się wokół nich od wstrząsu. Tymczasem Iceman wyłącza z walki Heather, więżąc ją w bryle lodu. Kobieta krzyczy, że nie mają prawa tego robić. Alpha Flight przybyli tu po obywatela Kanady. Xavier nie odpowiadał na telefony rodziców Sammy'ego, do których na dodatek doszły słuchy, że ich syn zadawał się z kryminalistami pokroju Juggernauta. Kanadyjczycy zawarli układ z gubernatorem stanu Nowy Jork, który również miał powody by niepokoić się o bezpieczeństwo studentów.


Sasquatch i Juggernaut podnoszą się. Licząc, że Vindicator przemówiła do rozsądku mutantom, Walter prosi Caina, by powstrzymał się od walki. Ten nie słucha. Jego cios rzuca Langkowskiego kilka metrów do tyłu i demoluje nim radiowóz. Heather nakazuje Earthmoverowi zająć się Juggernautem. Niedawny uczeń Logana i Shamana [Wolverine #180] rzuca garść magicznego pyłu. Pod jego wpływam z ziemi wyrastają trzy kamienne golemy i atakują kolosa. Rozzłoszczony Iceman wzbija się do góry na lodowej kolumnie i wypuszcza serię zamrażających promieni. Jeden z golemów, Puck, Earthmover i cztery radiowozy zostają uwięzione w lodzie. Xavier przez telefon prosi swego prawnika, żeby szybko coś wymyślił, gdyż właśnie doszło do eskalacji konfliktu.


Zmieniona w sowę Snowbird chwyta Icemana i unosi go w powietrze. Tymczasem Juggernaut odkrywa, że golemy wcale nie są łatwe do rozbicia. Archangel pikuje na Snowbird i uwalnia Bobby'ego z jej uścisku. Drake wytwarza w powietrzu taflę lodu i ląduje. Na ziemi Chamber niszczy golemy podczas gdy Husk pomaga powalonemu Cainowi wstać. Oboje prowadzą dyskusję na temat swoich uczuć. Jon mówi, że wrócił żeby się z nią spotkać i zastał ją w objęciach Worthingtona. Paige wypomina mu związek z popową gwiazdką Sugar Kane. Ich dyskusję przerywa powrót Sasquatcha, który pała żądzą rewanżu na Juggernaucie.


Pięć mil za posiadłością Northstar szyderczo oznajmia odartemu ze zbroi Guardianowi, że zanim zdąży wrócić, będzie po wszystkim. Mówiąc, że muszą się kiedyś umówić na lunch, zostawia go.


Uwięziona w lodzie Heather obserwuje, jak pokonana Snowbird spada bezwładnie na ziemię. Husk chce pomóc atakowanemu Juggernautowi, ale Chamber odciąga ją od walki. Dziewczyna mówi mu, że potrafi o siebie zadbać. Jon zgadza się z nią, ale stwierdza, że to nie znaczy że nie chce jej chronić. Patrząc na byłego chłopaka Paige stwierdza, że żałuje iż im nie wyszło. Nie wie, że za nimi właśnie wylądował Warren.


Ogarnięci szałem Juggernaut i Sasquatch kontynuują wymianę ciosów Tymczasem Xavier wręcza Ishikawie telefon. Jego prawnik proponuje żeby odwołała całą akcję a on w zamian nie ujawni, że jej zwierzchnik - gubernator jest rasistą uzależnionym finansowo od Kościoła Człowieczeństwa. Kobieta nie może uwierzyć w te informacje. Prawnik daje jej pięć minut do namysłu.


Cain i Walter wymieniają wściekłe ciosy. Nagle między nich wbiega Sammy i prosi, by przerwali to szaleństwo. Krzyczy, że zgadza się iść z Alpha Flight jeśli zostawią inne dzieci w spokoju. Mówi Cainowi, że nie chce tej walki i że to jego wina, że powiedział matce o przyjaźni z nim. Nie chce, żeby jego przyjaciel bronił go w ten sposób. Juggernaut przytula chłopaka.


Później, Cain żegna się z Sammym, siedzącym już w samochodzie obok Ishikawy. Wręcza mu na pamiątkę swój hełm. Chłopak pyta, czy odwiedzi go kiedyś. Nie wierząc w swoje słowa Juggernaut mówi mu, że tak. Krzyczy do odjeżdżającego wozu, że zawsze będzie tutaj, jeśli będzie go potrzebował. Gdy samochód znika z widoku, Charles próbuje pocieszyć brata. Cain proponuje mu oszczędzić sobie górnolotnych myśli. Gdyby były prawdziwe, nigdy nie pozwoliłby Sammy'emu wrócić do tej piekielnej dziury, która jest jego domem.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #422

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.