Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #259

Uncanny X-Men #259

Uncanny X-Men #259

"Dream a little Dream"

Postacie
Cytat

Magistrat: "What do you think you are, mutie, dressin' like a human?"
Jenny Ransome: "I am a human!"

Streszczenie

W Soho ma miejsce niespodziewana wizyta. Do mieszkania Jenny Ransome i Phillipa Moreau [Uncanny X-Men #235-38 jakby ktoś nie pamiętał - Kumos] wdzierają się genoshańscy magistraci, dokonujący bezprawnej akcji na terytorium USA. Phillip zostaje ogłuszony, zaś rozkaz Pipeline'a osadza w miejscu Jenny. Jako mut 4871 została uwarunkowana aby słuchać rozkazów magistratów. Nakazują zdjąć jej ubranie i założyć uniform muta, bowiem obrzydliwym wydaje im się mutant ubierający jak człowiek. Pipeline przygotowuje linię telefoniczną do przesyłu schwytanych do Genoshy, gdzie Jenny odpowie za ucieczkę a na Phillipa czeka ojciec, kiedy pojawia się znikąd nagi mężczyzna. To Peter Nicholas, nie pamiętający iż przed przejściem przez Siege Perilous znany był jako Colossus. Magistraci są mocno zdziwieni, bowiem ich aparatura nie wykryła niczyjej obecności. Otwierają do przybysza ogień, wiedząc że nie mogą zostawić za sobą świadków. Peter rzuca się za róg i zostaje postrzelony, lecz Jenny Ransome korzysta z okazji i atakuje magistrata rzucając nim w transfax Pipeline, niszcząc przy tym urządzenie. Phillip ratuje Petera przed postrzeleniem chwytając biorącego go na cel magistrata. Po chwili przybywa policja.


Peter zostaje opatrzony w szpitalu, podczas gdy magistraci dyskutują z władzami. Jako że Phillip i Jenny ubiegają się o azyl polityczny, wbrew temu co twierdzą magistraci ich akcja nie była legalna. Rozzłoszczony Pipeline przypomina że ma prawo do jednego telefonu, tymczasem zaś Jenny i Phillip oferują Peterowi nocleg.


W Hollywood przekopujący archiwa jednej z wytwórni fanatyk filmowy odnajduje film z Dazzler w roli głównej, którego jedyna kopia miała być zniszczona przez samą aktorkę [dawno temu, w serii Dazzler - Kumos]. Nieświadom jest, iż na plaży w Malibu Guido Carosella, ochroniarz Lili Cheney odnalazł właśnie wyrzuconą przez ocean nagą Alison Blaire. Zabiera ją do rezydencji Lili i przy pomocy aparatury medycznej usiłuje przywrócić do życia, choć komputery Lili twierdzą że według ich skanerów Alison nie istnieje.


Tymczasem w podziemiach Nowego Jorku Masque zakończył właśnie przemianę twarzy Callisto. Pokazuje jej własne odbicie, oznajmiając iż jest skończona, wiedząc że to co jej uczynił ostatecznie ją złamie.


W Soho po rozmowie z dozorcą Peter zostaje razem z Philem i Jenny. Cała trójka ma wrażenie, że już kiedyś się spotkali, lecz jedyne co Peter jest w stanie sobie przypomnieć to własne imię, bowiem jego wspomnienia zaczynają się w chwili pojawienia się w apartamencie. Nagle zafascynowany wpatruje się w wizerunek kobiety na billboardzie. Jej twarz przyciąga jego wzrok i w pewien sposób go hipnotyzuje.


W Hollywood producenci decydują się zaryzykowac i wypuścić "Dazzler the Movie" na ekrany, nie wiedząc iż w domu Lili Cheney zmartwychstała Dazzler usiłuje przypomnieć sobie swą przeszłość. Komputer przypomina jej, iż jest członkiem X-Men, grupy wyjętych spod prawa mutantów, którzy zginęli w Dallas. Alison nie zamierza uwierzyć w te brednie.


Na wyspie Muir Forge przestroił Cerebro-beta, będącego drugą kopią tego, kóry niegdyś stał w szkole Xaviera. Moira zamierza go użyć, chcąc zlokalizować zaginionych X-Men, a także nie dającą znaku życia Callisto. W chwili gdy usiłuje wejść na plan astralny, gwałtowna telepatyczna manifestacja powala wszystkich znajdujących się w pomieszczeniu. Forge widzi wyłaniający się z maszyny wizerunek Amahla Farouka, którego spotkał poprzednio i słyszy słowo: Cairo.


W Soho Peter Nicholas wyrzuca śmieci, gdy wpada nań najwyraźniej uciekająca przed czymś młoda kobieta, ktorej twarz zdobi billboardy. Ignoruje próby nawiązania kontaktu i wskakuje do limuzyny, która właśnie podjechała. Tymczasem Phil znajduje szkice Petera i ze zdumieniem stwierdza, że na jednym z nich widnieje podobizna Jenny sprzed dokonania modyfikacji genetycznych.


Genosha. Genoinżynier rozmawia z główną magistratką Anderson. Pomimo wynikłego skandalu dyplomatycznego nakazuje jej kontynuowac operację. On zajmie się uwolnieniem Pipeline i ejgo grupy, zaś Anderson ma posłać kolejny oddział aby sprowadził Jenny i Phila.


W Kalifornii Dazzler występując w kafejce, staje się świadkiem napadu. Używa swej mocy aby ująć bandytów, co sprawia iż telewizja donosi o zmarchwystaniu Dazzler, członkinii X-Men. Widzi to również Eric Beagle, opętany fan, który od dawna ją prześladował [znowu seria Dazzler - znowu ja]. Postanawia, że tym razem Alison Blaire mu się nie wymknie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #259

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.