Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #160

Uncanny X-Men #160

Uncanny X-Men #160

"Chutes And Ladders"

Postacie
Cytat

S'ym: "S'ym tries to be considerate, tries to be merciful, and what does it get him?!"
Wolverine, wbijając w niego pazury: "Grief, bub!"

Streszczenie

Tajemnicza postać obserwuje przez magiczne zwierciadło trening X-Men. Dostrzega przyglądającą się sesji osobę, której poszukuje - siostrę Colossusa, Ilianę. Mówi jej, żeby poszła za nim. Dziewczynka pyta, czy nie powinna powiedzieć bratu, ale czarownik zabrania jej. Ma po prostu iść za jego głosem.


Sprite zauważa wychodzącą z pomieszczenia dziewczynkę i mówi grupie, że idzie za nią. Podąża za szybko idącą Ilianą aż do starej świątyni, leżącej w nieużywanej części karaibskiej bazy. Tu traci ją z oczu. Nagle pod jej stopami otwiera się krąg światła i dziewczyna stwierdza, że nie może się ruszyć. Woła o pomoc, ale nikt jej nie słyszy. Nagle krąg się zamyka i Kitty znika wraz z nim.


X-Men odpoczywają po zakończonym treningu. Kurt zauważa, że Storm jest szczególnie zmęczona, jeszcze nie doszła do siebie po starciu z Drakulą. Proponuje jej, aby wzięła prysznic. Ororo stwierdza, że to świetny pomysł, jednak wytworzenie lokalnego deszczu sprawia jej kłopot. Nienaturalne żądze, którymi zaraził ją wampir jeszcze nie całkiem odeszły. W końcu udaje się jej i miniaturowy tajfun obmywa jej ciało, dając upragnione odprężenie. Peter zauważa brak siostry i Kitty. Ponieważ żadne z nich nie ufa do końca nowej bazie, gdy tylko Storm kończy kąpiel, ruszają na poszukiwnia. Prowadzeni przez Logana docierają do mrocznej świątyni z jasnymi okręgami na podłodze. Wolverine stwierdza, że tu trop się urywa. Nagle pod każdym z czwórki mutantów rozbłyskuje okrąg i wszyscy znikają.


Sprite odzyskuje przytomność w wyglądających mrocznie i obco katakumbach. Zastanawia się, gdzie jest, kiedy z tyłu podchodzi do niej ktoś wyglądający na Nightcrawlera. Dziewczyna przytula go radośnie i natychmiast odpycha, zaskoczona nieprzyzwoitym dotykiem. Dopiero teraz dostrzega, że 'Kurt' ubrany jest w łachmany. Mimo jego zapewnień, że jest prawdziwy, Kitty ucieka, potykając się o leżące na ziemi szkielety. Dobiega do czegoś w rodzaju sali tronowej, gdzie wita ją ubrany w starożytne szaty czarownik o demonicznym wyglądzie - Belasco.


Storm i Colossus idą przed siebie korytarzem o podłodze pełnej świecących okręgów. Zastanawiają się, gdzie trafili i co się stało z ich przyjaciółmi. Peter znajduje na ziemi porzuconą bransoletę, która wydaje się Ororo znajoma. Kobieta zakłada ją na ramię. Nagle z jednej ze ścian wyskakują dziesiątki macek, które chwytają Ororo. Są niewrażliwe na błyskawice a wydzielany przez nie kwas zaczyna parzyć jej skórę. Colossus biegnie na pomoc, ale nieopatrznie staje na jednym z dysków i znika. Storm zauważa, że jej ciało zaczyna się zmieniać. Wyrasta jej niebieski ogon, skóra staje się stalowa a z nadgarstków wyskakują pazury. Nie tracąc czasu na dziwienie się uwalnia się od macek i odlatuje z prądem powietrza.


Belasco zamyka Kitty w specjalnym krysztale, blokującym jej moc fazowania. Sprite z przerażeniem obserwuje, jak szalony Nightcrawler zbliża się do siedzącej na tronie Iliany. Na szczęście Belasco również irytuje niesforny sługa i mag odsyła go w inne miejsce. Wyjaśnia Kitty, że to faktycznie Kurt, zmieniony w jego niewolnika. Opowiada jak jako ziemski mag próbował otworzyć bramę między dwoma światami i wskutek wypadku został uwięziony tu - w Limbo, nad którym zapanował. Czarownik przywołuje swego sługę S'yma. Fioletowy demon wskazuje na leżący na ziemi adamantowy szkielet i pyta, co stało sie z Wolverine'm, którego chciał zabić osobiście. By zadrwić z Kitty, Belasco wyciąga z niej jej własny szkielet i zmusza go do tańca przed więzieniem. Odwraca się do Iliany i wręcza jej magiczny amulet, oznajmiając, że gdy dorośnie, kiedy pięć krwawych kamieni pojawi się na swoich miejscach, czeka ją wspaniała przyszłość u jego boku. Całej scenie przygląda się z góry prawdziwy Nightcrawler. Nie rozumie co się dzieje, lecz postanawia za wszelką cenę pomścić przyjaciół i pobić czarnoksiężnika.


Storm budzi się naga ale w swej normalnej postaci. Jest w pięknej części katakumb, gdzie rosną rośliny i płynie woda. Ponieważ osoba, która ją uratowała nie pokazuje się, Ororo bierze leżące tu szaty. Zakłada też znaleziony amulet, podobny do pozostającej na jej ramieniu bransolety. Odlatuje, wykrzykując podziękowania wybawcy. Ukryta w mroku kobieta, nosząca identyczny amulet i bransoletę odprowadza ją wzrokiem. Już wkrótce spotkają się.


Nightcrawler napotyka przemykającego korytarzem swego sobowtóra. Ten oświadcza mu, że jest nim. Jego towarzysze zginęli a Belasco wyleczył go i przerobił na swego sługę. Obaj rzucają się na siebie z nienawiścią.


Później, Nightcrawler melduje Belasco, że zabił jednego z X-Manów. Mag wygłasza pochwałę, przypominając mu jednak o jego miejscu.


Wolverine wędruje korytarzem, szukając zapachu przyjaciół. Odnajduje bardzo stare ciało Colossusa z rozerwaną klatką piersiową. Nagle chwyta go potężna ręka i S'ym wita Rosomaka w Limbo. Logan próbuje mu stawić czoła, ale demon jest silniejszy. Jednak gdy próbuje rozgnieść powalonego przeciwnika, ten znika w jednym z dysków teleportacyjnych. Uwagę demona przyciąga głos Colossusa, który stoi obok swych rozerwanych dawno temu zwłok. S'ym błyskawicznie rzuca w niego adamantowym pazurem, który zabrał ze szkieletu Logana. Broń przebija pancerz Kolosa, który staje w miejscu, zaskoczony. Demon dopada go i zaczynają się siłować. Rasputin czuje, że słabnie, nagle jednak S'ym puszcza, krzycząc z bólu. Wolverine wyciąga pazury z jego siedzenia. Demon ignoruje tnące go szpony i chwyta Rosomaka, chcąc roztrzaskać go o ziemię. W ostatniej chwili Colossus wyrywa mu przyjaciela i popycha w kierunku jednego z dysków. Demon znika, przeklinając ich. Wolverine pokazuje Kolosowi osobę, która sprowadziła go tu z powrotem - tą samą kobietę, która pomogła Storm. Loganowi wydaje się, że rozpoznaje jej zapach, ale nie może uwierzyć w to, co czuje. Zanim jest w stanie cokolwiek zrobić, magia kobiety przenosi jego i Petera do sali tronowej. Belasco wyraża na ich widok zadowolenie. Nagle udający swego sobowtóra Nightcrawler uderza go w szczękę. W tej samej chwili do sali wlatuje Storm, rażąc go gromem. Mag rzuca się do ucieczki.


Mutanci zastanawiają się, jak przywrócić Kitty jej szkielet i wyciągnąć ją z więzienia. Gniewna Storm chce ruszyć w pogoń za Belasco, ale obca moc uspokaja jej wichurę. Z cienia wychodzi zamaskowana kobieta i zdejmuje kaptur. Okazuje się, że to starsza o kilkadziesiąt lat Storm. Tłumaczy im, że w Limbo nie ma czasu ani przestrzeni, dlatego Nightcrawler spotkał swego sobowtóra. Ona była świadkiem śmierci swych przyjaciół w walce z demonami, ale chce pomóc tej ich wersji uniknąć tego losu. Belasco uczył jej magii, licząc, że zniewoli ją tak jak Kurta, jednak nie udało mu się. To mówiąc, kobieta łączy szkielet z ciałem Kitty i uwalnia ją z więzienia. Nagle przez jeden z portali pojawia się demon. Wolverine rozprawia się z nim, ale czuje, że to dopiero początek. Stara Storm mówi młodej, że amulet, który zabrała otworzy im portal do domu. Ona zostanie by rzucić zaklęcie. Czas najwyższy, gdyż właśnie nadciągają Belasco, S'ym i cała armia pomniejszych demonów. Podczas gdy czarodziejka blokuje ich, Ororo otwiera przejście. Belasco przedziera się do nich i łapie Ilianę za rękę. Trzymająca ją z drugiej strony Kitty nie puszcza. Nagle wszyscy zjawiają się z powrotem na wyspie ale ręce Sprite, trzymające dziewczynkę ciągle tkwią w portalu. Wolverine i Colossus pomagają jej ciągnąć i w końcu udaje się. Portal zamyka się tuż po wyjściu Iliany. Jednak zamiast siedmioletniej dziewczynki mutanci widzą... nastolatkę.


Później, Wolverine oznajmia, że badania Moiry stwierdziły ponad wszelką wątpliwość, iż dziewczyna to Iliana. To, co w tym świecie było kilkoma sekundami, w Limbo trwało siedem lat. Colossus zastanawia się, co teraz powie rodzicom. Ze strachem wchodzi do pokoju siostry, zastanawiając się, jak zmienił ją siedmioletni pobyt w wymiarze demonów. Ku jego uldze, Iliana przytula się do niego jak dawniej. Rozmawiają aż zmęczona dziewczyna zasypia. Peter zasypia przy niej, uspokojony ale wciąż gotowy pilnować siostry. Nie zauważa medalionu, który dziewczyna ściska w dłoni. W jego wnętrzu narysowany jest pentagram a na trzech z pięciu ramion błyszczą krwawe kamienie. A Belasco w swoim wymiarze śmieje się tylko.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #160

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.