Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #96

Uncanny X-Men #96

Uncanny X-Men #96

"Night of the Demon"

Postacie
Cytat

Wolverine: "Ten years of psychotraining, of hypnotism, of drug therapy. Ten years of praying... and I cut him to pieces without a thought. Nothing changes, proffesor. I thought i had learned to control myself. I guess I was wrong. And you want to know something funny... I`m glad!"
Cyclops: "You want to know something even funnier? Kierrok's not dead."

Streszczenie

Minęły tygodnie od śmierci Thunderbirda [poprzedni numer], ale Cyclops nadal nie może się z nią pogodzić. Wspomnienia ostatnich chwil życia przyjaciela drążą wnętrze Scotta Summersa niczym najostrzejszy pazur. W napadzie szału Cyclops niszczy indiański obelisk stojący na skraju lasu. W końcu uspokaja się. Uświadamia sobie, że takie są reguły gry i że dobrze o tym wiedział włączając się do niej. Nie zdaje sobie jednak sprawy czego dokonała chwilę wcześniej jego agresja... co uwolniła.


W rezydencji X-Men trenują w sali ćwiczeń, podczas gdy profesor dzieli się z Bansheem swoimi obawami. Ostatnie tygodnie bardzo Xaviera zmęczyły, a do tego zachowanie Cyclopsa staje się coraz bardziej niepokojące. Rozmowę przerywa dzwonek do drzwi. Mutanci mają gościa - Moirę MacTaggert, która będzie zajmowała się posiadłością pod nieobecność profesora.


Do bazy wojskowej, w której dr Steven Lang pracuje nad tajemniczym "Projektem Armageddon" mającym na celu wyłapanie wszystkich mutantów, przybywa obserwator z Waszyngtonu - pułkownik Michael Rossi. Ma on złożyć raport z wizyty, na podstawie którego rada w stolicy podejmie ostateczną decyzję o losach projektu. Rossi nieprzychylnie odnosi się do pomysłu zniszczenia mutantów, uważa że nie są oni zagrożeniem dla pozostałych ludzi. Rozmowa z Langiem tylko utwierdza go w tym przekonaniu i zaraz po powrocie do Waszyngtonu chce uciąć "Projekt Armageddon". Obsesyjnie nienawidzący mutantów Lang nie zamierza pozwolić pułkownikowi na dotarcie do stolicy...


Wieczorem w posiadłości Xaviera Moira poznaje ludzi, którymi będzie się zajmować w najbliższym czasie. Banshee, oszołomiony urokiem Dr MacTaggert stara się do niej zbliżyć i poznać ją lepiej niż reszta. Wtem do domu wpada na wpół przytomny Cyclops, a za nim... ogromny demon o imieniu Kierrok. Intruz pokonuje kolejno Storm, Colossusa i Nightcrawlera. Do akcji wkracza Wolverine, który podczas walki z demonem wpada w szał... resztę załatwiają jego adamantowe pazury. Kierrok leży nieprzytomny... lecz po chwili wstaje i widać, że jest jeszcze silniejszy. Wydaje się on czerpać moc z energii życiowej mutantów, którzy z kolei zdają się być coraz słabsi. Nie mając innego wyjścia profesor wchodzi do umysłu demona, ale rzeczy które tam widzi nie powinny być widziane przez żadnego śmiertelnika. Xavier z krzykiem zwala się na ziemię i traci przytomność.


Podczas gdy Banshee próbuje powstrzymać Kierroka, profesor powoli dochodzi do siebie. Zleca on Storm, aby udała się do miejsca, z którego przybył demon i zniszczyła stojący tam obelisk (ten sam, który został uszkodzony przez Cyclopsa). Ororo kierowana przez Xaviera dociera na skraj lasu, który opanowały demony. Na miejscu zostaje przez nie zaatakowana, a taki przeciwnik wydaje się być ponad jej siły. Storm zostaje wciągnięta do wnętrza obelisku co powoduje u niej paniczny lęk ze względu na jej klaustrofobię. Nie mogąca znieść tego Ororo używa całej swej potęgi i ogromna błyskawica niszczy ostatecznie siedlisko zła. W tym samym momencie Kierrok przestaje istnieć.


Epilog: Samolot z pułkownikiem Michaelem Rossim rozbija się w okolicach Waszyngtonu, a wiele kilometrów od miejsca wypadku Dr Steven Lang tylko się śmieje... usunął bowiem ostatnią kłodę spod nóg "Projektu Armageddon".

Autor: viq

Galeria numeru

Uncanny X-Men #96

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.