Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #8

Uncanny X-Men #8

Uncanny X-Men #8

"The Uncanny Threat of Unus, The Untouchable!"

Postacie
Cytat

Criminal: "Hey, look, Charlie! My bullets don't even touch 'im! They just go flyin' away!"
Charlie: "Don't ya know who that is? It's Unus The Untouchable!"

Streszczenie

Sala Ćwiczeń. Cyclops jako dowódca wyciska ze swych podopiecznych siódme poty. Nieustannie przypomina im, że przeciwnicy tylko czekają na jakiekolwiek ich potknięcie, dlatego muszą być zawsze gotowi i w pełni przygotowani. Jednocześnie patrząc na Jean uświadamia sobie siłę uczucia do niej. Wie jednak, że nie może się zdradzić. Lider w żadnym razie nie powinien kierować się emocjami. Profesor X zaufał mu powierzając dowództwo i nadszedł czas spełnić pokładane w nim oczekiwania. Nie zdaje sobie nawet sprawy, że Jean patrząc na jego twardość i profesjonalizm chce tylko by odwzajemnił jej uczucia.


Greenwich Village. Bobby i Hank przechadzają się ulicami Nowego Jorku. Nagle im oczom ukazuje się rozgorączkowany tłum. Ze strzępków zdań młodzi mutancie dowiadują się, że na stromym dachu jednego z budynków znajduje się mały chłopiec. Nie bacząc na możliwość zdemaskowania się Beast rusza do akcji. Zręcznie wspina się po murze, odnajduje dzieciaka i w chwilę później oddaje go w ręce przerażonych rodziców. Tłum wiwatuje. Niestety sympatia przeradza się we wrogość, gdy jeden z obserwatorów krzyczy, że mutanci chcą podbić świat, a akcja, która miała miejsce służy tylko temu, by zmydlić ludziom oczy. Dwójka X-Men zmuszona jest ratować się ucieczką. Po powrocie do szkoły Beast udaje się do Cyclopsa, by oznajmić mu, że nie chce już być członkiem zespołu. Przestał wierzyć w marzenia Profesora o pokojowym współistnieniu dwóch tak różnych gatunków. Ludzie zawsze będą ich nienawidzić i Hank nie zamierza ryzykować dla nich życiem. Jedyną osobą, o którą będzie się odtąd troszczył jest on sam. Po jego wyjściu Cyclops za pomocą Cerebro kontaktuje się z Xavierem. Młody mutant czuje, że zawiódł pozwalając Hankowi odejść. Profesor rozwiewa jego brak pewności siebie i kontynuuje swój pościg za Luciferem.


Tydzień później Hank, ukrywający się pod pseudonimem Beast, jest gotowy by stoczyć kolejną walkę na ringu. Jego kariera zapaśnicza nabiera tempa, ale najważniejsze zaszczyty dopiero przed nim. Jego nowym przeciwnikiem jest Unus The Untouchable. Bohater szybko przekonuje się, że ta ksywka to coś więcej niż puste słowa. Pomimo swej siły i refleksu wszystkie ciosy kierowane w stronę wroga są odbijane za pomocą dziwnego pola. Hank przegrywa pojedynek, jego kariera lega w gruzach. Zyskuje jednak pewność, że Unus jest mutantem. Fakt ten potwierdza również pojawienie się na sali Masterminda, który oświadcza zapaśnikowi, ze Magneto przyjmie go do Bractwa, gdy ten pokona X-Men.


Nowy Jork. Przechadzając się ulicami Unus jest świadkiem napadu na bank. Ten incydent przyciąga także uwagę X-Men. Zły mutant cieszy się, że jego cele same go odnalazły. I rzeczywiście, nawet połączone moce zespołu nie są w stanie wyrządzić mu krzywdy. Sytuacje ratuje Angel porywając Unusa i zostawiając go na dachu jednego z drapaczy chmur. To daje bohaterom czas na opracowanie w szkole nowej strategii. Na miejscu zastają Beasta opracywującego nowe urządzenie. Jego zadaniem jest zwiększyć moc nowego wroga. X-Men sprzeciwiają się, nie udaje im się jednak zatrzymać Hanka, który ucieka z maszyna. Bohaterowie postanawiają go śledzić. Niestety przybywają za późno. Beast wykonał zadanie. Widząc swoje nowe olbrzymie możliwości Unus łaskawie pozwala im odejść. X-Men nie mogą uwierzyć, że Hank nie tylko zdezerterował, ale i dopuścił się zdrady.


Tymczasem Unus testuje swoje nowe zdolności. Błogosławieństwo szybko okazuje się przekleństwem. Jego zwielokrotniona moc odpycha od niego wszystkie możliwe obiekty. Oznacza to, że najpotężniejszy obecnie mutant może zginąć z powodu śmierci głodowej.


Nie wiedząc o tym X-Men opracowują nowy plan pokonania wroga, obserwując przy tym Hanka. Wciąż uparcie uważają go za zdrajcę. Nagle dociera do nich wiadomość od Icemana, który w cywilu śledzi Unusa. Zespół przybywa na miejsce i jest świadkiem rozpaczliwej walki wroga, o najmniejszy nawet kawałek jedzenia. Widząc to Beast używa szantażu. Oznajmia, że odwróci działanie urządzenia pod warunkiem, że Unus nigdy nie wystąpi przeciwko X-Men. Ten zgadza się na te warunki. Hank przestrzega go jednak, że zatrzymuje maszynę i w przypadku złamania obietnicy nie zawaha się użyć jej ponownie. Unus oświadcza, że jedyne czego pragnie to żyć w spokoju i kontynuować swą zapaśniczą karierę. X-Men w pełnym składzie wracają do szkoły. Udało im się kolejny raz.

Autor: White King

Galeria numeru

Uncanny X-Men #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.