Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #207

Uncanny X-Men #207

Postacie
Cytat

Rachel: "You cut me"
Wolverine: "Babe, I aim to kill you"

Streszczenie

Wśród gruzów i ruin Logan zauważa Rachel, która cieszy się, iż spotkała znajomą twarz. Niespodziewanie Wolverine atakuje Phoenix zamierzając ją zabić. Rachel odrzuca go telekinetycznie i zaczyna uciekac przez płonące miasto. Stając przed wielkim lustrem widzi, iż znowu ma na sobie strój łowczyni mutantów ze swojej rzeczywistości, tłucze więc zwierciadło. Wolverine obserwuje ją przy murze, gdzie ogląda list gończy za mutantami. Rachel myśli, iż po raz pierwszy w życiu poczuła się szczęśliwa wśród X-Men z przeszłości do której uciekła, a którzy wybaczyli jej, iż we własnej rzeczywistości polowała na mutantów. Wówczas dopada ją Wolverine i wykrzykując, iż niekóre czyny nie mogą zostać przebaczone, wbija w nią swe adamantowe pazury.


Rachel budzi się z koszmarnego snu i na widok lustra tłucze je, co alarmuje Shadowcat i Colossusa. Okazuje się, że X-Men powrócili do Nowego Jorku i przebywają u Morlocków, których uzdrowiciel leczy rany Logana zadane mu w starciu z Deathstrike [Uncanny X-Men #205]. Kitty mając najwyraźniej dośc już napadów neurozy u Rachel, mówi jej co o niej myśli. Poirytowana Rachel telekinetycznie składa lustro do kupy, tymczasem leżący niedaleko ranny Logan usiłuje podnieść się z łóżka szepcząc: "Rachel, co ty mi robisz?" Jego rany się otwierają, a Nightcrawler zastanawia się, czy wpływu na czynnik samogojący nie miały niedawne wydarzenia, gdy Rachel zabiła wszystkich i wskrzesiła ponownie [Uncanny X-Men #203]. Z tego zresztą powodu Storm traktuje Phoenix dość chłodno, gdyż nie może darować jej tego, iż uczyniłą to siłą. Nagle Phoenix znajduje się w Japonii, a ubraną w kimono zaczyna ją ścigać Wolverine, który wykrzykuje, iż po tym jak pochłonęła jego esencję życiową, stała się jej częścią. Zamierza zabić dziewczynę za to, że zdradziłą jego zaufanie.


Rachel budzi się w zaułkach Nowego Jorku i wędruje po ulicach miasta zastanawiając się, co włąściwie uczyniła Loganowi. Niedawne wskrzeszenie wywarło jakiś wpływ na Wolverine'a, bowiem gdy Phoenix usiłowała ostatnio przyśpieszyć działanie czynnika samogojącego, pogorszyła jedynie sprawę.


Niespodziewanie dziewczyna znajduje się na spalonej słońcem wulkanicznej ziemi, gdzie zdziera z siebie twarz i strój łowcy. Atakuje ją Wolverine, teraz jednak Phoenix uderza weń całą swą mocą i... budzi się w metrze, gdzie policjant sprawdza właśnie, czy nie brała żadnych narkotyków. Przypomina jej on pierwszą osobę, kóra pomogła jej, gdy znalazła się w tej rzeczywistości, a która została zabita przez Selenę, Czarną Królową Hellfire Club. Mutantka postanawia coś z tym wreszcie uczynić.


Tymczasem w tunelach X-Men orientują się, iż oprócz Rachel zniknął także Wolverine. Rachel wdziera się do apartamentu Friedricha von Roehma i opanowuje jego umysł, zmuszając go, aby wprowadził ją do Hellfire CLub. Będąc już w środku przebiera się za pokojówkę i dociera do pokoju Seleny. Tam Phoenix, która postanowiła zniszczyć Hellfire Club, manifestuje swą energię i rozpętuje piekło. Budynek opuszczają przerażeni ludzie, a wówczas do środka w zamieszaniu dostaje się Wolverine. Rachel zamierza właśnie zabić Selene, jednak Logan prosi, aby tego nie czyniła. Dziewczyna bierze go za kolejny majak, jednak Logan przekonuje ją, iż jeśli zabije teraz bezbronną Selene, będzie to coś, czego żadne z nich nigdy nie zrobiło: morderstwo z zimną krwią. Phoenix oznajmia, iż od dzisiaj obowiązują nowe reguły, na co Logan odpowiada, iż będzie ją musiał powstrzymać, co Rachel kwituje stwierdzeniem iż musiałby ją zabić. Chwilę później w ciemności słychac jak adamantowy pazur dźwięczy głośno: snikt!

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #207

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.