Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #301

Uncanny X-Men #301

Uncanny X-Men #301

"Dominion!"

Postacie
Cytat

Storm: "The next time Jubilee asks if you and I are dating Bishop... the correct response is no. None of you business would also be appropriate"
Bishop: "I hope I didn't offend you when I told the child I didn't really know, Ororo"

Streszczenie

Selena, dawna Black Queen z Hellfire Club jest torturowana. Fitroy w towarzystwie Bantama wykorzystując technologię przyszłości na zmianę skręca i rozkręca jej kod DNA. Fitroy patrzy na to z satysfakcją i wyjaśnia wampirzycy iż nie zabił jej tylko z jednego powodu. Torturując ją zamierza przyciągnąć uwagę Mistrza Gry. Selene jęczy, że to ona założyła Upstarts, aby stworzyć przyszłą generację przywódców mutantów. Fitzroy po swej porażce w Arktyce odkrył, że prowadzi ona własną grę [Uncanny X-Men #283]. Teraz z lubością patrzy na zadany jej ból. Pojawia się wreszcie hologram Mistrza Gry, który zabiera ze sobą umysł Fitzroya. Ciało zielonowłosego osuwa się bezładnie na podłogę.


W telepatycznym miejscu spotkań Mistrz Gry zgromadził aktualnych Upstarts. Jast tam Fitroy, który zdobył punkty za zabicie Marauders i Hellions, Shinobi który usunął swego ojca, Siena Blaze która niedawno dokonała zamachu na trojkę liderów X-Men [X-Men Unlimited #1], Fabian Cortez upadły przywódca Acolytes i Graydon Creed, który z powodu swego dziedzictwa chciałby rządzić mutantami. Fitzroy zwołał spotkanie, albowiem po porażce Corteza we Francji należy wybrać nowego przywódcę Upstarts. Fitzroy uważa, iż z racji swych dokonań ma on na to największe szanse. Będzie jednak musiał przejść jeszcze jedną próbę. Mistrz Gry wskazuje mu cel. Będzie nim mutant imieniem Forge.


W Instytucie Piotr siedzi w ambulatorium przy łóżku swej siostry Ilyany, która czuje się coraz gorzej z powodu tajemniczej choroby. Obserwują ich Moira i Xavier, a kobieta pyta czemu nie powiedzą Rosjaninowi prawdy. Piotr powinien się dowiedzieć, iż Ilyana zaraziła się wirusem spuścizny pozostawionym przez Stryfe'a. Xavier oznajmia, że nie ma jeszcze na to żadnych potwierdzonych naukowo dowodów, po za słowami Sinistera. Odczyty na aparaturze Shi'ar pokazujące rozpadające się DNA Ilyany przekraczają skalę a Xavier nie radzi sobie z ich odczytem. Stwierdza, że potrzebuje pomocy kogoś, kto będzie mógł zaadaptować urządzenia do ziemskich potrzeb.


W Dallas w Eagle Plaza Forge zastanawia się, czemu nie zawiadomił X-Men o odkryciu dokonanym w Kuwejcie. Wszystko wskazuje na to, iż Magneto przeżył upadek asteroidy M. Pojawia się Raven, pod postacią czrnowłosej kobiety skarżąc się iż pozostawił ją samą. Forge prowadzi ją do sali ćwiczeń, tak jak jej obiecał.


W blackbirdzie X-Men zmierzają do Dallas, a Bishop pyta Ororo czy to dobry pomysł, aby posyłać ją do człowieka z którym nie tak dawno się rozstała. Rozmowę przerywa alarm, albowiem Cerebro wykrywa mutanta o niewiarygodnych odczytach, który zmierza w stronę Eagle Plaza.


W Dallas Forge proponuje Mystique aby udała się do Leonarda Samsona, psychiatry X-Factor, lecz ta odmawia. Po wstrząsie jakim była śmierć Destiny pragnie się pozbierać sama, zaś Forge czuje iż ma wobec niej duży dług do spłacenia. Rozlega się alarm. Forge ze zdumieniem stwierdza, iż ktoś rotrzaskał tytanowe soczewki obserwacyjne, co wydawało mu się raczej niemożliwe do uczynienia. Wówczas do środka poprzez szklaną ścianę przebija się Fitzroy, odziany w swą pochodzącą z przyszłości zbroję. Forge natychmiast ewakuuje się przez przejście w podłodze i uaktywnia system obronny. Pomimo tego Fitzroy podąża za nim. Zastępuje mu drogę wraz z Raven, oznajmiając iż pora na śmierć, bowiem nie dopuści aby jego wynalazki zmieniły przyszły los mutantów. Indianin wycelowuje weń broń którą wynalazł tego ranka, ignorując ostrzeżenia Fitzroya iż nic nie naruszy jego zbroi. Celny strzał trafia Trevora w pierś.


W Salem Bobby rozmawia wreszcie z Opal, którą zaprosił do Instytutu. Wbiega Warren nakazując mu ruszać wraz z nim do Dallas. Opal mówi aby tak uczynił, lecz w głębi serca myśli iż Iceman nie ma w ogóle czasu dla tej którą kocha.


W Dallas Fitzroy przecina bioniczną nogę Forge'a. Gdy ten pada, stwierdza iż legendarny Genesis nie dałby się tak łatwo podejść, a Indianinowi przypominają się słowa Bishopa, który określił go takim mianem. Fitzroy chwyta Forge'a za bioniczną rękę, zamierzając wyssać zeń energię, lecz wówczas dłoń wybucha oślepiając na chwilę Trevora. Forge rzuca się do ucieczki, a wściekły Fitzroy wysuwa metalowe pazury. Na jego drodze staje jednak Bishop, na którego Fitzroy się rzuca. Rani go pazurami, a wówczas okazuje się iż miał do czynienia z Mystique. Oznajmia Forge'owi iż żarty się skończyły bowiem za chwilę jego zbrojaq eksploduje pełnym wyłądowaniem energii.


Do Eagle Plaza podlatuje Storm, lecz wówczas bez ostrzeżenia wierzchołek wieżowca eksploduje.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #301

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.