Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #330

Uncanny X-Men #330

Uncanny X-Men #330

"Quest For The Crimson Dawn"

Postacie
Cytat

Tar: "I've found it troublesome over the years... People only visiting when they want something! It's not as if I don't have feelings of my own!"
Wolverine: "You're way too touchy for this gig, bub".

Streszczenie

Nowy Jork. Wolverine i Archangel wyruszyli na poszukiwanie tajemniczego leku, który mógłby uratować życie ich koleżance Psylocke. Znajdują się teraz w dzielnicy znanej jako Little Asia, a tajemniczy magazyn, do którego weszli, można uznać za bramę między wymiarami. W celu zdobycia tajemniczego eliksiru Crimson Dawn, mutanci muszą postępować zgodnie z tradycją i dlatego ubrani są w stroje przypominające japońskie kimona. Wkraczają razem ze swym przewodnikiem, Gomurrem, do komnaty wypełnionej wszelkiego rodzaju maskami i kostiumami. X-Men spodziewali się ujrzeć tu coś innego, a Worthington zdenerwowany jest faktem, że marnuje czas na jakieś magiczne wyprawy, zamiast przebywać u boku umierającej Betsy. Logan także powoli zaczyna tracić cierpliwość. Niski starzec prosi swych towaryszy o cierpliwość twierdząc, że nic tu nie jest tym, czym wydaje się być. Dołącza do nich Dr Strange, który postanowił towarzyszyć podróżnikom w ich misji. Czarownik przeprasza za swe spóźnienie, tłumacząc to wizytą u będącej w coraz gorszym stanie panny Braddock. Zmartwionemu tą wiadomością Archangelowi wyjawia, że jego wybrance pozostało niewiele czasu na tym świecie. Wolverine, słysząc to, upomina towarzyszy, że minął czas na czcze gadanie, a nadszedł na działanie. W tym momencie przecina astralną projekcję Strange'a swymi pazurami. Nie był to jednak atak na osobę czarnoksiężnika, lecz na skradającą się za nim istotę-cień. Spogladając na upadłego napastnika Gomurr mówi, że należy on do rasy zwanej Undercloaks, którzy zawsze atakują w grupie. Teraz podróżnicy zostają zaatakowani przez liczną grupę tych tajemniczych postaci. X-Men dwoją się i troją, wykorzystując swe moce na przeciwnikach. Doktor zauważa, że ich siła leży w mroku i wyzwala potężną wiązkę świetlistej energii. Dzięki pradawnemu rytuałowi wykonanemu przed papierowym smokiem przez starca będącego ich przewodnikiem, udaje im się ostatecznie zgładzić mrocznych wojowników.


Instytut Xaviera. Zmaskarowane ciało Psylocke leży bezwładnie na jednym z łóżek. W tym samym pomieszczeniu przebywa Gambit. Pamięta, jak kilka tygodni wcześniej to on leżał na jej miejscu, pogrążony w śpiączce wywołanej pocałunkiem z Rogue. Wówczas Betsy weszła wbrew jego woli do jego mózgu, szukając tam informacji na temat tajemniczej przeszłości Remy'ego - czegoś, o czym on sam nie chce, aby ktokolwiek się dowiedział. Były złodziej nigdy nie miał okazji, aby porozmawiać ze swą koleżanką o tamtym dniu. Zastanawia się, czy udało jej się odkryć tę tajemnicę i jeśli tak, czy nie lepiej by było, gdyby zabrała ją ze sobą do grobu. Psylocke dostaje jednak kolejnego ataku, a LeBeau - po chwili wachania - zawiadamia McCoya. Zdając sobie sprawę, że może być za późno, zanim lekarz interweniuje, sam aplikuje jej sztuczne oddychania metodą usta-usta.


Tymczasem grupka podróżników próbuje przedostać się przez niezbyt stabilnie wyglądający most. Archangela ponownie nachodzą watpliwości. Zastanawia się, dlaczego przemierzają ten dziwny wymiar, skoro Gomurr mówił, że Crimson Dawn znajduje się w centrum Nowego Yorku. Ten odpiera tylko z uśmiechem, że czasem trzeba dostać się do środka, aby wyjść na zewnątrz. Warren ma problemy z dotrzymaniem reszcie kroku, ciągle cierpiąc z powodu ran zadanych mu przez Sabretootha. Widząc ból młodzieńca Strange zaczyna spierać się z Loganem o to, że ten nie powinien był pozwolić swemu towaryszowi na wyprawę w takim stanie. Wolvie odpiera, że troszczenie się o Worthingtona nie jest jego zadaniem, a jeśli Doktorowi się to nie podoba, może po prostu odejść. Mag mówi, że jeśli tak uczyni, to oddali się tylko z rannym mutantem. Skrzydlaty X-Man przerywa kłótnię, prosząc swych towarzyszy, aby pozwolili mu dalej uczestniczyć w podróży. Mówi, że ani razu nie był szczęśliwy do czasu, gdy poznał Elisabeth. Nagle daje się usłyszeć złowieszczy głos, przeszywający niebo. Należy on do Tara, opiekuna Crimson Dawn, który jest niepocieszony tą wizytą. Dobrze wie, kim są jego goście. Wie, że ich przyjaciółka jest umierająca i dlatego potrzebuje ona łyku Crimson Dawn. Logan próbuje "namówic" kapłana, aby zszedł im z drogi i pozwolił zabrać to, po co tu przybyli. Gomurr szybko przerywa zajście i błaga pana tego wymiaru, aby udzielił im pomocy. Tar twierdzi, że mógłby pomóc, lecz po chwili stwierdza, że nie ma na to ochoty i eliminuje starca. Żali się, że ludzie odwiedzają go jedynie wówczas, gdy czegoś potrzebują.


W międzyczasie w Instytucie Beast stosuje elektrowstrząsy, aby pobudzić reakcję serca u Betsy. Niestety nie daje to pożądanego efektu, a Xavier obawia się, że nawet aparatura medyczna Shi'ar może okazać się bezskuteczna. Hank również zauważa, że jeśli kobiecie uda się przeżyc, nie stanie się to za sprawą konwencjonalnej medycyny.


W Netherplace Wolverine toczy walkę z istotami złożonymi z czystej energii nasłanymi na podróżników przez opiekuna Crimson Dawn. Czyniąc to, Logan odwraca jego uwagę od Warrena i Strange'a, którzy spoglądając w ognistą kulę widzą, jak dusza Psylocke powoli opuszcza ziemski padół. Czarownik ma nadzieję, że miłość Archangela do tej kobiety jest tak wielka, jak on twierdzi. Wykorzystując magię, zagłębia swą dłoń w klatce piersiowej skrzydlatego mutanta i wyciąga z niej coś, co wygląda jak mała statuetka panny Braddock - jest to ta część duszy, którą telepatka powierzyła Worthingtonowi. Tar krzyczy, że to co mag próbuje uczynić jest bezskuteczne, jeśli dziewczyny nie będzie tu, aby skosztować Crimson Dawn. Strange zanurza posążek w ognistej kuli. Przynosi to niespodziewany efekt.


W Instytucie Xaviera, nad ciałem Psylocke zaczyna widnieć poświata. Funkcje życiowe Betsy wracają do normy, a na jej twarzy pojawia się dziwne znamię.


Misja zakończyła się powodzeniem - podróżnicy wracają do magazynu w Little Asia. Okazuje się, że Gomurrowi także udało się wyjść cało z tej przygody. Jedyną osobą odczuwającą niepokój jest Stephen Strange. Czuje on, że walka o duszę Psylocke dopiero się rozpoczyna.

Autor: Killah

Galeria numeru

Uncanny X-Men #330

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.