Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #229

Uncanny X-Men #229

Uncanny X-Men #229

"Down Under"

Postacie
Cytat

Psylocke: "The Reavers show no mercy. Why should we?"
Storm: "Because Psylocke, we are not them"

Streszczenie

Singapur, jedno z finansowych centrów świata, miejsce będące połączeniem tradycji z nowoczesnością. Oazę spokoju zakłóca dziwna grupa teleportująca się do jednego z centrów handlowych i rozpoczynająca tam orgię przemocy i zniszczenia. Zwą siebie Reaversami, a przybyli tu aby zabijać. Błyskawicznie opanowują teren jednego z banków i usiłują zmusić dyrektora, aby otworzył sejf. Nawet jego siostrzenica, Jessan Hoan nie może im pomóc, bowiem w chwili ataku sejf został zablokowany na 24 godziny i nikt w banku nie jest w stanie go otworzyć. Na wieść o tym Reaver Skullbuster miażdży kregi szyjne dyrektora Hoana, a następnie Reaversi wycinają sobie drogę do środka przy pomocy palnika. Wyteleportowują się wraz z bogactwami, a Bonebreaker znowu strzela do ludzi w banku. Ze sobą zabierają Jessan Hoan, oznajmiając iż właśnie została nowym rekrutem. Grupa znika w błysku światła, pojawiając się 3 500 mil od Singapuru, na australijskich bezdrożach, gdzie sprowadził ich stary aborygen, mutant imieniem Gateway. Na jego twarzy maluje się wściekłość, lecz Reavers przypominają mu, iż jeżeli nie będzie dalej wykonywał ich poleceń, zbeszczeszczą resztę świętych miejsc, tak że jego lud nigdy nie zazna spokoju. Grupa rozpoczyna świętowanie, a w opuszczonym hotelu będącym ich bazą rozpoczyna się dzika orgia. Pod hotelem Jessan z niedowierzaniem patrzy na ogromne skarby zgromadzone przez Reaversów. Prettyboy oznajmia jej, iż grupa potrzebuje do dalszej działalności kogoś takiego jak ona, osobę ze znajomością finansowych rynków, co pozwoli Reaversom na zgromadzenie jeszcze większych bogactw. Dziewczyna odmawia, na co Prettyboy śmiejąc się, używa na niej swej bionicznej mocy. Wymazuje wszelkie wspomnienia i odczucia dziewczyny, a także jej zasady moralne i przeprogramowuje czyniąc jedną z Reavers.


Na górze orgia Reaversów zostaje przerwana, bowiem Bonebreaker i inni strażnicy widzą gigantyczną burzę piaskową zmierzającą w stronę hotelu. Chwilę później piasek uderza zupełnie jakby był żywy, niszcząc całe elektroniczne wyposażenie na swej drodze. Wewnątrz burzy znajdują się X-Men, których Storm prowadzi do boju przeciwko Reaversom. Psylocke skanuje opuszczone miasto wskazując wszystkim cele, a Havok na polecenie Ororo używa swej plazmy, aby wypalić drogę do skarbca, gdzie uwięziono Jessan. Do skarbca dostają się tamtędy Dazzler i Longshot. Szczęściarza złości widok Prettyboya niszczącego umysł Jessan, atakuje go zatem swymi ostrzami. Ratuje Jessan i zabiera na swych linach, porzucając Alison, której atak kompletnie nie wyszedł i leży teraz pośród zgromadzonego złota, po tym jak się potknęła. Wykorzystuje to Prettyboy, którego bioniczne ramiona wydłużają się i chwytają Dazzler. Alison niszczy jedno z nich dzięki swym laserom, Prettyboy wdziera się jednak do jej głowy chcąc dokonać przeprogramowania. Wszystko znika w wielkim błysku światła wygenerowanym przez Dazzler. Na górze Rogue i Colossus walczą w hotelowym hallu z resztą Reavers dzięki sile własnych mięśni i jasne staje się dla nich, że stawiają czoła cyborgom. Rogue zostaje na chwilę wyłączona z walki, Piotr jest jednak niepowstrzymany. Widząc to Skullbuster ucieka z pola walki niosąc Bonebreakera. Niedaleko Logan rozprawia się z resztą Reaversów. Skullbuster i Bonebreaker scigani przez wszystkich X-Men docierają do Gatewaya, kóry wyteleportowuje ich w nieznane. Rozwściecza to Logana, pragnącego rozprawić się z Aborygenem. Powstrzymuje go jednak Ororo, wyczuwająca iż Gateway nie należy do Reavers.


X-Men powracają do hotelu, zastanawiając się co zrobić z jeńcami. Kilku Reaversom udało się umknąć, zdradzą więc światu iż X-Men zmarchwystali, co niepokoi Logana. Uspokaja go bogini Roma, strażniczka rzeczywistości, pojawiając się pośród mutantów. Oznajmia im, że zawsze są alternatywy. Dla Logana oznacza to egzekucję jeńców, co wstrząsa pozostałymi X-Men. Dyskusję przerywa Roma, wręczając mutantom tajemniczy klejnot zwany Siege Perilous. Każdy kto przejdzie przez stworzoną przezeń bramę otrzyma szansę by zacząć swe życie na nowo, po tym jak zostanie osądzony przez kosmiczne moce, które ocenią jak wiele zła bądź dobra znajdowało się do tej pory w jego życiu. Pozbawiony pamięci o przeszłości będzie mógł zbudować sobie w teraźniejszości nową przyszłość. Mając do wyboru Wolverine'a i Siege Perilous, Reavers wybierają przejście przez bramę. Jessan Hoan, której umysł tonie teraz w chaosie wpada w histerię, nie rozumiejąc czemu jest karana wraz z jej porywaczami. Na prośbę Ororo Roma odsyła więc dziewczynę do chwili, w której została porwana, bowiem X-Men nie zamierzają zapłacić tak wysokiej ceny za ukrycie wiadomości o swym zmarchwystaniu. Nie zamierzają zmuszać niewinnych do czynów wbrew ich woli. Roma oznajmia grupie, że w każdej chwili oni także będą mogli użyć Siege Perilous, lecz Piotr nie ma takiego zamiaru. Dawno temu uwierzył w marzenie Xaviera i nie zamierza o nim zapomnieć, a tym samym przestać walczyć o świat, w którym ludzie i mutanci będą mogli żyć razem w pokoju.


Roma znika, mówiąc że X-Men są teraz niczym duchy, bowiem ich obecności nie wykryje żadne urządzenie, a żadna kamera nie odkryje ich zmarchwystania. Nakłada to na grupę wielką odpowiedzialność, lecz pewne jest jedno - jako nieliczni mają możność dowolnego kształtowania swej przyszłości.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #229

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.