Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #392

Uncanny X-Men #392

Uncanny X-Men #392

"Eve of Destruction" - part 1

Postacie
Streszczenie

W Pentagonie przesłuchiwana jest Johanna Cargill - ambasador Genoshy. Trójka ludzi, którzy znajdują się z nią w tym samym pokoju próbuje wydostać z niej informacje o planach Magneto i nie cofną się przed niczym aby to zrobić. Nagle przesłuchujący milkną i zachowują się jakby nagle zasnęli. Odpowiada za to Jean Grey - najpotęzniejszy, zaraz po Xavierze, telepata na Ziemi. Motywy Phoenix są jak na razie nie znane, nie ulega jednak wątpliwości, że ma ona co do ambasador Cargill poważne plany.

 

Filadelfia, Pennsylvania. Jean Paul Beaubier, znany też jako Northstar, były członek kanadyjskiej grupy mutantów Alpha Flight, promuje właśnie swoją książkę. Jeden z ludzi, którym Jean Paul podpisuje swoje dzieło wyciąga broń i grozi mu nią tylko z powodu, iż Kanadyjczyk jest gejem. Northstar radzi sobie błyskawicznie z 'niewygodnym fanem' dzięki swojej nadnaturalnej szybkości. Chwilę później pojawia się Phoenix, aby złożyć Beaubierowi propozycję nie do odrzucenia.

Boston. Hector Rendoza, młody mutant, zostaje zaatakowany przez rozwścieczony tłum. Na nic zdają się krzyki chłopaka, że nic nie zrobił. Na nic też błagania aby ludzie dali mu spokój. Z opresji ratuje go pojawienie się Jean, która zmuszona jest prosić Hectora o pomoc.


Brookly, Nowy Jork. Spotkanie szefów mafii przerywa pojawienie się Pauliego Provenzano, jednego z pomniejszych gangsterów. Oznajmia on trójce bossów, że odkrył niedawno swoją wrodzoną siłę. Paulie jest mutantem, a jego specyficzna moc czyni go praktycznie niezniszczalnym. Chłopak oznajmia wprost, że chce połowy mafijnych zysków. Na taką propozycję szefowie wpierw wybuchają niekontrolowanym śmiechem, a zaraz potem wyjmują broń i zasypują Provenzano gradem kul. Zirytowany Paulie rzuca się na gangsterów, lecz walkę szybko przerywa Phoenix. Po krótkiej rozmowie dwójka mutantów jest już w drodze do instytutu Xaviera.


Po dotarciu na miejsce Paulie wchodzi do środka, podczas gdy Jean musi jeszcze zaczekać na starego przyjaciela. Na niebie dostrzega znajomy kształt, szybko przychodzi jednak rozczarowanie, gdyż osobą która przybyła nie jest Shiro Yoshida (Sunfire). Zamiast niego przybywa Leyu, siostra Shiro o której nikt z X-Men nie wiedział. Nagle przez drzwi posiadłości wylatuje Paulie a za nim wybiega Northstar. Provenzano obrywa lekko od Kanadyjczyka za swoją niechęć do gejów. Jean uspokaja swoją nową drużynę i wszyscy udają się do instytutu. W środku Phoenix zapoznaje zespół z sytuacją, której muszą stawić czoła. Rankiem tego dnia Magneto zaprezentował swojej armii symbol mający poprowadzić ich do walki. Symbol głupiego pacyfizmu i wiary w pokojową koegzystencję ludzi i mutantów. Symbol, który będzie widniał na Magda Square dopóty, dopóki ostatni człowiek nie ugnie się przed potęgą mutantów. Symbolem tym jest więziony Charles Xavier, mentor X-Men. Jean oznajmia też, że jej nowa drużyna jest praktycznie jedyną nadzieją na uwolnienie Profesora i niedopuszczenie do wojny. Pozostali X-Men wyruszyli w misję tygodnie temu i nikt nie jest w stanie się z nimi skontaktować. Phoenix wraz z uformowanym zespołem mogą jednakże liczyć na pomoc dwójki mutantów, Cyclopsa i Wolverine'a, którzy postanowili zinfiltrować Genoshę. Northstar zdaje się być optymistą. Jest pewien, że po kilkunastu godzinach spędzonych w sali ćwiczeń nie znająca się w ogóle garstka ludzi stanie się drużyną. Jean oznajmia mu jednak, że ruszają natychmiast. Przedtem przedstawia jeszcze swoim nowym przyjaciołom ostatnią członkinie zespołu - Johanne Cargill, dawniej należącą do grupy Magneto, Acolytes, oraz byłego ambasadora Genoshy. Chwilę po tym szóstka mutantów słyszy dzwonek do drzwi. Wszystkich ogarnia zdziwienie na widok gościa, którym jest... Dazzler.

Autor: viq

Galeria numeru

Uncanny X-Men #392

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.