Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #421

Uncanny X-Men #421

Uncanny X-Men #421

"Rules Of Engagement" - part 1

Postacie
Cytat

Annie: "I'm sorry people. There's kind of a line here, waiting to see professor Xavier"
Polaris: "The line doesn't apply to us, Florence Nightingale"

Streszczenie

W swoim gabinecie Profesor X próbuje na tyle bezboleśnie na ile to możliwe przedstawić Havokowi zmiany, jakie zaszły na świecie podczas jego nieobecności. Mimo to słysząc o śmierci Colossusa i holokauście Genoshy, Alex chowa twarz w dłoniach.


Przed gabinetem Annie, Carter, Nightcrawler i Juggernaut oczekują na rozmowę z Xavierem. Nadchodzi oryginalna piątka X-Men w towarzystwie Polaris, wszyscy niecierpliwi by powitać Alexa. Pielęgniarka oznajmia im, że kolejka jest długa, ale Lorna obraźliwie mówi, że wchodzą poza kolejnością. Patrząc na nią z nienawiścią dodaje, że skoro Havok wyzdrowiał, nie jest już potrzebna w Szkole. Mutanci wchodzą do gabinetu i Polaris wylewnie wita się z Alexem. Stojąc w progu Cyclops spogląda ze współczuciem na Annie i pocieszająco kładzie jej dłoń na ramieniu. Tymczasem Lorna rzuca się na Havoka z okrzykami miłości i całuje go. Alex spostrzega brata i pozostałych przyjaciół i wita się ze wszystkimi. Oznajmia, że ich kocha i tylko myśli o nich pozwoliły mu przetrwać, gdy był uwięziony w międzywymiarowej pustce. Jean sarkastycznie zauważa, że nieczęsto można usłyszeć słowo na "k" od kogoś o nazwisku Summers. Lorna ponownie rzuca się Havokowi na szyję i przeprasza za wszystko, co kiedyś zrobiła [zerwała z nim tuż przed jego zaginięciem - Chris]. Ekstatycznie prosi go, żeby się z nią ożenił. Nie tylko twarz Alexa wyraża zaskoczenie. Zdumieni są również Warren, Scott i Jean a twarze Icemana i Xaviera wyrażają dezaprobatę. Słysząca wszystko przez otwarte drzwi Annie powtarza pod nosem "o nie". Jedynie Beast radośnie klepie Havoka po plecach i, zanim ten jest w stanie cokolwiek powiedzieć, gratuluje im. Tymczasem Annie zabiera syna i każe przekazać Charlesowi, że porozmawia z nim później. Jedynie Cyclops zauważa co się dzieje i odprowadza ją zaniepokojonym spojrzeniem.


Później, Archangel i Iceman idą korytarzem. Warren pyta Bobby'ego, czy wszystko w porządku; wie, że przyjaciel kochał się kiedyś w Lornie. Ten uspokaja go, mówiąc, że to nic takiego. Zaprasza go też na lunch. Archangel odmawia, tłumacząc, że jest umówiony z Paige. Bobby jest zaskoczony że przyjaciel spotyka się z dziewczyną dużo młodszą od siebie i żartem przypomina, żeby wrócili do domu przed dziesiątą.


Przed gabinetem Xavier zaprasza do siebie Kurta i Caina. Wagner ustępuje Juggernautowi kolejki a ten prosi brata, żeby się razem przeszli. Charles pyta też Nightcrawlera, gdzie jest Annie. Ten oznajmia mu, że wyszła po usłyszeniu wyjątkowo głośnych oświadczyn z gabinetu. Profesor dopiero teraz uświadamia sobie, co to dla niej znaczyło.


Klinika. Husk opowiada Annie, jak rozmawiała z Warrenem przez całą noc. Jest nim wyraźnie zauroczona i z pasją opowiada o jego zaletach. Jest trochę zawiedziona, że nawet nie próbował jej pocałować, ale zachwycają ją jego oczy. Pielęgniarka nieco kpiąco pyta, czy Warren potrafi nakarmić głodnych i uzdrowić chorych. Paige stwierdza, że pewnie tak. Przypomina sobie, że nie mówiła Annie o tym, jak ją uzdrowił. Opowiada, jak skrapiając ją swoją krwią przywrócił ją do życia. Pielęgniarka jest zdumiona, zadaje też dziwne pytanie, czy Warren jest seksualnie aktywny. Husk prosi, by nie podchodziła tak do niej tylko dlatego, że chciała być romantyczna. Wyjaśnia również, że z powodu odmiennej budowy genetycznej mutanci nie chorują na AIDS. Mówi, że gdyby Annie mówiła tak o Alexie, ona by z niej nie kpiła. Wychylając się z cienia Havok pyta o co chodzi.


W parku Profesor X mówi bratu, że jeśli to dla niego trudne, to może otworzyć przed nim swe myśli. Juggernaut każe mu trzymać się z dala od jego głowy, dodaje jednak "bez urazy". Charles oznajmia, że nigdy nie spodziewał się usłyszeć go, wymawiającego te słowa. Cain zastanawia się chwilę i mówi, że ostatnia walka i to co było po niej, podobało mu się. Warren uzdrowił go, wszyscy wrócili do domu i zjedli kolację, żartując wspólnie; nie było też żadnej policji ani polujących na niego X-Men. Patrząc w oczy uśmiechniętemu Xavierowi, Marko mówi, że chciałby tu zostać i przyłączyć się na stałe do X-Men. Charles z przyjemnością się zgadza i każe mu porozmawiać na ten temat z Kurtem.


W klinice Alex dziękuje Annie za opiekę nad nim. Pielęgniarka oznajmia, że to była dla niej przyjemność, po czym zaczyna coś tłumaczyć, ale jest tak skrępowana, że gubi się w potoku swoich słów, ku rozbawieniu Paige i Alexa. W końcu pyta niedawnego pacjenta, czy to prawda, że się żeni.


W gabinecie Kurt radzi Juggernautowi, żeby porozmawiał na temat swojego przyłączenia się z Warrenem. Właśnie o tym chciał mówić z Xavierem - Alex i Lorna postanowili wyruszyć w podróż przedślubną, żeby zaczerpnąć oddechu. On jedzie z nimi. Postanowił też zrezygnować z dowodzenia zespołem.


Później, wszyscy żegnają narzeczonych jadących na lotnisko. Havok obiecuje, że wesele odbędzie się w posiadłości. Z boku Paige mówi Annie, że to ona powinna jechać w tę podróż a nie "psychopatka" Lorna. Pielęgniarka mówi jej, że nie ma racji. Alex był z Polaris od lat a ona jest tylko samotną kobietą, która się w nim zadurzyła. Havok podchodzi do nich, żegnając się. Patrząc w oczy Annie mówi jej, że chociaż nie poznali się oficjalnie, wydaje mu się, że w jakiś sposób ją zna. Poganiany przez Lornę wsiada do samochodu i pyta, co będą czytać podczas podróży.


Dwa dni później, wieczorem Annie opowiada Paige, że kiedy był nieprzytomny, w ten sam sposób pytała Alexa co mu przeczytać. Poza tym od razu znał jej imię, choć nigdy mu się nie przedstawiała. Husk sugeruje, że może pamięta co mu mówiła, kiedy był w śpiączce. Pielęgniarka ma nadzieję, że nie, gdyż zwierzała mu się z różnych osobistych rzeczy. Ich rozmowę przerywa gwałtowne otwarcie drzwi. Stojący na czele swego oddziału Vindicator oznajmia, że z rozkazu Ministerstwa Obrony Kanady oraz gubernatora stanu Nowy Jork wszystkie dzieci w Szkole mają być przekazane pod opiekę Alpha Flight lub zostaną wzięte siłą.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #421

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.