Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #241

Uncanny X-Men #241

Uncanny X-Men #241

"Fan the Flames"

Postacie
Cytat

Dazzler: "Havok--careful! Your plasma beam's so powerful. It can't do anything but kill!"
Havok: "That's the idea Dazzler!"

Streszczenie

Sinister stoi przed Goblin Queen, która atakuje go swą mocą, co obserwuje przyczajony nieopodal N'astirh. Im częściej Madelyne używa swej nowej mocy, tym bardziej staje się potężna, co cieszy N'astirha, który zamierza wpędzić kobietę w szaleństwo, aby stała się od niego zależna. Madelyne rozkazuje Greyom, by wyrwali serce przywódcy Marauders, który kazał ją zabić, Sinister odtrąca jednak demony z pogardą. Goblin Queen uderza więc nań swą pełną mocą i w tej samej chwili powala ją wyładowanie energetyczne. Sinister tłumaczy spokojnie, że zainstalowany tu system obronny odwraca polaryzację energii i oddaje ją z nawiązką właścicielowi. Madelyne zostaje uwięziona w okowach. Woła N'astirha, ten jednak gdzieś przepadł.


Na Manhattanie mija zaskoczenie Marauders i X-Men, w jakie wpadli na widok miasta, po kórym krążą tysiące demonów, a budynki i pojazdy zmieniły się w prawdziwe bestie, zaś skrzynki na listy zjadają ludzi. Obie grupy znowu rozpoczynają walkę, a Colossus widzi przed sobą Riptide'a, którego zabił podczas Masakry Mutantów. Nie może pojąć jak to możliwe. Rozlega się głos, nakazujący wszystkim się poddać i obie grupy nieruchomieją na widok policjantów-demonów, przybyłych na wielkich bestiach. Malice zaczyna się z nimi rozprawiać, nie zaniedbując ataku na X-Men. Vertigo zakłóca błędniki mutantów, tym razem jednak Longshot ciska swym ostrzem powodując oberwanie się szyldu i spadnięcie wprost na głowę Vertigo. Scalphunter otwiera ogień z karabinu, na co Rogue rzuca weń samochodem. Ororo widząc, że walka zagraża postronnym ludziom, nakazuje Psylocke powalić Marauders telepatycznie. Kiedy Betsy zamierza to zrobić, do jej głowy napływa krzyk niewinnych dzieci użytych do otwarcia bramy. Mutantka pada zemdlona a Marauders ruszają w jej stronę. Tymczasem wszystko obserwują demony zamierzające rozprawić się ze zwycięzcami. Havok atakuje pełną mocą swej plazmy jednego z przeciwników, bowiem dzięki Madelyne pozbył się już skrupułów.


W Nebrasce Sinister spogląda na uwięzioną Madelyne, podziwiając swoje dzieło. Maddie oznajmia, iż jest normalną osobą, na co Sinister śmiejąc się informuje ją że w ogóle nie istnieje. Prosi by przywołała jakieś wspomnienie z dzieciństwa, na co Maddie opowiada jak jej przyjaciółka Annie Richardson wpadła pod samochód, a Maddie wzięła ją w ramiona i... poczuła jej myśli - kończy za nią Sinister. To wspomnienia Jean Grey. Fascynujące, że replikant kórym jest Madelyne przywołał wspomnienia oryginału. Zszokowana Maddie nie wie, co Sinister ma ny myśli. Ukryty w ciemnościach N'astirh jest pewien, że chwila w której kobieta popadnie w diabelskie szaleństwo jest bliska.


Na Manhattanie Logan atakuje skrzynkę pocztową, która właśnie pożarła człowieka. Jest już jednak za późno, teraz stał się on żywym znaczkiem pocztowym nalepionym na list. Colossus przerażony jest tym co się dzieje wokół i mówi o tym Storm, zaś ta odpowiada że wokół jest tylko szaleństwo.


W Nebrasce Sinister zdradza wreszcie Madelyne kim jest. Wiele lat temu stworzył sobie własną Jean Grey. Pobrał jej za młodu próbkę krwi, a następnie ją sklonował. W trakcie kiedy prawdziwa Jean trafiła pod opiekę Xaviera do X-Men, Sinister hodował Maddie, która wykazywała zdolności mutacyjne, lecz cały czas pozostawała w stazie. Do czasu, aż pewnej nocy wykrzyknęła - Scott! - i wypełniła ją energia Phoenix.


Na Manhattanie mutantów atakują demoniczne oddziały The Right. Colossus chwyta jednego z nich i żąda wyjaśnień. Dowiaduje się, iż S'ym do spółki z N'astirhem obalili Ilyanę i zmierzają połączyć Limbo z Ziemią, a umozliwi im to zmieniony Empire State Building. Wściekły Colossus oznajmia, że jeśli coś stanie się jego siostrze rozszarpie na strzępy wszystkie demony świata, co też czyni z tym. Storm i Logan biją mu brawo i dopiero teraz Piotr widzi, że X-Men znaleźli się pod diabelskim wpływem. On pozostaje wolny z powodu stalowej formy odpornej na działanie magii. Odwraca się i odchodzi, gdyż teraz priorytetem stało się dlań ocalenie siostry.


W Nebrasce Sinister kończy swą opowieść. Energia Phoenix wyzwolona w chwili śmierci Jean na księżycu wypełniła Maddie ożywiając ją. Sinister zablokował te zdolności, wpadł jednak na jeszcze bardziej szatański plan. Podstawił ją Scottowi, pragnąc dziecka które byłoby połączeniem kodu genetycznego tej pary i wcieleniem homo superior. Wszystko to osiągnął, a gdy powróciła prawdziwa Jean wiedział że musi usunąć Madelyne, aby zachować swe istnienie w tajemnicy. Stąd wymazywał wszelkie ślady istnienia Maddie i wysłał Marauders, aby odebrali jej dziecko, a ją zabili.


Na Manhattanie N'astirh chwyta Longshota, bowiem fascynuje go jego czysta dusza. Demona atakują pozostający pod wpływem złych mocy X-Men, zamierzając go zabić. N'astirh ucieka, lecz pościg będzie musiał zaczekać, bowiem Logan wyczuwa bardzo znajomy zapach i stwierdza, że nie są już sami...


W Nebrasce Madelyne oznajmia Sinisterowi, że nie wziął czegoś pod uwagę. Jest teraz panią demonów. Na jej znak Greyowie powalają go na ziemię, zaś Goblin Queen z łatwością wyzwala się z pęt. Nic nie rozumiejącemu Sinisterowi oznajmia, że jego plany legły właśnie w gruzach. Ten nastawia się na walkę, jednak Madelyne ma na myśli coś innego. Zaczyna znikać, a Sinister widzi jeszcze jak N'astirh wręcza jej Nathana Christophera, lecz może jedynie wykrzyczeć: Nieeeee...


Na nic się jednak to nie zda, bowiem za pomocą dziecka Goblin Queen zamierza obrócić świat w popiół.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #241

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.