Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #397

Uncanny X-Men #397

Uncanny X-Men #397

"Poptopia" - part 3: "A complete unknown"

Postacie
Cytat

Chamber do Wolverine'a: "Nobody's fallin' anywhere. Thanks for the visit. You can go back to the woods now..."

Streszczenie

Sugar i Jono przebywają w jednym z nocnych klubów na Manhattanie. Chamber znów dostrzega niechęć niektórych ludzi do jego osoby. Później oboje spotykają się z Colbym Lee, nietypowym artystą używającym części lalek w swoich dziełach. Po zakończeniu imprezy Sugar wraz z przyjacielem wracają prywatnym odrzutowcem do Londynu.


W brytyjskiej stolicy tymczasem Logan, Bobby i Kurt omawiają ostatnie wydarzenia. Wolverine mówi przyjaciołom o niedawnym wystąpieniu Xaviera w telewizji [New X-Men #116]. X-Men dostają wiadomość od Archangela, który dzięki Cerebra namierzył sygnał przemieszczający się w kanałach. Drużyna umawia się na stacji kolejowej o świcie. Przedtem Logan zamierza spotkać się z Chamberem.


Na Wembley trwa właśnie próba generalna przed koncertem Sugar. Za kulisami Sim, jej manager, mówi Jonothonowi, że nie podoba mu się związek dwójki młodych. Ostrzega go też, że wkrótce bez znaczenia będzie to, czy Sugar go lubi, czy nie.


W kanałach ocalali z ataku Mr Cleana duskutują nad swoją przyszłością. Pada propozycja przedostania się na kontynent europejski. Mutanci zastanawiają się również, czy trójka ludzi których spotkali wcześniej nie była aby z X-Men.


Sugar rozmawia za kulisami z dziennikarzami. Dziewczyna chce im przedstawić Jonothona, na co jednak nie zgadza się jej manager. W toalecie Chamber zastaje Wolverine'a, który mówi mu, że zawsze będzie dla niego miejsce w szeregach X-Men. Młodzik nie zamierza jednak słuchać starszego kolegi. Po Jonothona wpada jeden z ochroniarzy Sugar, która chce już wracać do hotelu. Bodyguard obraża Starsmore'a nazywając go dziwolągiem, za co zostaje pobity przez Logana. Wolverine wychodzi zostawiając Chambera aby przemyślał całą sprawę jeszcze raz.


Mr Clean kontaktuje się z jednym ze swoich przełożonych. Egzekutor dostaje rozkaz 'oczyszczenia' kanałów z resztki ocalałych mutantów. Z rozmowy dowiadujemy się, że Clean należy do jakiejś większej organizacji, na czele której stoi Najwyższy Papież.


Na stacji kolejowej Archangel, Iceman i Nightcrawler oczekują przybycia Logana. X-Men zostają sprowokowani do walki przez grupkę neonazistów. Dzięki zdolnościom Bobby'ego potyczka kończy się, zanim jeszcze na dobre sięrozpoczęła. Trójka mutantów postanawia nie czekać na Wolverine'a i rusza na poszukiwanie uchodźców.


Do apartamentu Sugar wpada Sim dzierżąc w dłoni gazetę. Na pierwszej stronie widnieje artykuł mówiący, jakoby piosenkarka nosiła dziecko Jonothona. Nagłówek wstrząsa zarówno Kane jak i Chamberem.


W kanałach X-Men odnajdują w końcu grupkę mutantów. Tym razem na samym początku informują ich kim są, i że zamierzają im pomóc.

Autor: viq

Galeria numeru

Uncanny X-Men #397

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.