Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #258

Uncanny X-Men #258

Uncanny X-Men #258

"Broken Chains"

Postacie
Cytat

Wolverine: "Tell me bub you ever dance with the devil by the pale moonlight?"
Mandarin: "What the devil does that means?"
Wolverine: "Beats me"

Streszczenie

Logan, sam ze swoimi myślami... które oszalały! Oplątują go swymi mrocznymi mackami, krzyczy on, krzyczy usiłująca pokonać jego psychiczną obronę Psylocke... uśmiecha się jedynie Matsuo Tsurayaba. Żałuje, że Psylocke i Wolverine są niewidzialni dla technologii, bowiem mógłby zobaczyć horror dręczący Logana na monitorach komputerów. Lecz widzi jedynie Wolverine'a uwięzionego w zbiorniku, którego mózg usiłuje przeprogramować Lady Mandarin. Scenie w przerażeniu przygląda się schwytana Jubilee. Logan cierpi coraz bardziej, co wzbudza uśmiech na twarzy Tsurayaby. Wraz z Wolviem cierpi Psylocke, a technicy ostrzegają Matsuo że doświadcza ona tak potężnych psychicznych uczuć jak nigdy dotąd, co nie może pozostać bez wpływu na otoczenie. W tej samej chwili jeden z techników zaczyna krzyczeć o zabijaniu. Zamieszanie wykorzystuje Jubilee odpalając swoje fajerwerki. Oślepia przeciwników i umyka im pomiędzy nogami. Niestety na drodze jej ucieczki staje Lorda Mandarin, który opanowuje jej umysł dzięki jednemu ze swych pierścieni intesyfikujących siłę psychiczną. Widząc nadbiegających ninja, którzy pragną kwi dziewczyny atakuje ich swymi energetycznymi pierścieniami. Rozgniewany przypomina Matsuo, kto z nich dwóch jest tu panem. Tsurayaba kłania się z pokorą.


Nad wyspę Muir nadlatuje Banshee, lecz z nieba strąca go fala soniczna. Automaty krępują mu usta i zabierają przed oblicze Forge'a. Był to 12 test systemu obronnego wyspy i po raz 12 Sean poniósł porażkę. Moira jest zadowolona, lecz Seana coś trapi. Ma nieuchwytne wrażenie, że mieszkańcy wyspy znaleźli się pod wpływem czegoś... jakiegoś nieokreślonego zjawiska, które zaczęło się wraz z przybyciem Lorny Dane. Sama Polaris gdzieś zniknęła. Sean nie ma pojęcia, że jest więziona przez Legiona w dawnej celi Mutanta X. A raczej kogoś, kto ma kontrolę nad jego wszystkimi trzema osobowościami. Oznajmia on Lornie, ze dzięki temu wywiera swój wpływ na całą wyspę, a Polaris nie ma najmniejszych szans aby mu uciec.


W rezydencji Mandarina służący przyprowadza Lordowi przebraną w chińskie szaty Jubilee. Mandarin oznajmia, iż powinna przypomnieć sobie o swym azjatyckim dziedzictwie. Będzie awangardą jego armii mutantów, dzięki której podbije państwo środka. Jubilee pokazuje mu język.


W kompleksie Hand zasilanie przerwane przez oszalałego technika wróciło do normy. Psylocke i Wolverine wciąż połączeni są psycho-więzią. Przed Loganem usiłującym oczyścić swój umysł z myśli pojawiają się kuszące go Jean Grey, Mariko Yashida i Yukio. Wściekły Wolvie atakuje żądając aby przeciwnik zdjął swą maskę. Psylocke również ma dość gier i atakuje go pod swą prawdziwą postacią., oznajmiając że labo się podda i zostanie zabójcą Matsuo, lub zginie tutaj. Logan dziwnie łatwo daje się pokonać, a w jego głowie zagłębia się psycho-ostrze.


W prawdziwym świecie Psylocke zaczyna wyć z bólu, a wokół siebie widzi zjawy, prześladujące ostatnio Wolverine'a. Zaczyna z nimi walczyć. Wolverine rozbija zbiornik i rzuca się na nadbiegających ninja. Pomiędzy nich skacze Psylocke, krzycząc iż do niej należy ofiara i honor zabijania.


Jakiś czas później do rezydencji Mandarina wkracza Psylocke trzymając ciało Logana. Mandarin każe pozbyć się trupa, co odblokowuje mentalne kajdany Jubilee. Azjatka krzyczy głośno po czym emituje fajerwerki na niespotykaną dotąd skalę. Następuje eksplozja. Pośród zgliszczy na Mandarina skacze Psylocke, stwierdzając że tego nie planowali z Loganem. Mandarin atakuje swymi pierścieniami, wiedząc że kobieta nie umknie ich mocy, nawet jeśli warunkowanie Hand zawiodło i znowu ma przed sobą X-Mankę. Paruje ciosy psychonoża, lecz w pewnej chwili orientuje się że nie jest w stanie użyć pierścieni. Psylocke trzyma go w telepatycznym szachu, nei pozwalając mu sie poruszyć. Mandarin zaczyna powoli przełamywać blokadę, wówczas jednak w jego ciele zagłębiają się pazury Wolverine'a. Mandarin oznajmia, iż nawet umierając może rozkazać swym pierścieniom dezintegrację otoczenia, na co Logan proponuje aby zawarli umowę jako ludzie honoru.


O zachodzie słońca Hong Kong opuszcza dżonka, na pokładzie której jest dwójka X-Men i Jubilee. Logan wyjasnia, iż pozwolił zaatakować się psycho-ostrzem i zgodnie z jego przypuszczeniami szok wywołany kontaktem z jego umysłem zerwał więzy nałożone na Psylocke przez Hand. Psylocke stwierdza, że przez chwilę uwierzyła ze dręczące Logana duchy są prawdziwe. Wolvie usmiecha się dziwnie spoglądając na stojącą przy maszcie Carol Danvers. Psylocke stwierdza, że nie może zaufać sobie, nie wiedząc kim jest i czy w pełni wyzwoliła się spod kontroli Hand. Podobnie jak Logan, który stwierdza że po prostu nie ma innego wyboru. Dżonka odpływa w mrok.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #258

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.