Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #366

Uncanny X-Men #366

Uncanny X-Men #366

"Magneto War" - part 1: "The Shot heard round the world"

Postacie
Cytat

Nighcrawler: "Silence is our answer"
Gambit: "Is that how you used to lead Excalibur?"

Streszczenie

Acolytes uderzają ponownie. Dawna grupa Magneto powróciła i dokonuje czwartego ataku w ciągu kilku dni. X-Men dowiadują się o nim z telewizji, bowiem z jakiegoś powodu mutanci są niewykrywalni dla cerebro, lecz nie jest to dziwne bowiem technologia Magneto zawsze była niewykrywalna dla X-Men. Mogą jedynie starać się przewidzieć ich ruchy co właśnie czynią, przemieszczając się blackbirdem. Dla Logana odpowiedź jest jasna - ich dawny towarzysz Joseph na powrót stał się sobą i przewodzi teraz Acolytes jako Magneto. Xavier oznajmia, iż jeśli tak się stało, wówczas będą musieli się z nim rozprawić. Tymczasem na Antarktydzie Magneto przywdziewa swój strój oznajmiając Ferrisowi iż czas ataku nadszedł.


W Izraelu Sabra dziękuje Josephowi za cierpliwość, bowiem od tygodni poddaje się on badaniom genetycznym. Ten oznajmia, iż po tym co usłyszał od Maggota [X-Men #73] musi wiedzieć kim jest i czy może być odmłodzonym w jakiś sposób Magneto. Sabra stwierdza, iż ważniejsze jest to kim jest teraz, czy też kim się stał pod wpływem X-Men. Naukowcy oznajmiają, iż jego DNA należy do Magneto, lecz jednocześnie każde powiązanie DNA jest w jakiś sposób zmienione.


X-Men lądują blackbirdem w miejscu, gdzie wykryli pojazd Acolytes. Przemierzają Fort Severn i wkrótce natykają się na starych znajomych. Frenzy i Neofita atakują znienacka Gambita. Remy otrzymuje cios od Cargill, zaś chłopakiem zajmuje się Kurt. Skacze na Frenzy lecz dopada go jeden z braci Kleistock. Drugi niszczy rurę zalewając X-Men łątwopalnym płynem który ją wypełnia. Acloytes o dziwo uciekają. Logan zastanawia się z jakiego powodu unikali walki.


Przed budynkiem ONZ ląduje Ferris. Oznajmia spanikowanym policjantom iż przynosi orędzie od Magneto. Niepowstrzymany wchodzi do środka.


X-Men podążają śladem pojazdu Acolytes znajdującego się na granicy zasięgu ich sensorów. Zastanawiają się z jakiego powodu pozwalają się im śledzić. Na Antarktydzie ze swj wieży Magneto oznajmiający iż czas nadszedł wysyła w swiat potężny impuls elektromagentyczny, zakłócający magnetosferę. W Izraelu Joseph postanawia przespacerować się po pustyni, bowiem czuje się zmęczony. Tam zaczepia go tajemnicza kobieta, nie będąca częścią kadry ośrodka. Powala go swą energią. Nazywa się Astra i szepcze do niego iż powinien zwać ją swą matką. Fla elektromagnetyczna rozchodzi się po wiecie, a naukowcy widzą po odczytach iż odpowiedzialna za nią jest ta sama osoba, która wiele miesięcy temu doprowadziła do paraliżu planety impulsem elektromagentycznym [X-Men #25]. Fala dosięga też pojazdu X-Men, zaś samolot Acolytes wydaje się być odporny na działania. Pomimo wiatru Storm blackbird zaczyna spadać. Niektórzy spośród Acolytes widząc to stwierdzają, że X-Men nie zasłużyli na taki koniec, zwłaszcza po tym jak Cyclops ocalił im życie [X-Men #44]. Pojazd X-Men spada w śnieg.


Ferris przemawia przed Zjednoczonymi Narodami. Fala elektromagnetyczna powoli rozchodzi się po ziemi niszcząc cała ludzką technologię. Magnus gotów jest zniszczyć ludzkość, chyba że postąpi zgodnie z jego oczekiwaniami. Ponieważ gdy usiłował stworzyć sanktuarium zwane Asteroidą M zostało ono zniszczone przez ludzi, teraz mają mu oni dać jakieś miejsce na Ziemi, gdzie mutanci będą mogli żyć w pokoju. Jeśli ludzkość tego nie uczyni, będzie zgubiona.


[>> X-Men #86]

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #366

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.