Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #316

Uncanny X-Men #316

Uncanny X-Men #316

"Generation NeXt" - Encounter

Postacie
Cytat

Archangel: "We'd appreciate it if X-Men communiques were handled by X-Men. Are we clear on that?"
Banshee: "Crystal"

Streszczenie

W Monako limuzyna wiezie milczącą dziewczynkę imieniem Monet, której opiekunka boleje nad faktem iż od miesięcy nie wypowiedziała ona ani słowa po tym co się jej przydarzyło. Kobieta sugerowała już jej ojcu aby wysłać ją do USA, gdzie znajduje się mężczyzna znany jako Charles Xavier, który może jej pomóc. Wówczas samochód zostaje zaatakowany. Pojawia się Falanga, asymilując kierowcę. Opiekunka wypycha Monet z limuzyny, każąc jej uciekać a sama zaczyna strzelać do technoorganicznej istoty. Po chwili rozlega się jej krzyk. Falanga dopada stojącą nieruchomo Monet St Croix. Zaburzenia psioniczne uniemożliwiają technoorganizmowi przeprowadzenie skanu, więc zamyka ją w swym kokonie i teleportuje w nieznane, wiedząc że schwytało mutantkę będącą przedstawicielką nowej generacji Homo Superior.


W Salem Banshee usiłuje uspokoić przywiązaną do łóżka w medlabie Emmę Frost, której nie podobają się badania które przechodzi. Wścieka się na Icemana i Storm którzy je przeprowadzają, zaś Sean stwierdza że nie jest to najlepszy wybór skoro oboje byli w przeszłości opanowani przez Emmę. White Queen usiłuje przekonać Seana, iż z całym Instytutem Xaviera dzieje się coś złego, lecz Bobby wyłącza fonię. Ororo wyprasza Seana z medlabu mówiąc iż muszą wreszcie zacząć badania, a dość już mają wrzasków Emmy których słuchają od kilku godzin. Zapewnia, iż realizują ściśle polecenia Xaviera, które pozostawił im nim udał się na wyspę Muir. Po wyjściu za drzwi Sean zastanawia się, czemu Storm chciała się go pozbyć i czy przypadkiem nie wynika to z faktu, iż nie jest do końca jednym z X-Men.


W sali łączności Sean odbiera przekaz od Jean i Scotta, którzy oznajmiają mu iż przerywają swój miesiąc miodowy, bowiem uzyskali informacje odnośnie Stryfe'a [w przyszłości jako Red i Slym w Adventures of Cyclops & Phoenix]. Udają się z nimi na wyspę Muir, gdzie Moira i Charles prowadzą badania nad wirusem. Po zakończeniu rozmowy Seana dopada Archangel, warcząc iż jako osoba niebędąca członkiem X-Men nie ma prawa do odbierania ich przekazów. Żąda pełnego raportu, a na jego podstawie uprzedza wyspę Muir iż udają się na nią Scott i Jean.


Poruszony tym zachowaniem Sean udaje się do Sali Ćwiczeń. Jeden pokój zajęty jest przez Jubilee, zaś drugie pomieszczenie opuszcza Psylocke. Sean odruchowo ukrywa się w cieniu, bowiem cała sytuacja przestaje mu się podobać. Po chwili dociera doń iż dziwnym jest, że telepatka, a do tego ninja nie wykryła jego nieobecności. Udaje się do Cerebro, gdzie zastaje Bishopa i Gambita. Pyta czy nie widzieli Xaviera, który od czasu gdy odzyskał władzę w nogach, krąży po całej rezydencji. X-Men nie negują tego faktu, co wprawia Seana w osłupienie. Biegnie do pomieszczenia komputera, nakazując mu wezwać Storm. Słyszy w odpowiedzi, iż nie ma jej w rezydencji, podobnie Archangela ani innych X-Men. Według komputera jedynymi obecnymi w Instytucie są Banshee, White Queen, Jubilee i Sabretooth.


Sean udaje się do pomieszczenia komunikacyjnego, chcąc wezwać pomoc, a gdy tam dociera zszokowany widzi iż zostało ono całkowicie przekształcone w ciągu kilku minut jakie upłynęły od jego obecności tamże. Beast informuje go, iż rozpoczął naprawę. Sean wycofuje się i udaje pod celę Sabretootha, gdzie pilnująca jej Rogue nie pozwala mu zabrać Creeda na jego codzienny spacer. Gdy usiłuje powstrzymać Seana, ten używa swej mocy i widzi jak Rogue rozpadając się przemienia w Falangę. Banshee uwalnia Creeda, który stwierdza iż długo czekał aż ktoś zorientuje się co dzieje się w rezydencji. Po chwili niszczy resztki Rogue, zamierzając zaatakować także Seana, lecz ten przypomina mu że w ręku trzyma detonator ładunku wybuchowego umieszczonego w jego obroży. Muszą działać wspólnie.


Podczas gdy Banshee niszczy Bishopa i Gambita, Creed wdziera się do medlabu. White Queen generuje psychoimpuls, który zakłóca pracę Storm i Icemana, a Creed ich niszczy. Wraz z Jubilation kierują się do Seana, który widzi co Falanga robiła w pomieszczeniu Cerebro. Poszukiwała młodych mutantów, zamierzając zasymilować ich ze swym jądrem. Sean zapamiętuje kolejne nazwiska z listy, a gdy pojawia się Falanga wysadza Cerebro.


Po chwili w tunelach Morloków dołącza do reszty uciekinierów. Wraz z White Queen stwierdzają iż nie ma czasu na wezwanie na pomoc Xaviera i Excalibur. Muszą odnaleźć nową generację X-Men nim uczyni to Falanga.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #316

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.