Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #299

Uncanny X-Men #299

Uncanny X-Men #299

"Nightlines"

Postacie
Cytat

Xavier: "The only thing more frightening than dying is living in a world where one man is too frightened to help another"

Streszczenie

W Kuwejcie Forge i Henry Gyrich wpatrują się w resztki skały, która czy im się to podoba, czy nie, niegdyś była asteroidą M. Teraz leży pogrążona w piasku pustynii. Probleme jest tylko to, że wchodząc w atmosferę ziemską powinna spłonąć, zaś tu leży w całości. Nawet nowi Acolytes, którzy pojawili się wczorajszego dnia w USA atakując szkołę, nie mieli by takiej mocy aby zapewnić jej bezpieczne lądowanie. Gyrich oponuje, twierdząc iż nie wiadomo jacy inni mutanci należą do tej grupy, zatem nie można mieć pewności czy nie odpowiadają za bezpieczne lądowanie dawnej bazy Magneto. Gyrich i Forge wędrują opustoszałymi korytarzami, aż docierają do miejsca w którym Indianin po raz ostatni widział Acolytes. Leżą tam ich ciała, a na tronie siedzi Magneto. A raczej jego zbroja, która jest pusta.


W Nowym Jorku Jean wprowadza wózek z Profesorem do telewizji ABC, bowiem Xavier zgodził się wziąść udział w debacie telewizyjnej. Obydwoje rozmawiają telepatycznie, nie mając pojęcia iż obserwuje ich uważnie członek ekipy senatora Kelly'ego, dziwnie się przy tym uśmiechając. Xavier zapewnia Jean, iż doszedł już do siebie po ataku Stryfe'a, ta jednak mu nie dowierza. Xaviera bardziej niż Kelly niepokoi nowy gracz na scenie politycznej. Nazywa się Graydon Creed i jest przywódcą grupy zwącej się Przyjaciółmi Ludzkości, faszyzującego ugrupowania głoszącego nietolerancję. Creed łączy się przez satelitę z uczestnikami debaty, a Xavier obawia się jego niebywałej charyzmy.


Debata dotycząca mutantów się rozpoczyna. Kątem oka obserwuje ją Archangel umieszczający właśnie w przytułku jedno z dzieci kóre przeżyło atak Acolytes. Jak się okazuje chłopiec posiada ukryte moce mutacyjne, lecz także zespół Downa. Gdyby Unuscione wiedziała o tym, z pewnością by go zabiła. Warren rozmawia z matką przełożoną sióstr prowadzących przytółek. Ta mówi, iż jako mutant pomóg chłopcu bardziej, niż pomaga dzieciom głoszący własnie w telewizji swe poglądy Kelly. Creed oznajmia, iż jeśli rząd nie zamierza bronić obywateli przed mutantami, należy bronić się samemu. Matka przełożona wyłącza telewizor.


Creed kontynuuje swe wywody, mówiąc iż skoro mutanci są potężniejsi od ludzi, ci mają prawo do obrony. Właśnie dlatego założył swą grupę. Kelly przypomina, iż istnieje rządowa grupa mutantów - X-Factor, zaś Xaveira niepokoi łatwość z jaką Creed mógłby złamać prawa człowieka. Prowadzący debatę przywołuje grupy mutantów takie jak Bractwo Złych Mutantów, czy Acolytes.Xavier w odpowiedzi przypomina o istnieniu X-Men, co natychmiast podnosi Creed wypominając iż to oni odpowiedzialni są za śmierć żony Kelly'ego [Uncanny X-Men #247]. Kelly irytuje się iż Creed wykorzystuje jego tragedię, mówiąc iż choć X-Men zaangazowani byli w tamto wydarzenie, nie ma dowodu iż są za nie odpowiedzialni. Jeśli problem mutantów ma zostać rozwiązany stanie się to zgodnie z prawem. A właśnie z powodu niezgodności z Konstytucją sąd uchylił Ustawę o Rejestracji Mutantów wprowadzoną przez Kelly'ego. Cree oznajmia, że właśnie dlatego grupy takie jak jego są potrzebne.


W nieznanym miejscu debatę oglądają zgromadzeni Upstarts. Fabiana Corteza, aktualnego lidera dzięki punktom uzyskanym za śmierć Magneto, złości iż rozważają przyjęcie Creeda do swej organizacji. Zaczyna kłócić się z Shinobim i Fitzroyem, lecz decydujący głos w tej sprawie ma Mistrz Gry, młody mutant telepata wybrany jako rozjemca, w grze która ma wybrać przyszłego przywodcę mutantów. Oznajmia, iż oprócz Creeda do Upstarts dołączy także pewna kobieta.


Prowadzący przypomina Xavierowi że niedawno został postrzelony przez mutanta, pytając czy pragnie zostac męczennikiem. Xavie wyjaśnia, iż o jego poglądy warto walczyć. Wygłasza przemowę o tolerancji podając liczne przykłady tego ci dzieje się, gdy jej braknie. Kelly zgadza się z nim, a Creed oznajmia iż Xavier jest marzycielem.


W rezydencji Colossus słyszy dziwny kaszel swej siostry Ilyany. Zaalarmowany tym faktem sprawdza czy wszystko w porządku, bowiem już tylko ona pozostała na świecie z jego rodziny. Ilyana złapała najprawdopodobniej jakieś przeziębienie.


Do debaty droga satelitarną włącza się Beast. Wita Creeda gromkim Sieg Hail! Zwraca uwagę, iż widzowie powinni uświadomić sobie, iż mutantem może być jeden z ich przyjaciół. Creed podchwytuje te słowa, mówiąc iż homo superior ukrywają się w społeczeństwie. Beast pyta czy mają w takim razie nosić stroje jak żydzi w getcie, na co Creed oznajmia iż nie da się obrażać wybrykowi natury. Hank pokazuje mu język, a Xavier łapie się za głowę.


U Harry'ego reszta złotej formacji w towarzystwie Charlotte Jones śmieje się z tego co zaszło. Jedynie Bishop po raz kolejny nie może pojąć dowcipu. Jego uwagę zwraca kelnerka. Instynkt ostrzega go przed nią i ma wrażenie, że już ją gdzieś spotkał. W przyszłości. Ororo wznosi toast. Za przyjaciół i wrogów, którzy odeszli i za przyszłość.


W studiu dyskusja dobiega końca, a Xavier i Kelly podają sobie ręce, bowiem odnaleźli w swych poglądach wspólne punkty. Jean patrzy na to ze zdziwieniem, słysząc jak Kelly zaprasza Xaviera na kolację, a ten wymawia się podróżą do Francji. Stwierdza, iż może jednak Kelly nie jest taki zły. Potwierdza to głos, kóry rozległ się właśnie w jej głowie, należący do obserwującego ją wczesniej człowieka. Członkiem ekipy Kelly'ego jest telepata.


Xavier wyjaśnia Jean, iż zaalarmował już złotą formację i udają sie do Francji, bowiem Cyclops który się właśnie pojawił namierzył tam bazę Acolytes. Wraz z Loganem i Scottem, oraz Moirą Mc Taggart przylatującą z Genoshy [X-Factor #90], oraz wezwanym przez Xaviera Nightcrawlerem X-Men ruszają wydać bitwę Acolytes.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #299

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.