Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #332

Uncanny X-Men #332

Uncanny X-Men #332

"The Road To Casablanca"

Postacie
Cytat

Cannonball: "Thank Gosh we found Wolverine"
Iceman: "Gosh? Who says 'Gosh' anymore?"

Streszczenie

Oddalone od cywalizacji pustkowie. Na półce skalnej stoi postać, która z wyglądu bardziej przypomina bestię, niż człowieka. Postrzępiony, żółto-granatowy kostium zdradza jednak jego tożsamość - to Wolverine. To, w jaki sposób się tu znalazł nadal pozostaje niewyjaśnione. Pomimo wyostrzonych zmysłów, Logan nie zauważył, że jest obserwowany przez osobnika w czerwonym kostiumie wojownika Ninja [Elektra, wysłana w "Wolverine #100" przez Sticka do odszukania Logana - dop. viq]. Spokojnie przygląda się z oddali położonemu poniżej kompleksowi starodawnych budowli. Chcąc dostać się na dół przeskakuje na pobliską półkę, nie zdając sobie sprawy z tego, że nieznany osobnik podąża za nim. W pewnym momencie wychwytuje w powietrzu woń, która przekonuje go, że nie jest sam. Niespokojnie rozgląda się dookoła, lecz nikogo nie spostrzegłszy, podąża dalej.


Casablanca, Maroko. Profesor Xavier, chwilowy gość w siedzibie korporacji Landau, Luckman & Lake, dyskutuje z pewną młodą kobietą. Jest tu w celach śłużbowych. Wyjaśnia, że chce odzyskać Wolverine'a, który w celu uchronienia swego młodego kolegi Cannonballa przed szaleńcem o imieniu Genesis [pseudo Tylera Dayspringa, syna Cable'a - dop. by viq], musiał podporządkować się swej zwierzęcej naturze, drzemiącej wewnątrz niego. Siedząca po drugiej stronie biurka panna Culloden zdaje się wiedzieć na temat dzikiego mutanta o wiele więcej, niż daje po sobie poznać. Oznajmia, że jej szefowie utrzymywali kontakty z Loganem na długo przed jego wstąpieniem w szeregi X-Men, więc obowiązuje ją tajemnica służbowa. Charles mówi, że nie ma najmniejszego zamiaru prosić o pomoc - zamiast tego domaga się informacji o stanie swego podopiecznego. Oznajmia, że nie interesuje go charakter działalności tej korporacji, lecz że zainteresowany jest informacjami na temat stanu, w jakim Kanadyjczyk się znajduje.


Na zewnątrz budynku na Xaviera czekają jego uczniowie. Dwoje z nich, Cyclops i Phoenix, czują się nieswojo z decyzją, jaką podjął profesor o przybyciu tutaj. Jean stara się znależć inne rozwiązanie, próbując telepatycznie odszukać Wolverine'a. Natomiast Sam Guthrie wyraźnie obwinia się o to, co wydarzyło się wcześniej z Tylerem Dayspringiem i Rosomakiem. Bobby jednak uspokaja towarzysza tłumacząc, że każdemu zdarzają się błędy i nie należy się zbytnio tym przejmować. Chcąc go pocieszyć, opowiada młodzieńcowi z Kentucky o żenujących dla niego czasach, gdy wraz z Angelem, Black Widow, Herculesem i Ghost Riderem należał do grupy zwanej Champions. Cannonball odzyskuje humor, lecz cały czas ma świadomośc tego, że Logan się zmienia. O wilku mowa - Jean wreszcie udaje się namierzyć ich towarzysza. Wnet na zagwieżdżonym niebie pojawia się astralna projekcja Xaviera, który nakazuje swym uczniom wyruszyć na poszukiwanie "zguby" informując, że wkrótce do nich dołączy. Podczas gdy X-Men przemierzają nocne niebo Casablanki ich lider - Cyclops - odczuwa, że sprawy nieukładają się pomyślnie.


Tymczasem Charles kontynuuje rozmowę z młodą kobietą. Przeradza się ona w przepychanki, wskutek których kobieta wystrzeliwuje salwę z broni palnej prosto w swego gościa. Tak jej się przynajmniej wydaje, bowiem prawda jest inna. Xavier wykorzystał swe zdolności, aby przekonać się, do czego przedstawiciele korporacji są zdolni i w tym celu stworzył tę iluzję. Nie poprzestaje na tym - telepatycznie blokuje u dziewczyny część mózgu odpowiedzialną za koordynację ruchową. Chce, aby jego intencje były jasne - stracił już Sabretootha, ale nie ma zamiaru stracić Wolverine'a.


Logan dalej przemierza oddalone od cywilizacji pustkowie, kierowany jedynie przez swój zwierzęcy instynkt. W końcu trafia na pradawną budowlę. Cały czas jest obserwowany przez tajemniczego osobnika. W podziemnej części tego skalnego kompleksu znajduje się ktoś jeszcze - sługa pradawnego mutanta, zwanego Apocalypse. Siedzi w ciemnościach i wspomina czasy starożytne, kiedy był on królem. Było to jeszcze przed przybyciem En Sabah Nura, który zrobił z niego swego niewolnika. Rozmyślania istoty o imieniu Ozymandias przerywa Wolverine. Kamienna postać pokazuje mutantowi konstrukcję skalną, na której wyrył nawiedzające go od dłuższego czasu wizje. Zastanawia się, czy był aż tak złym władcą, że jego przeznaczeniem było przebywać tysiące lat w samotności. Z jakiegoś dziwnego powodu czekuje, że odpowiedzi na dręczące go pytania otrzyma właśnie od zdezorientowanego, zdziczałego Logana. Ozymandias ściska mu czaszkę, jakby chciał wyrwać informacje wprost z jego umysłu.


Jego plany zostają pokrzyżowane przez nieoczekiwanych intruzów. Wiązka promieni optycznych precyzyjnie trafia w obrany cel. Cyclops, wraz z trójką X-Men, przybył na odsiecz partnerowi. Jean zauważa, że bez adamantowego szkieletu, ciało Wolverine'a zmutowało w niespodziewany sposób. Scott wnioskuje ze słów Ozymandiasa, że ma on swoje powody, aby bać się Apocalypse'a. Informuje go jednak, że En Sabah Nur zginął, pokonany wiele miesięcy wcześniej, na księżycu. Agresor nie daje wiary tym zapewnieniom, zdając sobie sprawę, że Wiecznego Mutanta nie mozna zgładzić. Za pomocą magii ożywia wyryte w skale postaci. Cały tabun kamiennych stworów podobnych z wizerunku do mutantów, jak Blob, czy The Acolytes staje naprzeciwko X-Men. Walka rozpoczyna się na dobre, a żadna ze stron nie ma zamiaru odnieść w niej porażki. Phoenix dosyć łatwo radzi sobie ze skalnymi przeciwnikami, wykorzystując telekinezę do zmiażdżenia jednego z nich. Logan usiłuje pomóc przyjaciołom, lecz zostaje zaskoczony przez sobowtóra Bloba. na szczęście, jest tam Cannonball, który tym razem nie ma zamiaru zawieść. Drake porusza się razem z Summersem na wytworzonej przez siebie "ślizgawce", lecz zostaje ona zniszczona przez jednego z przeciwników, a Scott wpada do głębokiej przepaści. Walka zostaje przegrana przez uczniów Xaviera. [konkluzja historii przedstawiona została w Wolverine #101 - viq]

Autor: Killah

Galeria numeru

Uncanny X-Men #332

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.