Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #393

Uncanny X-Men #393

Uncanny X-Men #393

"Eve of Destruction" - part 3: "Like lambs to the slaughter!"

Postacie
Cytat

Paulie Provenzano do Phoenix: "Hey, fearless leader... now might be a good time to, you know... lead?"

Streszczenie

Magneto wspomina Colossusa i opiekę jaką Rosjanin sprawował nad nim gdy ten był pozbawiony świadomości [co uczynił Xavier, gdy Magnus pozbawił Logana adamantium - X-Men #25]. O śmierć Piotra [Colossus zginął pomagając wynaleźć lekarstwo na technowirus - Uncanny X-Men #390] obwinia Xaviera, który wisi teraz nieprzytomny przed Mistrzem Magnetyzmu. Magneto odcina Profesorowi dopływ żelaza do mózgu, przez co ten nie jest w stanie ani skorzystać ze swoich mocy, ani nawet mówić. Jedyne co Xavier może robić to przyglądać się rozpoczynającej się wojnie. Sytuację tą obserwuje z ukrycia Amelia Voght zastanawiając się czy ma w sobie siłę aby zatrzymać zbliżającą się zagładę.


W powietrzu, kilka tysięcy mil od Genoshy mknie Blackbird, prywatny odrzutowiec należący do X-Men. Samolot pilotuje Johanna Cargill, a w fotelu drugiego pilota siedzi Northstar, którego dziwi nietypowe zachowanie byłej Acolyte. Dwa dni wcześniej była ambasadorem Genoshy i służyła Magneto, a dziś pomaga w powstrzymaniu swojego niedawnego szefa. Johanna wyznaje, że dzięki Phoenix doznała 'oświecenia', w co Beaubier nie wątpi. Po drodze Jean Grey udziela szybkiego, telepatycznego kursu Pauliemu Provenzano, który ma pozwolić mu na lepsze opanowanie swoich zdolności. Hector natomiast stara się nawiązać rozmowę z Leyu i zdradza jej, jak bardzo podekscytowany jest tą misją. Phoenix, dzięki swoim psychicznym mocom, postanawia stworzyć coś na podobieństwo Sali Ćwiczeń. Wykorzystuje do tego głowę Dazzler i jej wspomnienia z Mojoświata. 'W głowie' Alison X-Men zostają jednak zaatakowani przez krwiożercze bestie i Jean zmuszona jest przerwać 'trening'. Dazzler wyjaśnia Phoenix, że były to stworzenia, które miały grać główne role w jednym z programów Mojo. Produkcja jednak wymknęła się spod kontroli, co życiem przypłacili sam władca świata rozrywki i... prawdopodobnie Longshot. Alison nie może dojść do siebie po domniemanej śmierci męża [tak tak, dwójka mutantów pobrała się] i oznajmia, że do X-Men przybyła właśnie po pomoc, a nie aby im pomagać. Nagle Johanna traci kontrolę nad Blackbirdem, a po chwili siódemka mutantów jest już poza pokładem coraz szybciej lecąc w kierunku ziemi. Nagle zaczynają zwalniać i wszyscy miękko lądują w samym centrum Magda Square otoczeni przez tysiące mutów. X-Men zostają przywitani przez Magneto, który od razu stawia przed nimi wybór - są z nim, lub przeciwko niemu.


Niedaleko od centrum wydarzeń Wolverine, Cyclops i Polaris właśnie kończą eskortowanie uchodźców. Trójka mutantów słyszy ryk tłumu dobiegający z Magda Square i Scott stwierdza, że powodem tego z pewnością jest przybycie Jean. Logan ma nadzieję, że jest z nią Storm, Rogue, Bishop i reszta drużyny, co dawałoby im choć niewielkie szanse w starciu z Magneto i jego armią. Cyclops i Wolverine ruszają pomóc przyjaciołom, podczas gdy Polaris zostaje aby dopilnować, że uchodźcy bezpiecznie dostaną się do sąsiedniego kraju.


Na Magda Square tymczasem X-Men dostrzegają Profesora Xaviera wiszącego bezwładnie na metalowym krzyżu. Widok ten rozwściecza Dazzler, która korzystając ze swych zdolności zamienia ryk tłumu w śmiertelny promień i uderza w Magneto. Nie robi to jednak wrażenia na Mistrzu Magnetyzmu. Dzięki swej mocy używa broni Alison przeciwko niej samej. Skutek jest tragiczny, po Dazzler zostaje jedynie pyłek...

Autor: viq

Galeria numeru

Uncanny X-Men #393

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.