Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #401

Uncanny X-Men #401

Uncanny X-Men #401

"Golden"

Postacie
Streszczenie

Komiks był częścią większego projektu, tzw. 'Nuff said, w ramach którego tytuły z tego miesiąca zostały pozbawione 'dymków' i utrzymane są w absolutnej ciszy.

 

Banshee stoi nad grobem Moiry Mc Taggert, trzymając w ręce flaszkę wina. Jego twarz wyraża nieopisany żal. Powoli otwiera butelkę i wylewa zawartość na śnieg, po czym odchodzi wolnym krokiem. Wygląda na to, że znalazł lepszy sposób, by pogodzić się ze śmiercią ukochanej.


Zamek stojący na nadmorskim klifie. Młoda kobieta spogląda na zachodzące słońce, po czym odwraca się i wita swoich gości. To Quicksilver, Scarlett Witch i Toad z Bractwa Złych Mutantów. Ropuch jest bardzo zadowolony ze spotkania, co okazuje, wymieniając z dziewczyną czuły pocałunek 'z języczkiem'. Niespodziewanie pojawia się Magneto, który chyba nie przepada za lokatorką zamku. Potwierdza to, podrywając magnetycznie włócznię ze ściany i przebijając jej pierś. Nagle wszystko się rozpływa i widzimy naszą bohaterkę, odłączaną od jakiegoś urządzenia przez czterech identycznie wyglądających ludzi. Ta kobieta to Martinique Wyngarde, córka Masterminda posiadająca ten sam pseudonim. Martinique Właśnie porywana jest z więzienia dla superprzestępców. Jej porywacze zmierzają do kolejnej celi, w której więziona jest Mystique. Niestety, cela jest pusta.


Wolverine śledzi czyjś zapach. Wiedziony swoim niezawodnym zmysłem powonienia wkrada się do samotnej rezydencji i widzi kilku ludzi, leżących bez ruchu na podłodze. Nie wyglądają jednak na cierpiących, raczej na pozostających w nieustannej ekstazie. Logan wchodzi do sypialni, gdzie zastaje kolejnego doznającego rozkoszy osobnika. Osobnika, który chyba ma żonę i dzieci, co wprawia Rosomaka w niesmak. Okazuje to czającej się w cieniu Stacy X. Ona też nie jest szczęśliwa, że ten rozczochrany przybłęda przeszkadza jej w pracy, dochodzi więc do ostrej wymiany argumentów, w której adamantium wykazuje swoją wyższość nad feromonami. Później, w innym miejscu, Wolvie i Stacy, już pogodzeni, oglądają razem telewizję. Nagle pojawia się Nightcrawler, który jest wyraźnie zdenerwowany zachowaniem nowej członkini X-Men. Nieoczekiwanie broni jej Logan, który uspokaja Kurta. Elf znika a Rosomak otwiera kolejne piwo.


W Paryżu sześć helikopterów, pilotowanych przez identycznych pilotów, holuje coś naprawdę ciężkiego. W rzeczy samej jest to Blob, baardzo ciężki mutant. Dostarczony do nowocześnie wyglądającego budynku, podąża pustym korytarzem. Eskortują go dwaj strażnicy, a jednym z nich jest, ku jego zdumieniu, jego dobry znajomy Avalanche. Gwardziści doprowadzają tłuściocha do dużej sali, pełnej posągów słynnych mutantów i wychodzą, a drzwi zamykają się za nimi. Blob staje przed dowódcą ludzi, którzy go porwali i rozpoznaje go. Wpada we wściekłość, pomieszaną ze zdumieniem, zanim jednak jest w stanie coś zrobić, z ust porywacza wydobywa się głos. Nie jest to zwykły głos. To krzyk, który miażdży i rozrywa całe wyposażenie sali i ogłusza nawet takiego olbrzyma jak Blob. Sean Cassidy podchodzi do powalonego grubasa i z szyderczym uśmieszkiem gładzi go po głowie. Właśnie zyskał kolejnego wiernego gwardzistę.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #401

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.