Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #451

Uncanny X-Men #451

Uncanny X-Men #451

"The Cruelest Cut" - part 2:" Impediments"

Postacie
Cytat

Storm: "You're a mess Logan"
Wolverine" What I am is angry"

Streszczenie

W dyskotece wybuchła panika. Spanikowany tłum ucieka na zewnątrz, zaś dziewczyna stoi nad Loganem rozglądając się w panice. Rzuca stołem w nadlatującą Ororo, która dostrzega iż jest ona tak samo szybka jak Logan. Wolverine usiłuje ją złapać, lecz otrzymuje cios w twarz stopą, z której wysuwa się pazur. Wolverine poleca Kurtowi udać się w ślad za uciekającą dziewczyną, sam zaś oddycha głęboko podtrzymywany przez Storm, czekając aż się zregeneruje. Rachel uspokaja telepatycznie ludzi, pokazując im zamiast X-Men obraz policjantów. Cała czwórka opuszcza dyskotekę, a Logan informuje iż pewny jest że dziewczyna jest zabójcą, bowiem miała identyczny zapach.


Dziewczyna podąża śladem Bachantek, które opuściły dyskotekę. Ma wrażenie, że także ona jest śledzona, lecz nie wyczuwa nikogo, choć z ciemności obserwuje ją Kurt. Teleportuje się przed nią i usiłuje porozmawiać, lecz dziewczyna atakuje go pazurami. Nightcrawler unika ataków teleportując się wokół dziewczyny, mówiąc jak bardzo przypomina mu ona jego przyjaciela. Który notabene stanął właśnie na tym samym dachu. Dziewczyna skacze na Logana, lecz chwyta ją wiatr Storm, a Marvel Girl blokuje jej umysł. Stwierdza, iż nie jest to łatwe, bowiem jest on zbliżony w swej budowie do umysłu Logana. Zaglądając w jej przeszłość Rachel dostrzega fragmenty obrazówi eksperymentów które przeprowadzano na dziewczynie, bowiem stworzono ją specjalnie po to aby mogła zmierzyć się z Bronią X. Dlatego na widok Wolviego uderzyła instynktownie. Teraz kogoś poszukuje, a kluczem do wszystkiego są widziane w dyskotece dawne przeciwniczki Fantastic Four, Bachantki.


W siedzibie Bachantek wypadają z futryny drzwi. Do środka wkracza XSE, a kobiety odpowiadają ogniem. Bishop wchłania strzały, Rachel używa telekinezy, zaś Kurt teleportuje się wokół walcząc z kobietami. W pobliskim Logan usiłuje porozmawiać z dziewczyną, która rzuca się na niego po odzyskaniu przytomności. Wolvie chwyta ją, pokazując swe pazury, mówi iż nie chce być jej wrogiem. Dziewczyna oznajmia, iż jest nim, bowiem jest Bronią X. Jej imię kodowe to X-23. Logan stwierdza, iż nie wiedział że Weapon X eksperymentuje nawet z dziećmi, lecz dziewczyna nie wie o co mu chodzi. Logan zastanawia się czemu jego zmysły nie wykrywają dziewczyny, tłumacząc jej wraz z Kurtem iż pragną zdobyć jej zaufanie. Na pytanie skąd pochodzi X-23 odpowiada iż jej domem jest Nowy Jork. Kurt zauważa jak bardzo w swych ruchach i zachowaniu jest podobna do Logana. Pojawia się reszta X-Men z uratowanym od Bachantek Matthew, kucharzem który pomagał X-23 gdy żyła na ulicy. Zamierzał otworzyć własny interes, w czym pomóc mu miała Jade Parisi. Marvel Girl uprzedza nagle, iż spada na nich coś dużego. Nie udaje się jej zablokować tego telekinetycznie. Do zaułka spada Geech, wysłany przez ojca Jade. Chwyta X-23 oznajmiając, iż uda się z nim na rozmowę z panem Parisi, a X-Men nie powinni się wtrącać, tylko dopilnować aby Jade nie spadł włos z głowy. Geech posiada wszelkie cechy Juggernauta i szybko powala Logana, a Kurtem ciska w powietrze. Ororo łapie go, polecając Bishopowi zająć się napastnikiem. Ten pudłuje, a gdy Geech go dopada, Ororo wyładowuje weń swą błyskawicę. Logan skacze na niego, pytając czego chce, a Geech oznajmia iż nie cofnie się przed niczym dopóki nie odnajdzie Jade. Wówczas Kurt teleportuje ją wraz z MAtthew. Dziewczyna jest wściekła na osiłka za jego zachowanie.


Bachantki chciały przejąć kontrolę nad biznesem w Dystrykcie, a częścią tej strategii było porwanie Matthew. W tymczasie grupa wyrostków z miasta chciała dać nauczkę Jade, za to że umawia się z Matthew, który jak wszyscy wiedzieli jest mutantem. X-23 ją ocaliła i ruszyła na poszukiwania chłopaka. Tak relacjonuje tę historię Logan Sage, mówiąc iż hciałby przekonać X-23 aby udała się wraz z nimi do Szkoły, gdyż jej przeszłość jest w jakiś sposób powiązana z jego. Sage stwierdza, iż zobaczy co da się zrobić. Następnie zrywa kontakt, spogląda na trzymaną w ręku kartę członkowską Hellfire Club i rzuca na ziemię okulary łączące ją z resztą. W stroju Tessy wkracza do dawnej siedziby Hellfire.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #451

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.