Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #163

Uncanny X-Men #163

Uncanny X-Men #163

"Rescue Mission"

Postacie
Cytat

Wolverine do Królowej: "G'day mama. Remember me?"

Streszczenie

Przykuta do stołu laboratoryjnego Carol Danvers krzyczy z bólu, kiedy naukowcy Brood przeprowadzają na niej eksperyment. Insekty zaciekawiła nietypowa matryca genetyczna kobiety i teraz badają jej możliwości. Choć mogą kształtować jej fizyczną formę do woli, psychika Carol pozostaje niezłamana i Danvers jest w pełni świadoma tego, co się z nią dzieje. Zachowuje przy tym ciągle zdrowe zmysły. Wzbudza to podziw jej oprawców.


Po całym dniu wędrówki Wolverine w końcu wkrada się do miasta. Pierwszym znajomym zapachem jest woń Carol. Pamiętając, dokąd ją zabierano przy ostatnim spotkaniu, zastanawia się w jakim stanie ją znajdzie. Podąża za jednym z techników do magazynu, gdzie patroszy go jednym ciosem pazurów, po czym wbiega do laboratorium. Naukowcy Brood nie mają szans przeciwko ogarniętemu szałem bojowym Rosomakowi. Gdy jest po wszystkim, Logan uwalnia Carol. Kobieta czuje, jakby palił ją wewnętrzny ogień. W jej oczach Rosomak dostrzega bezdenną głębię a zapach nie jest już zapachem człowieka. Oboje wiedzą jednak, że nie mają teraz czasu na zastanawianie się. Carol wydaje się, że nowy stan uczynił ją silniejszą. Podnosi jeden z pistoletów laserowych i oboje ruszają na poszukiwanie pozostałych.


Ziemia, odbudowywana Szkoła Dla Młodych Talentów. Polaris wita powracających ze Starjammera Havoka i Corsaira. Mają złe wieści. Deathbird przejęła tron Shi'ar i ofiarowała X-Men pasożytom Brood jako zapłatę. Obcy wywieźli ich do swego świata, którego lokacji nikt nie zna. Alex jest wściekły, nie mogąc nic zrobić. Moira Mc Taggert pyta Corsaira, co planuje. Pirat oznajmia, że rusza ze swoją załogą na poszukiwanie mutantów. Nie chce zabierać ze sobą Alexa, który nie ma wprawy w takich misjach. Poza tym, chce by choć jeden jego syn ocalał. Promień teleportacyjny zabiera Christophera na pokład jego statku.


Cyclops przedziera się przez dżunglę, ścigany przez Brood. Nagle gdzieś z boku słyszy głosy Storm i pozostałych, jednak gdy zwraca się ku nim, okazuje się że to pasożyty w kostiumach jego przyjaciół. Mówią mu, że są prawdziwymi X-Men. Scott niszczy ich wszystkich. Podchodzi do niego kolejny insekt, podobny do niego. Mówi, że metamorfoza jest nieunikniona i lepiej, żeby pogodził się ze swoim losem. Znowu otacza go stado Brood, ale nagle czyjeś ręce odpychają stwory. Widmo Profesora X pokazuje mu, jak oprzeć się psychicznym atakom obcych.


Cyclops budzi się, zlany potem. Wstaje i wychodzi z pokoju, nie chcąc być sam. Nad sadzawką odnajduje medytującą Storm. Spogląda na nią i z przerażeniem dostrzega wokół jej głowy astralny zarys głowy pasożyta. Fantom uśmiecha się do niego i w pobliżu uderza piorun, po czym obraz znika. Scott budzi nieświadomie płaczącą Ororo. Oboje czują, że dzieje się z nimi coś złego i nieodwracalnego. Nagle z gąszczu wypadają Logan i Carol. Wolverine oznajmia, że nie ma czasu na wyjaśnienia. Muszą odnaleźć pozostałych i uciec. Proponuje odbić statek Lilandry, który jest zacumowany w porcie położonym na jednym z żeber ogromnego szkieletu.


Wkrótce, grupa złożona z Logana, Carol, Cyclopsa i Colossusa przekrada się do miejsca gdzie więziona jest Lilandra. Peter wciąż nie przełamał do końca iluzji i postrzega miejsce jako pałac Shi'ar. Choć idą korytarzami z organicznej materii, Kolos twierdzi, że czuje dotyk metalu. Wolverine zastanawia się, jak powiedzieć przyjaciołom, że wkrótce umrą, zmienieni w Brood. Nie wie, czy będzie umiał ich zabić gdy przyjdzie na to pora. Grupa dochodzi do rozwidlenia korytarzy. Logan stwierdza, że jeden prowadzi do Lilandry, natomiast drugi do Królowej Brood. Proponuje spróbować zabić tą drugą, co powoduje sprzeciw Cyclopsa. Ich dyskusję przerywa atak oddziału królewskich gwardzistów. Ich przywódca nakazuje wziąć mutantów żywcem, co bardzo dziwi Summersa. Zaczyna się walka, w której z powodu skrupułów pasożytów X-Men osiągają przewagę. Carol odłącza się od grupy, ruszając po Lilandrę. Wolverine przewodzi atakowi, przedzierając się do komnaty Królowej. Ta na jego widok parska z wściekłości, gdyż nie wyczuwa w nim swego jaja. Mimo nawoływań Cyclopsa i Colossusa, Rosomak rzuca się na nią. Iluzja wokół Petera rozprasza się wreszcie i Kolos dostrzega nadciągające posiłki. Na szczęście na pole bitwy docierają też strzelające z blasterów Lilandra i Carol. Scott zarządza odwrót, ale Logan nadal nie słucha. Na argument, że pozostając tu mogą zginąć, odpowiada, że i tak są już martwi, więc warto byłoby pociągnąć Królową za sobą.


Storm niesie z wiatrem Nightcrawlera i Sprite tak wysoko, jak pozwala rozrzedzająca się atmosfera. Gdy osiągają pułap, Kurt teleportuje się razem z Kitty w kierunku wciąż leżącej wysoko przystani. Chwilę po ich zniknięciu Ororo zostaje zaatakowana przez statek patrolowy. Postanawia zająć go na jak najdłużej, by dać przyjaciołom czas na przejęcie kosmolotu.


Nightcrawler i Sprite pojawiają się tuż przy burcie statku. Kitty wnika do środka. Musi szybko otworzyć właz, zanim czekający na zewnątrz Kurt nie udusi się ani nie zamarznie. Dziewczyna bardzo żałuje, że nie potrafi fazować ze sobą innych osób. Będąc w środku zmierza w kierunku śluzy, kiedy zaskakuje ją strażnik. Pasożyt usiłuje ogłuszyć ją swymi żądłami, ale dziewczyna ucieka do śluzy. Korzystając ze swej wiedzy o technologii Shi'ar [Uncanny #155], zwabia go za sobą i zamyka wewnętrzne drzwi. Stwór szczerzy swe zęby, każąc jej odejść od panelu kontrolnego. Dziewczyna waha się. Ma opory przed otwarciem wyjścia, co zabije potworną istotę i zarazem boi się jej. Brood ponownie próbuje ją użądlić, ale macki przenikają przez ciało dziewczyny. Kitty próbuje uciec przenikając przez wewnętrzne drzwi. Insekt obraca się za nią i przypadkiem naciska przycisk otwierający wyjście. Razem z powietrzem śluzy zostaje wyssany w kosmos. Kitty wciąga do środka półżywego Kurta.


Bitwa w komorze królowej trwa. Wolverine sięga już szponami matki, kiedy wszystkich dosięga promień teleportacyjny. Statek Shi'ar nabiera prędkości i odlatuje w kosmos.


Wkrótce na pokładzie pojazdu zaczyna się narada. Dopóki nie wyjdą spoza zasięgu grawitacji tego systemu słonecznego, nie mogą wejść w nadprzestrzeń i są w niebezpieczeństwie. Systemy obronne Brood z pewnością będą na nich czekać. Wolverine znowu zarzuca Cyclopsowi, że nie pomógł mu zabić Królowej, co byłoby jakimś krokiem naprzód. Kitty pyta Logana, dlaczego tak pragnie jej śmierci. Logan krzywi się. Przyjaciele odbierają wyraz jego twarzy jako wściekły, podczas gdy Rosomakiem targa nieopisany ból. Przygotowuje się, by powiedzieć im, że ich los jest przesądzony. Nie wie, że kosmolot jest na muszce jednego ze statków patrolowych, który przygotowuje się do otwarcia ognia.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #163

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.