Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #282

Uncanny X-Men #282

Postacie
Cytat

Fitzroy: "It can't be!"
Bishop: "But it is Fitzroy!"

Streszczenie

Forge i Profesor kończą partię szachów [zaczętą w X-Men #5]. Forge zauważa, że Królowa jest w opałach, a pomóc jej mógłby jedynie goniec [ang. bishop], lecz wówczas dostaje szacha i mata tak niespodzianie, iż pewien jest że Charles użył swej telepatii aby zwyciężyć. Wtedy pojawiają się X-Men, powracający z Hellfire Club z ciałem Jean Grey i zdobyczną głową Sentinela. Xavier dokonuje skanu telepatycznego i stwierdza, że wbrew obawon grupy Marvel Girl żyje, lecz jej umysł znajduje się gdzie indziej.


W Nowym Jorku do apartamentu Shinobiego wkracza Fitzroy, pokazując mu głowę Pierce'a i ciało Emmy Frost, a także informując o śmierci Jean Grey. Tym samym oznacza to iż wygrał rywalizację. Shaw oznajmia, iż dał się nabrać, bowiem pierścień mu się nie nalezy gdyż Shinobi nie zgodził się na udział w jego wersji gry. Fitzroy nie ma nic przeciwko temu, aby odebrac go siłą, ucinając wraz z palcem Shinobiego, czego dokonuje podczas gdy młody Shaw krzyczy. Żaden z nich nie zauważa, iż White Queen dochodzi do siebie, a w jej ciele uwięziony jest teraz umysł Jean Grey.


Forge zakończył analizę przyniesionego fragmentu Sentinela, odczytując w jego oprogramowaniu informację o lokalizacji bazy z której nadeszły roboty. X-Men postanawiają wyruszyć na poszukiwania Jen, a wraz z nimi Profesor Xavier, choć dość mocno zaskakuje ich ta decyzja.


Za kołem arktycznym, w bazie Sentineli, Fitzroy żałuje iż nie udało mu się dodatkowo pokonać X-Men. Nagle otwiera się przed nim jeden z portali czaso-przestrzennych i wypada zeń dwójka mutantów, którzy zaczynają umierać wskutek niekompletności portalu. Fitzroy przyśpiesza ich zgon wchłaniając ich energię życiową. Winą za niepowodzenie w transferze czasoprzestrzennym obarcza swego sługę Bantama, który ma monitorować i nadzorować portale otwierane przez Fitzroya. Bantam tłumaczy mu, pewien był że Fitzroy posiada wystarczającą ilość energii do otwarcia przejścia. Ten ostrzega, że zawsze może użyć energii Bantama. Bantam patrząc za odochodzącym Fitzroyem stwierdza, iż kiedyś otworzy on o jeden portal za dużo.


Nad lodowiec nadciąga blackbird, a Xavier skanuje telepatycznie okolicę. Wyjaśnia X-Men iż aby ocalić życie Jean przeniosła swój umysł do ciała najbliższego telepaty - White Queen - i to właśnie ją X-Men muszą ocalić.


W bazie pod lodem Fitzroy rozpoczyna właśnie egzekucję schwytanych żywcem członków Hellions. Wysysa z nich energię, ładując się potrzebną do otwarcia portalu. Po chwili przechodzi przez nigo z nieznanego miejsca trójka mutantów, wyraźnie zadowolona iż Lord Fitzroy ocalił ich z tamtego miejsca. Jeden z nich oznajmia jednak, że teraz gdy jest znowu wolny, nie zamierza służyć Fitzroyowi. Ten pozostawia mu wolny wybór, lecz po chwili portal zaczyna wsysać go, rozrywając jego ciało na atomy. Staje się częścią bramy, bowiem nie ma drogi powrotnej bez zgody Fitzroya. Marvel Girl/White Queen nie może już na to patrzeć i telekinetycznie podrywa się atakując Fitzroya i jego ludzi. Ten zdumiony manifestacją mocy, której nie miała Emma Frost nakazuje ją zabić. Nad lodem aktywność mózgu Emmy zostaje namierzona przez Xaviera i X-Men ruszają poprzez okowy lodu na ratunek swej koleżance. Storm piorunami otwiera im drogę w lodowej kopule.


Emma/Jean zasłania się osłoną telekinetyczną, co czyni do chwili gdy przez sufit wpadają X-Men. Zaczynają roznosić mutantów Fitzroya, w co nie może on uwierzyć. Wyładowuje swą wściekłość na swych ludziach. Tymczasem Warren zanosi White Queen/Marvel Girl do Forge'a, który unosi ją ku górze, gdzie na pokładzie blackbirda znajduje się ciało Jean. Pozostali X-Men stawiają czoła Sentinelom. Iceman zamraża wszystkie uszkodzenia spowodowane przez jego towarzyszy, co nie pozwala im się naprawić. Widząc to Fitzroy wpada w panikę i absorbuje energię reszty Hellions. Następnie otwiera potężny portal, przez który wypada horda mutantów, zwanych przez Fitzroya wyrzutkami przeszłości. X-Men zaczynają się cofać, lecz wówczas z portalu padają strzały. Fitzroy jest wyraźnie przerażony, bowiem przez bramę przeszła właśnie trójka mężczyzn uzbrojonych po zęby. Jeden z nich imieniem Bishop przeraża Fitzroya szczególnie, a wszyscy oprócz znaku M wytatuowanego na twarzy noszą uniformy w barwach Szkoły Xaviera.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #282

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.