Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #303

Uncanny X-Men #303

Uncanny X-Men #303

"Going Through The Motions"

Postacie
Cytat

Ororo: "(Peter) is concerned about his sister"
Xavier: "As we all"

Streszczenie

Marvel Girl odnajduje przygnębioną Jubilee w pobliżu Cerebro. Jean pyta Jubilation, czy chciałaby porozmawiać o swych uczuciach, lecz dziewczyna odmawia. Oznajmia, że życie boli i nie jest takie wspaniałe, jak wydawało się jej jeszcze niedawno temu. Jean zwraca jej uwagę, iż wie co czuje, bowiem przechodziła to samo już kilkakrotnie jako członek X-Men. Jubilee zaczyna znowu płakać i zaczyna mówić.


Kilka godzin wcześniej cały instytut był pusty, znajdowali się w nim tylko Moira, Progesor, ona , Kitty i Ilyana. Reszta X-Men znajdowała się w Dallas lub w Japonii, albo w innych miejscach globu. Moira powiedziała do Xaviera iż teraz potrzebują jedynie cudu, lecz on wciąż wierzył że ten nastąpi gdy złota formacja powróci z Dallas z Forge'm. Ilyana czuła się bardzo źle, lecz ożywiła się wyraźnie na widok Kitty. Jubilee nie miała pojęcia czemu tak się dzieje i poczuła z tego powodu ukłucie zazdrości, widząc jak Kitty przejmuje od niej opiekę na Ilyaną i obie tak świetnie się rozumieją.


Jean wyjaśnia jej, że niegdyś Shadowcat i Magik były przyjaciółkami. Przybliża jej dawne dzieje X-Men, które Jubilee do tej pory ignorowała. Teraz dowiaduje się o przemianie Ilyany w Magik za sprawą Belasco, a także wydarzeniach Inferno które cofnęły ją na powrót do wieku dziecięcego. Lecz zawiązana dawno temu przyjaźń z Kitty Pride przetrwała. Jubilee wraca do przerwanej opowieści.


Zapytała Xaviera kiedy Ilyana wyzdrowieje i czy wszystko będzie dobrze. Nie musiał odpowiadać, bowiem prawdę miał wypisaną na twarzy. Ilyana umierała, a on nie mógł nic uczynić aby ją uratować. Jubilation usiłowała go pocieszyć, mówiąc iż nie jest to jego winą, lecz on czuł się winny bowiem nie mógł jej uratować od wyniszczającej jej ciało choroby. Ilyana była dzieckiem, a gdy Jubilation patrzyła na niego, wydawało się iż jest on ojcem wszystkich mutantów. Teraz cierpiał, bowiem jedno z jego dzieci umierało.


Pomimo, iż Jubilation wydawało się że jej rolę przejęła Kitty, ta zawołała ją do łóżka Ilyany. Przetłumaczyła z rosyjskiego podziękowania Ilyany za troskę i za to co Jubilee dla niej zrobiła. W trakcie, gdy trzy dziewczyny zaczęły rozmawiać, a pomiędzy nimi leżała laleczka Bamfa który przysłuchiwał się rozmowie, Xavier skontaktował się z Ororo. Usłyszał, iż X-Men będą w Instytucie za kilka godzin, przed świtem. Pozostało oczekiwanie. A potem to się stało.


Nagle ustał puls Ilyany, przestało bić jej serce, straciła oddech. Moira rzuciła się na ratunek, rozpoczynając reanimację. Nic nie pomagało. Xavier założył Ilyanie urządzenie, które siłą miało utrzymać jej strukturę genetyczną w całości, wbrew zdaniu Moiry która ostrzegała iż użycie niesprawdzonej maszyny może zakończyć się śpiączką Ilyany Rasputin. Kitty płkała, a Jubilee podniosła porzuconą na łóżku laleczkę Bamfa i włożyła ją nieprzytomnej Ilyanie do rąk. Potem wróciła do siedzącej przy łożu Kitty, wraz z ciepłym mlekiem z kuchni i zaczęła czytać im obu dziewczynkę z zapałkami. Oczekiwanie powoli dobiegało końca.


Wkrótce w hangarze wylądował blackbird, a wychodzący Bobby zapytał czemu nie widać uśmiechu na twarzach zebranych. Piotr zdenerwował się, iż nikt nie opiekuje się jego siostrą, a wówczas Xavier mu powiedział. Ilyana zmarła.


Jean obejmuje Jubilee i obie pozostają razem, w tej ostatniej chwili świata.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #303

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.