Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #407

Uncanny X-Men #407

Uncanny X-Men #407

"Gläubiger, Heiler, Gefallener. [Believer, Healer, Fallen]"

Postacie
Cytat

Stacy X: "Rich boy! I am not happy!"
Archangel: "I'm so shocked."

Streszczenie

Kurtowi śni się koszmar, w którym powracają do niego wydarzenia z ostatniej nocy (Uncanny X-Men #405). Jeszcze raz przeżywa eksplozję X-Jeta teleportując w ostatniej chwili siebie i Chambera z pokładu samolotu. Dalej przychodzi wizja krzyżowania go na ogromnym 'X', po której Nightcrawler budzi się z krzykiem. Okazuje się on być w niemieckich górach, u Feuera Langhagena - swojego starego przyjaciela z cyrku. Przed chatą spostrzega Chambera podziwiającego piękno Alp. Jono 'wypełnia' luki w pamięci przyjaciela, które powstały na skutek wybuchu. Okazuje się też, że Kurt nie powiadomił jeszcze X-Men o swoim położeniu.


Wieczorem, przy kolacji, ma miejsce ostra wymiana zdań między Nightcrawlerem a Chamberem. Kurt nabiera przekonania, że często muszą podporządkowywać się "sprawie" zostawiając swoje uczucia gdzieś daleko na drugim planie. Jono nie zamierza się z tym godzić i wychodzi zirytowany. Chwilę później kontaktuje się telepatycznie ze Stacy X i przekazuje jej wiadomość o miejscu pobytu jego i Nightcrawlera oraz prośbę o pomoc.


W Paryżu tymczasem X-Men zabezpieczają ekwipunek w opuszczonej bazie X-Corp. Warren rozmawia z Prodim - prezydentem Komisji Europejskiej - na temat ostatniej katastrofy w mieście [poprzednie przygody - dop. viqa]. Prodi sugeruje Angelowi, że mutanci powinni wyjechać i zostawić bazę w rękach Unii. Rozmowę przerywa Stacy, która informuje Worthingtona, że zna miejsce pobytu zaginionej dwójki. Iceman powątpiewa, że Chamber skontaktowałby się akurat z młodą mutantką. Warren dalej próbuje przekonać Prodiego, że X-Corps była organizacją renegatów oddzieloną od X-Men. Po raz kolejny wtrąca się Stacy, którą zdenerwowało "wejście" Chambera do jej umysłu. Archangel dostaje telepatycznie wiadomość od Jean, która przekazuje mu lokalizację Kurta i Jonothana potwierdzając tym samym wersję młodej mutantki.


W Niemczech Nightcrawler dzieli się z Feuerem swoimi obawami, zaczyna wątpić w słuszność ideologii Xaviera. Przyjaciel zapewnia Kurta, że ten powinien pozostać w szeregach X-Men, gdzie jest jego miejsce. Nightcrawler teleportuje się na zewnątrz, aby przeprosić Chambera za swoje zachowanie ostatniego wieczoru. Chwilę po tym zauważają kanonierkę X-Corp z Multiple Manem, Archangelem, Icemanem i Stacy X na pokładzie. Po długiej rozmowie Warrenowi w końcu udaje się przekonać Kurta, że zarówno on potrzebuje X-Men, jak i X-Men potrzebują jego. W końcu cała szóstka postanawia wrócić do domu. Kurt dziękuje Feuerowi i odlatuje żegnając swego starego przyjaciela.

Autor: Strathos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #407

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.