Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #328

Uncanny X-Men #328

Uncanny X-Men #328

"Precipice"

Postacie
Cytat

Sabretooth: "Good fer you, cuz what I want right now is ta rip yer bald little head of yer scrawny..."

Streszczenie

W Szkole Dla Młodych Talentów odbywa się właśnie rozmowa między jej właścicielem - Charlesem Xavierem i Sabretoothem, który przez ostatnich kilka miesięcy był tutaj więźniem i którego próbowano wyleczyć z ataków furii. Ten pierwszy jednak zdał sobie wreszcie sprawę, że nie każdego można zmienić, bez względu na to, jak bardzo by się tego chciało. Pomimo sprzeciwu większości swych podopiecznych, Profesor X przyjął tego mordercę pod swój dach, żeby położyć kres szaleństwu, jednak teraz musi przyznać się do porażki. Creed natomiast nie chce być wyleczony i po raz kolejny wpada w szał. Na szczęście powstrzymują go specjalne kajdany.


Całe zajście obserwują inni członkowie X-Men. Bishop wydaje się być spośród nich najbardziej rozdrażniony zaistniałą sytuacją i wystarczy mu choćby najmniejszy powód, aby wpakować w Victora serię ze swego karabinu. Cyclops stara się go nieco uspokoić tłumacząc, że Xavier rozegra to po swojemu. Phoenix wyjaśnia mu, że Charles postanowił odpuścić, kiedy razem z nią ujrzeli dzień wcześniej szczątki zmasakrowanych zwierząt i włącza hologramową projekcję. Po ujrzeniu tego X-Man z przyszłości najchętniej sam "zająłby" się Sabretoothem lecz Scott odpiera, że gdyby postępowali tak z każdym, kto nie podziela ich poglądów, to zabójstwom nie byłoby końca. Ten zgadza się z Summersem, że powinien przestać rozwiązywać swe problemy za pomocą broni, lecz jego umysł zaprzątają obrazy innej, nieznanej linii czasowej [Age of Apocalypse - Killah] i widocznie sam będzie musiał sobie z tym poradzić. Cyclopsowi i Jean taki stan nie jest obcy, ponieważ oni także niedawno powrócili z przyszłości, gdzie wychowywali swojego syna, Nathana [miniseria "Further adventures of Cyclops & Phoenix" - Killah].


Tymczasem rozmowa pomiędzy Creedem a Chuckiem trwa dalej. Ten pierwszy zarzuca mu, że nie potrafi pogodzić się z faktem, iż taka moc pozwala mordercy poczuć się wolnym. Według niego Xaviera dręczy świadomość, że on - podobnie jak Magneto - lubi to, co chce, a nie co powinien robić. Właściciel Instytutu postanawia nie wdawać się dłużej w tą dyskusję. Kontaktuje się z doradczynią Prezydenta USA - Dr Valerie Cooper, która przy pomocy specjalnego oddziału przetransportuje psychopatę ze Szkoły do odpowiedniego więzienia. Następnie Xavier opuszcza pomieszczenie, słysząc za plecami głos drwiącego z niego Sabretootha.


Scott i Jean postanawiają dodać otuchy swemu mentorowi, ponieważ oni wiedzą, że była to jedna z najtrudniejszych decyzji, jakich musiał on podjąć w swym życiu. Ten jednak nie zamiaru okazać słabości przed swymi studentami i zbywa ich.


Tymczasem Szablozęby ma innego gościa - członkinię grupy mutantów znanej jako X-Force - Boom-Boom. Obok przechodzi Psylocke, która na chwilę zatrzymuje się, aby zaobserwować rozmowę. Tabitha jest wściekła na Creeda za to, że przez cały czas symulował amnezję a ona się nim opiekowała, ten jednak wciąż udaje niewinnego. Dziewczyna już miała opuścić pomieszczenie, gdy nagle morderca zaszedł jej za skórę. Przeczuwając nadchodzące kłopoty, oglądająca całe zajście Betsy rozkazuje jej natychmiast wyjść, lecz dziewczyna nie chce nawet o tym słyszeć i postanawia położyć kres zarówno swojemu życiu, jak i Sabretootha. Zdetonowanie kilku mini-bomb nie przynosi jednak spodziewanego rezultatu i zamiast tego uwalnia potwora z kajdan. Teraz Boomer znalazła się sam-na-sam z psychopatycznym zabójcą i doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, iż w tym starciu nie ma najmniejszych szans. Na pomoc przychodzi jej panna Braddock, która pomimo swych umiejętności już raz przegrała pojedynej z Victorem, lecz tym razem jest gotowa poświęcić się w celu ratowania koleżanki. Dochodzi do ostrej wymiany uderzeń. Szablozęby szybko zaczyna zdobywać przewagę nad mutantką. W międzyczasie, przerażona Boom-Boom próbuje sprowadzić swych towarzyszy, a Psylocke jest zmuszona do ratowania swego życia poprzez wykorzystanie na przeciwniku swego psycho-noża. Ku jej zdziwieniu, nie daje to żadnego efektu i kobieta powoli zaczyna godzić sie z faktem, że przegrała to starcie, i że niedługo pożegna się z życiem. Widząc jak Creed zadaje ostateczny cios, członkini X-Force zamiera w bezruchu. Na szczęście, kilku X-Men z Archangelem na czele odebrało wezwanie o pomoc i spieszą na ratunek swej koleżance. Gdy docierają na miejsce, widzą płaczącą Tabithę trzymajacą nieprzytomną Betsy w swych ramionach pośród kałuży krwi...

Autor: Killah

Galeria numeru

Uncanny X-Men #328

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.