Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #210

Uncanny X-Men #210

Postacie
Cytat

Zaczepiający Rogue człowiek: "You can't ignore me mutie!"
Rogue: "Wanna bet?"

Streszczenie

W Los Angeles ktoś ściga dwójkę Morlocków wędrujacych po USA. Richard Salmons zostaje trafiony energetyczną włócznią, zaś jego towarzyszka Tommy rzuca się do ucieczki. Chwilę później Richard zostaje zastrzelony przez grupę nazywającą siebie Marauders, która śledzi Tommy. Realizują oni plan swojego tajemniczego przywódcy.


Tymczasem Dazzler znalazła schronienie w zespole Lili Cheney, jednak ma już dość życia zbiega. Niespodziewanie w lustrze ożywa jej odbicie, ktore rzuca się na nią wykrzykując, iż nazywa się Malice, jednak szybko znika, a Alison wszystko wydaje się złudzeniem. Wychodząc z pomieszczenia ma na szyi naszyjnik jaki nosiła Malice, której imię wspominali Marauders, mówiąc iż wykonuje inne zadanie.


W Nowym Jorku Rogue przelatuje nad siedzibą X-Factor i stwierdza, że X-Men powinni przyjrzeć się tej firmie. Na Manhattanie ratuje życie robotnikowi spadającemu z rusztowania. Ten odwdzięcza się jej wkrótce później stając po jej stronie, kiedy w Centrum Handlowym ludzie odkrywają iż jest mutantką i usiłują wezwać X-Factor.


W posiadłości Xaviera Colossus rozmawia z Illyaną o ostatnich wydarzeniach. Walka z Nimrodem wiele ich kosztowała, Nightcrawler zniknął podczas próby teleportacji, zaś Rachel zostawiła drużynę [Uncanny X-Men #209]. W międzyczasie Kitty udaje się wreszcie naprawić Cerebro, kóry najwyraźniej zlokalizował kogoś z dwójki zaginionych.


Tymczasem na Manhattanie Magneto przybywa do Hellfire Club na zaproszenie wewnętrznego kręgu, bowiem po wspólnej walce u boku X-Men przeciwko Nimrodowi nastał chwilowy rozejm. Przed budynkiem dziennikarze przeprowadzają wywiad z X-Factor, a Eric ze zdumieniem rozpoznaje wśród łowców pierwszych studentów Xaviera [a oni jego - X-Factor #9] i ze smutkiem zastanawia się jak mogli zdradzić ideały swego mentora. Kiedy staje wreszcie przed Sebastianem Shaw, ten oferuje mu miejsce Białego Króla. Czarny król twierdza również, iż zagrożenie ze strony Freedom Force i X-Factor sprawia, że mutanci z X-Men i klubu powinni zawrzeć sojusz na stałe.


Tymczasem nad rzeką Hudson rozszalały tłum ściga Nightcrawlera, który osłabiony po starciu z Nimrodem nie jest w stanie skorzystać ze swoich mocy. Z opresji ratują go Colossus, Magik i Shadowcat. Okazuje się, iż paranoja ludzi sięga zenitu po ataku Morlocków na siedzibę X-Factor [X-Factor #7].


W szkole Storm przeprowadza rozmowę z Loganem dajac mu wybór: albo będzie słuchał jej poleceń jako lidera zespołu i działał drużynowo, albo opuści grupę. Ten obiecuje pozostać w X-Men aż do samego końca.


W kanałach Nowego Jorku Tommy czuje się bezpieczna, jednak dopadają ją Marauders i mordują z zimną krwią, obiecując iż szybko dołączy do niej więcej mutantów.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #210

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.