Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #379

Uncanny X-Men #379

Uncanny X-Men #379

"What Dreams May Come..."

Postacie
Cytat

Phoenix: "Nate, for the last time you're not to blame!"
X-Man: "Jean, I was born to fight Apocalypse"
Phoenix: "And perhaps born to lose to him as well"

Streszczenie

Spoglądając wstecz Charles Xavier rozmaicie ocenia to co dokonał w swym życiu. Lecz pomimo niedawnej śmierci Scotta Summersa nie żałuje dnia, w którym założył X-Men. X-Men, którzy przeszli tak wiele, z czasem zasileni drugą i trzecią generacją mutantów. Z nich narodziły się inne grupy - X-Force, Generacja X. A każdy z jego studentów znał ryzyko. Teraz Xavier rozstanie się ze swymi studentami. Są już dorośli i czas nauki X-Men dobiegł końca. Colossus i Shadowcat odprowadzają go na pokład statku Skrulli, w którym Profesor wyruszy wraz z nimi w gwiazdy. Tam stanie się nauczycielem dla Skrulli-mutantów, znanych jako Cadre K. Piotr i Kitty spoglądają za startującym statkiem, czując się opuszczeni. Dla Xaviera po śmierci Scotta zmieniło się jednak zbyt wiele i jak stwierdza na jego miejscu Kitty uczyniłaby to samo.


Salem, Instytut Xaviera. Grupa przyjaciół znanych jako X-Men gra w baseball. Nightcrawler rzuca piłkę, którą z wielką siłą odbija Marrow. Piłka leci w stronę głowy Storm, i w ostatniej chwili na swój pazur nadziewa ją Logan ratując Ororo przed uderzeniem. Zamyślona Storm przeprasza za swą dekoncentrację. Po raz pierwszy od dawna X-Men mogą się odpężyć, lecz ona nie jest w stanie zapomnieć o swoich obawach i troskach. Ma wrażenie, iż jak zwykle nadciągają kłopoty. Wolvie oznajmia, iż jeśli nadejdą, jak zwykle zrobią wszystko, by z nimi wygrać.


W Waszyngtonie w siedzibie NSA Mystique wkracza do środka udając jednego z agentów. Zamierza dowiedzieć się, skąd rząd poznał tyle z jej sekretnych tożsamości i czy wszytkie z nich są już spalone.


W Genoshy trwa wojna pomiędzy mutami a magistratami. Na barykadach pojawia się Magneto aby stawić czoła ludziom. Wspierany przez Polaris, która stabilizuje jego magnetyczną moc, zamierza rozprawić się z buntownikami przeciwko władzy. Czy też jak tłumaczy Lornie niedopuścić do dalszego przelewu krwi. Tymczasem Cortez przekonuje Acolytes, że bez jego doładowań sam Magneot jest nikim, a oni mogliby z łatwością przejąć władzę nad wyspą. Ich wrogowie nie wiedzą, jak słaby jest Magneto. Wówczas magnetyczna moc rzuca Cortezem na ścianę. Magneto oznajmia, iż Fabian powinien martwić się przede wszystkim o siebie. Lorna spogląda na Erica zastanawiając się, czy byłaby w stanie go powstrzymać, gdyby przekroczył wszelkie granice.


Na Alasce Nate rozmawia z Jean. Obwinia się o śmierć Scotta, który wypchnął go z maszyny En Sabah Nura. Jean spogląda na X-Mana, noszącego teraz dawny kostium Cyclopsa z czasów X-Factor, przekonując go iż nie ma racji. Nadeszła pora aby zaczął się wreszcie zachowywać tak, żeby pokazać iż ofiara Scotta miała sens, a darowane mu życie na coś się przyda. Skoro używa imienia X-Man, pora by udowodnił iż zasłużył na to miano.


W swej kryjówce zbiera się Bractwo Złych Mutantów prowadzone teraz przez Bloba. Fred przekonuje Toada, Mimica i Posta do swego śmiałego planu. Tymczasem na Genoshę ukradkiem przybywają Iceman i Beast. Omijają patrole ONZ i ukrywają się na wybrzeżu poza strefą działań wojennych. Hank stwierdza, iż to miejsce najlepiej nadaje się do badania wirusa spuścizny, z uwagi na olbrzymią ilość mutantów. Przy okazji będą mogli obserwować Magneto i realizację jego planów.


Instytut Xaviera. X-Men odpoczywają po rozegranym meczu, gdy przed nimi pojawia się hologram High Evolutionary'ego. Oznajmia, iż mutanci są zagrożeniem dla stabilności rodzaju ludzkiego i muszą zostać wyeliminowani. Ich moc nie pozwala ludziom na świecie wieść normalnego życia, bowiem kładzie się cieniem na ich bezpieczeńśtwo. Dlatego też High Evolutionary znalazł sposób na usunięcie genu X z DNA mutantów na całym świecie. Co właśnie zamierza uczynić, w konsekwencji zmieniając ich w ludzi. Tym samym era homo superior na świecie dobiegnie końca, a wraz z nią czas zagrożenia i potworów takich jak Magneto. Wysoko na orbicie Ziemi satelita High Evolutionary'ego wystrzeliwuje promień, który omiata kulę ziemską. Na całym świecie mutanci tracą moc i wygląd, spadają na ziemię nie mogąc już latać, spoglądają na swój nowy wygląd. Cable traci technowirusa, Kurt swój ogon... Na Genoshy Magneto spogląda na siebie i bezilnych Acolytes, wiedząc iż gdy magistraci zorientują się co zaszło, mutanci na wyspie zostaną wybici. W NSA Mystique odzyskuje swój prawdziwy wygląd i zostaje zatrzymana przez agentów. Post traci chropowatą skórę, Mimic skrzydła, na Blobie płatami zwisa skóra zaś Toad staje się ładny. Półnadzy Hank i Bobby spoglądają na siebie w jaskinii, a Beast dochodzi do wniosku iż ktoś zmodyfikował ich DNA. Biorąc pod uwagę, że zetknął się już kiedyś z tym zjawiskiem, pewien jest że to co zaszło jest dziełem High Evolutionary'ego. Ktoś musiał jednak mu pomóc.


High Evolutionary spogląda na pozbawionych mocy X-Men, którzy stali się wszyscy homo sapiens. Oznajmia, iż dał im szansę. Ich nowe życie właśnie się zaczyna.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #379

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.