Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #195

Uncanny X-Men #195

Uncanny X-Men #195

"It Was A Dark And Stormy Night"

Postacie
Cytat

Katie Power o Wolverine: "Kitty, I don't like him. He's scary!"

Streszczenie

Alex, Julie, Jack i Katie Power śpią razem z rodzicami w swojej sypialni. Odgłos potężnego gromu wyrywa ich nagle ze snu. Wystraszone dzieci przytulają się do rodziców. Para dorosłych spogląda na nich z bezbrzeżnym zdumieniem. Choć wyglądają jak państwo Power, twierdzą że ich nie znają i nigdy nie mieli dzieci. Maluchy wyciągają ich z sypialni, chcąc pokazać swoje pokoje, ale te okazują się puste. Julie sprawdza szafki w kuchni, ale brakuje ich kubków, pudełek śniadaniowych i całej reszty. Jim i Meg obserwują z boku konsternację dzieci i jest im bardzo przykro, jednak sami rozumieją z tego jeszcze mniej. Są tylko pewni, że nigdy nie mieli dzieci. Zastanawiają się, czy nie zadzwonić po policję? Nagle kuchnia wypełnia się dymem. Kiedy Jim i Meg wbiegają do środka, dzieci już nie ma. Uciekły przez kuchenne drzwi.


W piwnicy dzieciaki pukają do drzwi sąsiada, pana Oritza. Wyciągnięty z łóżka mężczyzna mówi, że ich nie zna. Do mieszkania na górze wprowadziło się niedawno bezdzietne małżeństwo. Dzieciaki rzucają się do ucieczki i przez ścianę uciekają do zaułka. Chwilę potem państwo Power i Oritz wychodzą przed dom, czekając na przybycie wezwanej policji. Policjanci sami martwią się o zagubione dzieci. Jeśli uciekły na dwór, w tak zimną i deszczową noc mogą przemarznąć. Faktycznie, ukryta w zaułku wśród kartonów i koszy na śmieci czwórka drży z zimna. Mimo to, gdy widzą światła latarek policjantów, nie mają zamiaru się ujawnić. Przywołują tylko swoje kostiumy, które chronią ich przed zimnem lepiej niż piżamy i kryją się głębiej w ciemnościach. Zaczynają wspominać swoje dawne przygody i nagle Alex przypomina sobie o Morlocku, którego poznali - Pięknym Marzycielu, który potrafił zmieniać wspomnienia ludzi. Przyjaźniła się z nim Analee, która chciała z nich zrobić towarzyszy zabaw dla swoich dzieci. Dzieciaki postanawiają sprawdzić ten trop. Przemykają się do najbliższego włazu do kanałów i schodzą na dół. Niemal natychmiast otacza ich grupa Morlocków - Masque, Erg, Ape i jeszcze jeden. Alex, Jack i Julie zostają schwytani. Katie strzela swoimi kulkami mocy w Erga, ale ten je po prostu wchłania. Masque chwyta dziewczynkę z tyłu i, choć udaje się jej mu wyrwać, dotyka jej twarzy. Katie panicznie biegnie w kierunku stacji metra. Czuje, że z jej twarzą stało się coś dziwnego. Nagle tuż obok niej przejeżdża pociąg, co przeraża ją ostatecznie. Katie pada na kolana i zaczyna płakać. W takim stanie znajduje ją policjant. Mężczyzna ostrożnie podchodzi, chcąc pomóc jej wstać, ale zdesperowana Katie razi go kulką mocy. Oszołomiony policjant zastanawia się, co go uderzyło, podczas gdy Katie cieszy się, że nie zrobiła mu krzywdy.


Rankiem w Szkole Xaviera Shadowcat robi sobie śniadanie, słuchając wiadomości w TV. Około północy policja schwytała pięcioletnią dziewczynkę, która strzelając dziwną energią niegroźnie zraniła funkcjonariusza. Widząc jej zdjęcie, Kitty poznaje kostium Katie Power, jednak twarz jest dziwnie zniekształcona. Shadowcat domyśla się w tym roboty Masque, co oznacza że Morlocki złamały obietnicę nieatakowania ludzi.


Szpital Bellevue, gdzie Katie leży podłączona do urządzeń neutralizujących jej moce. Shadowcat przenika przez podłogę do jej pokoju i zabiera dziewczynkę do położonego poniżej magazynu, gdzie czekają Rogue, Wolverine i Rachel. Katie jest ciągle wystraszona, boi się że zamkną ją w więzieniu i nigdy nie zobaczy swojej rodziny. Kitty przytula dziewczynkę i obiecuje, że wszystko będzie dobrze. Katie mówi, że boi się Wolverine'a. Rachel zapewnia ją, że nie mogła znaleźć lepszego sojusznika. Pyta też, czy może odczytać jej myśli by sprawdzić co się stało. Mała zgadza się i po chwili X-Men poznają wydarzenia ostatniej nocy.


Później, prowadzeni przez Wolverine'a, Rogue, Rachel i Katie przemykają tunelami Morlocków. Dziewczynka narzeka, że nie chce już mieć swoich mocy, które przyniosły jej tyle kłopotów. Logan przypomina, że dzięki swoim mocom Power Pack zapobiegli zniszczeniu świata przez maszynę swego ojca [hihi - Christoff]. Wyjaśnia jej, że wszystko ma swoje dobre i złe strony i będzie musiała to zaakceptować. Shadowcat wraca z rekonesansu i prowadzi ich przez pobliską ścianę do miejsca, które odkryła. W umeblowaniu umieszczonego w kanałach pokoju Katie rozpoznaje rzeczy, które zniknęły z ich domu. Właścicielka pokoju, Analee gniewnym głosem pyta, co tu robią? Za nią stoją Alex, Jack i Julie, ubrani w stroje Morlocków i najwyraźniej wrogo nastawieni. Wolverine każe Analee zwrócić dzieci. Zamiast tego kobieta dziękuje im za przyprowadzenie ostatniej córki. Katie ze złością strzela w jej kierunku swoimi kulkami. Zgromadzona w korytarzu grupa Morlocków atakuje intruzów. Julie porywa swoją siostrę i odlatuje z nią na bok. Wolverine chwyta Alexa, ale ten używa swoich mocy grawitacyjnych i rzuca Rosomaka na ścianę. Tymczasem tłum Morlocków otacza Rogue. Dziewczyna wybija dziurę w ścianie i ucieka. Z tyłu czyjeś ręce chwytają ją za twarz. To Leech, mutant wyłączający cudze moce. Choć kontakt ze skórą Rogue pozbawia go przytomności, jego moc działa i Rogue stoi bezbronna przed grupą rozzłoszczonych Morlocków. Nie zamierza się poddawać i rusza do ataku. Choć nie ma swojej siły, jej celne ciosy sieją spustoszenie w szeregach przeciwników. Tymczasem również Logan i Kitty zostają przyparci do muru, jednak Shadowcat po prostu przeprowadza ich przez ścianę. Po drugiej stronie znajduje się Aleja, główna hala Morlocków. Jej mieszkańcy najwyraźniej nie wiedzą nic o walce, jednak z korytarza wbiegają zahipnotyzowani Power Pack, wołając że X-Men chcieli ich zabrać od Analee. Wolverine każe Kitty poszukać dzieci. On zajmie się resztą. Podczas gdy Shadowcat ucieka, on wysuwa pazury.


W innym tunelu Masque, Piękny Marzyciel i Analee szykują się do wyprania mózgu Katie. Julie przekonuje siostrę, że tu znajdzie miłość i ratunek od potworów z X-Men. Dziewczynka ze złością krzyczy, że to Morlocki są potworami i nazywa Analee wiedźmą. Stara kobieta jest głęboko zraniona i zapewnia, że ją kocha. Nagle obok nich pojawia się Shadowcat, pytając Analee czy chce zabrać rodzicom Powerów dzieci tak samo, jak mordercy zabrali jej własne? Zrozpaczona kobieta pada na kolana. Masque ignoruje Kitty i podchodzi do dziewczynek, chcąc ostatecznie zdeformować ich twarze. Przerywa mu głos Callisto. Jednooka radzi mu znaleźć naprawdę dobre wyjaśnienie tego wszystkiego.


Później, Callisto i Sunder dopilnowują przywrócenia kształtów i wspomnień dzieci. Jednooka ostrzega Analee, że kolejne złamanie jej rozkazów nie skończy się dla niej tak łagodnie. Współczuje jej stracie, ale ich społeczność ma swoje zasady. Kobieta prosi ją, by rozstrzygnęły to od razu, przynajmniej zobaczy znowu swoje dzieci. Wyjaśnia Katie, że takie spory wyjaśnia się u nich przez walkę na śmierć i życie. Opowiada dziewczynce o swoich dzieciach, które zginęły zamordowane. Nie ma już dla kogo żyć, więc równie dobrze może umrzeć z ręki Callisto. Katie przytula starszą kobietą i prosi, by tego nie robiła. Nie mogą z nią zostać, ale nic nie stoi na przeszkodzie by zostali przyjaciółmi. Obiecuje, że będą ją odwiedzać i zapraszać na święta. Tymczasem Rachel przekazuje towarzyszom, że odebrała ze Szkoły alarm o poważnym zagrożeniu. Najdziwniejsze jest, że wysłał go Magneto.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #195

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.