Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #447

Uncanny X-Men #447

Uncanny X-Men #447

"The End of History" - part 4: "Hell Hath No Fury!"

Postacie
Cytat

Nightcrawler: "We're on our own"
Wolverine: "Big surprise. S'pose things go wrong?"
Storm: "I left Scott and Emma a note"

Streszczenie

W rezydencji Braddocków Furia wynurza się z płomieni atakując uciekającego Cannonballa. Cel stawia jej opór, lecz jeszcze nigdy nie przegrała. Zaadoptuje się by zwyciężyć.


Blackbird kieruje się na orbitę ziemską, skąd po kilku minutach będzie mógł zejść w dół, do Anglii skracając w ten sposób trajektorię lotu. Wciąż brak kontaktu z grupą znajdującą się w rezydencji Braddocków, a ponieważ mieszkańcy Szkoły nie odzyskali przytomności XSE zostało samo. Sage wykrywa energię pod powierzchnią morza poniżej, skąd chwile później wylatuje płonąca energią Phoenix Marvel Girl. Nagle powraca do siebie i traci siły, lecz gdy zaczyna spadać ratuje ją Kurt teleportując do wnętrza samolotu. Sage zauważa iż wedlug jej odczytów Rachel powinna już nie żyć. Rachel zastanawia się ile razy udało się jej oszukać śmierć, przypominając sobie słowa Emmy iż nie powinna się nigdy narodzić, bowiem nie należy do tej rzeczywistości. Wówczas z kryształu wiszącego na jej szyi, należącego niegdyś do Jean dobiega głos jej matki, której holoempatyczna esencja znajduje się wewnątrz klejnotu. Jean wyraża swe zdanie o Emmie, mówiąc jak bardzo dumna jest ze swej córki, która przyjęła jej dawny przydomek i kostium. Esencja znika, a Logan podchodzący do Rachel niczego nie zauważa. Rozmawia z Rachel, stwierdzając iż choć życie wszystkich X-Men to ciężki przypadek, ona otrzymała szansę by zacząć je na nowo i powinna z tego skorzystać. Storm informuje iż zbliżają się do rezydencji Braddocków, a Sage powstrzymuje mordercze zapędy Wolviego mówiąc, iż Furia poradzi sobie z nim bez problemów. Ma inny pomysł.


Kolejne eksplozje rzucają Sama na ziemię, a Furia wycelowuje weń swą dłoń, która rozbłyska energią. Cannonballa zasłania jednak Bishop, który odzyskał wreszcie przytomność i atakuje. Furia zmienia plany i błyskawicznie chwyta Sama. Bishop rzuca weń zbiornikiem z płynnym azotem, a Cannonball dzięki swemu polu ochronnemu pozostaje nietknięty. Furia zostaje zamrożona, lecz lód topnieje a istota powoli wydostaje się na zewnątrz. Wówczas Kurt teleportuje się na miejsce wraz z Sage, która wyjaśnia swój plan. Elektryczna burza generowana przez Storm, oraz para wodna z topniejącego lodu zakłóciły czujniki Furii na tyle, aby Sage mogła się do niej zbliżyć. Upiera się iż uczyni to sama. Gdy podchodzi do istoty, ta popełnia błąd nie uznając jej za zagrożenie, a Sage błyskawicznie wyrywa z ciała Furii procesor. Gdy Kurt ratuje ją,m nadlatuje blackbird a siedząca za sterami Storm odpala bombę szrapnelową, która rozpada się w locie na setki małych bomb. Wszystkie uderzają w Furię niszcząc jej ciało. Sage gniewnie rozdeptuje główny procesor istoty, która w tymczasie wijąc się w kraterze, zaczyna odtwarzać swe ciało i odbudowywać je. Logan i Kurt kierują się w stronę Furii, aby umieścić tam pewne urządzenie, a Sage wręczając Bishopowi linę przymocowaną do obu mutantów, poleca mu ich wyciągnąć gdy spełnią swe zadanie, bowiem Furia z pewnością zaadoptowała się już do teleportacji Nightcrawlera. Po chwili Logan tnie ciało Furii, a Kurt umieszcza wewnątrz jego urządzenie. Lucas wyciąga ich w ostatniej chwili, gdyż istota usiłuje usunąć intruzów i to co pozostawili. Do akcji wkracza Rachel, która telekinetycznie zaczyna kompresować strukturę molekularną urządzenia Sage, aż do chwili gdy powstaje mikroosobliwość, czyli miniaturowa czarna dziura. Furia zaczyna być wsysana w powstałą w ten sposób studnię grawitacyjną, lecz nie poddaje się opierając mocno, zaś Rachel zaczyna tracić siły. Sage dotyka jej, a gdy łapią ją pozostali, czerpiąc z ich mocy i przekształcając ją, przekazuje Rachel energię Bishopa i Ororo, oraz czynnik uzdrawiający Logana, aby mogła przeżyć cały proces. Kurt i Sam ze zdumieniem spoglądają na tę moc Sage, widząc jednocześnie iż Furia nie zamierza się poddać. Rachel wewnątrz studni grawitacyjnej dostrzega nagle Jamiego Braddocka, szalonego brata Briana, który wykrzykuje iż wszytko zależy od niej. Furia usiłuje namierzyć cele, podczas gdy Rachel powiększa masę mikroosobliwości, zmniejszając ją jednocześnie, dzięki czemu zamyka Furię w polu grawitacyjnym z którego ne uda się jej wydostać i... zapada ciemność.


Gdy Rachel odzyskuje przytomność, po Furii nie ma śladu. Rezydencja Braddocków jest zrujnowana, a przed nią rozpościera się wielki krater. X-Men zastanawiają się co na to powie Brian, gdy go odnajdą. X-Men znowu zwyciężyli.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #447

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.