Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #378

Uncanny X-Men #378

Postacie
Cytat

Beast: "Once again the Beast has beaten yo you to the Beauty!"
Iceman: "Just by a hair that's all apeboy"

Streszczenie

Taksówka w której znajduje się Jean Grey zatrzymuje się pod rezydencją, gdzie mieści się Szkoła dla Młodych Talentów Charlesa Xaviera. Jean zastanawia się jak tu trafiła, wszystko zdaje się mieć jakiś związek ze śmiercią, lecz jednocześnie pasować. Wchodzi do środka, gdzie wita ją jeżdżący na wózku inwalidzkim Charles Xavier. Xavier zdradza powód dla którego znalazła się w szkole. Sam będąc mutantem, wpadł na pomysł stworzenia placówki w której mutanci mogliby czuć się bezpiecznie. Ludzkość nie jest bowiem gotowa na przyjęcie mutantów i obawia się nieznanego. Zadaniem szkoły będzie przygotowanie piątki młodych ludzi do życia w społeczeństwie. Xavier telepatycznie zwołuje resztę swych uczniów, których nazywa X-Men, zaś Jean czuje telepatyczny ból. Pojawiają się kolejni uczniowie Xaviera: Iceman, Beast, następnie Storm i noszący wizjer na oczach szarmancki Gambit. Spoglądając w jego oczy Jean orientuje się iż coś nie pasuje w tym obrazie. Wówczas rozlega się alarm maszyny, którą Xavier nazywa Cerebro. Chwilę późnie X-Men widzą na ekranie trwający właśnie atak złych mutantów na Cape Citadel. Odziany w czerwony kostium mutant ogłasza, iż baza wojskowa należy do Magneto i Polaris. Xavier zastanawia się co czynić i powtarza rwącemu się do walki Gambitowi, iż muszą być rozważni, bowiem to nie zabawa. Jean zgadza się z tymi słowami, jednocześnie czując iż sytuacja z jakiegoś powodu powinna wyglądać inaczej.


Na asteroidzie M Magneto w rozmowie z Polaris stwierdzają iż tym razem się udało. Lorna chciałaby jak najdłużej uniknąć rozlewu krwi, choć Magneto twierdzi iż nie zawsze będzie to możliwe. Mutanci wywalczą sobie prawo do godnego życia na świecie. Pojawia się Rogue, zawinięta w płaszcz, mówiąc iż może być inna droga. Słyszała o pewnym profesorze z Nowego Jorku, który propaguje pokojowe współżycie ludzi i mutantów. Brzydka jak noc Marrow stwierdza, iż może to być dobre dla kogoś o normalnym wyglądzie, lecz nie dla niej. Magneto zgadza się z nią całkowicie, mówiąc że ich walka nie skończy się tak łąwo. Nadbiega Sunfire, oznajmiając iż zlokalizował innych mutantów, którzy mogą dołączyć do ich walki.


W sali ćwiczeń w Instytucie Jean trenuje swą telekinezę. Czuje, iż Profesor czyta jej myśli i przekazuje mu swe wątpliwości, iż coś jest mocno nie w porządku. Coś bardzo ważnego. Xavier nie podziela jej obaw, zastanawiając się czy ma prawo ryzykować życiem swych studentów dla swego marzenia. Pojawia się Storm, informując iż Cerebro wykrył w pobliżu mutanta. X-Men udają się do cyrku, który rozbił się nieopodal Nowego Jorku, gdzie występ daje potęzny metalowy kolos. Jean widząc go ma znowu dziwne wrażenie, iż rozpoznaje tego człowieka, nie ma jednak pojęcia skąd. Xavier udaje się z nim porozmawiać, oferując mu miejsce w swej szkole. Wówczas przybywa Magneto, a wraz z nim jego Bractwo Złych Mutantów. Nakazuje wynosić się Xavierowi, albowiem Colossus dołączy do niego. Xavier powstrzymuje starcie, mówiąc Magneto iż to co czyni nie służy sprawie mutantów, ryzykują bowiem ich życiem. Magnus oświadcza jednak, iż Xavier powinien być gotowy do poświęceń, nauczyć swych uczniów walczyć, bądź patrzeć jak giną. Po tych słowach Jean nie wiedząc czemu błaga, aby nie zdarzyło się to znowu. Xavier wykrzykuje iż nie pozwoli na śmierć kolejnego członka X-Men, a gdy pozostali patrzą na niego zdziwieni stwierdza, iż Jean miała rację. Coś jest zdecydowanie nie tak. Wówczas X-Men widzą, jak tłum ściga młodego mutanta, któremu z oczu strzelają czerwone płomienie. Pada na ziemię, a MArve Girl zatrzymuje myślą ścigających go ludzi, na co X-Men spoglądają z niedowierzaniem. X-Men i Bractwo rzucają się na ludzi, zaś Scott Summers szepcze do Jean iż Apocalypse manipuluje czasem. Znalazł się w jego ciele wraz z mocami mutantó, które mu na to pozwalają. Ciało Scotta nie jest w stanie utrzymać tych sił czasu i przestrzeni pod kontrolą, powoli poddaje się woli Apocalypse'a. En Sabah Nur użyje czasu i przestrzeni, aby go złamać, tak jak w tej rzeczywistości stworzył ścigający go tłum. Powtarza Jean, iż kocha ją, lecz w tej rzeczywistości brak mu sił po czym zmienia się połączenie Apocalypse'a i Cyclopsa, które ją atakuje. Xavier i MAgneto orientują się iż prawdziwym zagrożeniem jest Apoclaypse, a mutanci atakują istotę, pomimo iż Jean krzyczy że Apocalypse nie jest w stanie utrzymać mocy w ciele Scotta, który wciąż jest wewnątrz. X-Men atakują, a Apocalypse znika w błysku światła...


... mutanci znajdują się ponownie w Egipcie, a Xavier oznajmia iż nie wyczuwa śladu obecności Apocalypse'a ani Scotta. Jean oznajmia, iż to nieprawda, bowiem widziała Scotta, lecz Xavier stwierdza że to En Sabah Nur stworzył go by manipulować jej mocami. Xavier prosi, aby Jean zaakceptowała iż Scotta już nie ma, lecz Phoenix nie zamierza się z tym pogodzić. Odwraca się i odchodzi.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #378

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.