Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #109

Uncanny X-Men #109

Uncanny X-Men #109

"Home Are The Heroes!"

Postacie
Cytat

Nightcrawler do Cyclopsa: "Perhaps you're right, I've had a pretty easy life so far I suppose, not at all like you. For example I never had to worry about optic beams. I've only been blue and furry since I was born."

Streszczenie

Po walce o ocalenie wszechświata X-Men wracają do domu! Banshee i Moira McTaggert w końcu mają okazję nacieszyć się swoją miłością, tymczasem Storm dogląda ukochanych roślin w pokoju na poddaszu. Jean przypomina sobie ostatnie chwile w kosmosie i pożegnanie ze Starjammers. Corsair poprosił ją i Ororo, aby nigdy nie zdradziły Scottowi prawdy o jego tożsamości, sądząc, że tak będzie lepiej dla nich obu. Dziewczyna ciągle zastanawia się, czy powinna spełnić jego prośbę. Tymczasem ma inny problem - musi wyjaśnić swoim rodzicom jak stała się Phoenix. Sam Scott obserwuje swoją ukochaną i myśli o tym, jak się ostatnio zmieniła. Wspomina też Alexa, który po uwolnieniu spod kontroli Erica The Red udał się razem z Lorną Dane na wyspę Muir, aby znaleźć chwilę wytchnienia.


Gdzieś indziej, w samolocie, stary znajomy Wolverine'a przygotowuje się do spotkania z nim.


W Szkole Lilandra poznaje ziemskie warunki życia i cieszy się przebywaniem z Xavierem. Tymczasem Nightcrawler umawia się na randkę z Amandą Sefton i poszukuje wśród przyjaciół partnera dla jej przyjaciółki. Colossus jest zajęty, gdyż umówił się na piknik z Banshee'm, Moirą i Storm, więc Kurt podchodzi do zamyślonego Cyclopsa. Scott jest jeszcze bardziej ponury niż zwykle. Elf próbuje mu wyjaśnić, że są inne sposoby radzenia sobie z presją niż zamykanie się w sobie, ale Summers nie ma ochoty na rozmowę. Do wybierającej się na piknik czwórki dołącza Wolverine, który ma ochotę zapolować w pobliskim lesie. Storm jest oburzona, że Rosomak chce zabijać niewinne zwierzęta, ale ten wyjaśnia jej, że zamierza tylko tropić i podchodzić zwierzynę, sprawdzając swoje wyczulone zmysły. Ororo przeprasza kolegę za to, że źle go oceniła. Ten odpowiada, że wszyscy go źle oceniają od chwili, gdy wstąpił do X-Men.


Później w lesie Logan podąża tropem sarny. Kiedy jest już przy niej, zwierzę ucieka, spłoszone czyjąś obecnością. Intruzem okazuje się dawny przyjaciel Wolverine'a - James McDonald Hudson, lepiej znany jako Weapon Alpha, który przybył, aby zabrać Weapon X z powrotem do Kanady, gdzie pracował dla rządu. Ponieważ Logan nie ma zamiaru wracać, atakuje byłego towarzysza. Hudson w ostatniej chwili aktywuje swoje pole siłowe, chroniąc się przed pocięciem na kawałki. Podczas, gdy Kanadyjczycy kontynuują pojedynek, Peter, Ororo, Sean i Moira wypoczywają nad pobliskim jeziorem. Storm jest zainteresowana życiem Rasputina w Rosji, ale ten twierdzi, że jego kraj trzeba zobaczyć, żeby go zrozumieć. Tymczasem Banshee i dr Mc Taggert pluskają się w wodzie. Zabawę przerywa im Wolverine, którego cios Vindicatora odrzucił w ich pobliże. X-Men nie mają zamiaru patrzeć, jak intruz masakruje ich towarzysza i już po chwili cios Colossusa odrzuca Hudsona na pobliskie drzewo a Storm razi go piorunem. Weapon Alpha odpowiada strzałem energii, który trafia Petera i rykoszetując rani Moirę. To rozwściecza Banshee'go, który atakuje napastnika potężną dawką swego krzyku. Widząc, że traci inicjatywę, Vindicator wycofuje się, postanawiając schwytać Logana kiedy indziej, przy pomocy całej swojej drużyny. Na razie wraca do swojego domu w Ottawie, gdzie czeka na niego żona. Heather Hudson namawia go, aby zrezygnował z łowów na Logana, ale James stwierdza, że musi udowodnić, iż zasługuje na przywództwo Alpha Filght.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #109

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.