Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #211

Uncanny X-Men #211

Postacie
Cytat

Scalphunter: "What are you girl... a ghost?"
Kitty: "Worse... a Shadowcat!"

Streszczenie

Marauders rozpoczynają rzeź Morlocków. Jednej z nich, Cybelle, udaje się uciec, jednak napastnicy nie rezygnują. Arclight przebija się przez ścianę, a Harpoon zabija ją swą energetyczną włócznią na oczach Callisto, przywódczyni podziemnych mutantów. Marauders atakują kolejnych Morlocków: Vertigo sprawia, że wszyscy mają zawroty głowy, a Arclight wstrząsa korytarzem.


Tymczasem w posiadłości Xaviera nikt nie jest świadomy tego, co dzieje się pod ulicami Manhattanu. Collossus i Rogue zastanawiają się co dręczy ostatnio Logana, Kitty spędza czas z Illyaną, a dochodzący do zdrowia Nightcrawler usiłuje się teleportować, jednak straszliwie go to osłabia. Niespodziewanie spod ziemi wydostaje się jeden z rannych Morlocków prosząc o pomoc. X-Men przeprowadzają naradę. Nowa mieszkanka Instytutu, Psylocke odbiera w głowie Morlocka informację o super-grupie dokonującej masakry w kanałach. Storm z trudem udaje się przekonać Magnusa, któremu natychmiast przypomina się holocaust, aby pozostał w szkole z Nowymi Mutantami, których ma pod kuratelą.


X-Men udają się na Manhattan, gdzie zaczynają pomagać Morlockom i Callisto. W tym momencie atakują ich Marauders. Kurtowi udaje się wyeliminować z walki Vertigo, jednak osłabiony nie może się teleportować i Riptide z łatwością go pokonuje. Storm nakazuje Magik przenieść rannych do posiadłości i zabrania jej sprowadzać New Mutants na pomoc. Illyana postanawia najpierw skontaktować się z Moirą MacTaggart.


X-Men ruszają na poszukiwanie Marauders, lecz wszędzie napotykają ciała. Shadowcat i Colossus trafiają na Arclighta i Scalphuntera. Ten ostatni rzuca Peterem o ścianę, jednak zastrzelenie Kitty okazuje się niemożnością, ponieważ pociski po prostu przez nią przelatują.


Tymczasem reszta zespołu prowadzi pozostałych rannych Morlocków do Instytutu. Niespodziewanie omal nie zostają powaleni optyczną salwą i trafiają w miejsce gdzie chwilę wcześniej walkę toczyli Cyclops, Angel i Iceman, których obecność w tunelach wyraźnie wyczuwa Wolverine. W tej samej chwili atakują ich jednak Marauders. Scrambler, którego moc polega na neutralizowaniu mocy innych mutantów, atakuje Strom. Spotyka go jednak niemiłe zaskoczenie bowiem pozbawiona mocy Ororo przywala mu w szczękę. Później atakuje Rogue, która go dotyka i neutralizują się nawzajem swoimi własnymi mocami. Colossus zostaje trafiony energetyczną włócznią, która przebija jego pancerz. Shadowcat w ostatniej chwili zasłania Rogue przed kolejną włócznią, jednak przechodząc poprzez Kitty włócznia coś zmienia w jej ciele. Riptide wciąż masakruje Morlocków, aż rozwścieczony Peter miażdży mu gardło, zabijając go na miejscu. Pozostali Marauders wycofują się. Pobici X-Men postanawiają wrócić do Instytutu, zwłąszcza gdy okazuje się, że Kitty wygląda jak duch i nie jest w stanie wyjść z fazy przenikania. Na odchodnym Storm poleca Wolverine'owi schwytać choć jednego Maraudera, los reszty jej nie obchodzi. Logan rusza na polowanie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #211

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.