Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #264

Uncanny X-Men #264

Uncanny X-Men #264

"Hot Pursuit"

Postacie
Cytat

Marvel Girl: "We're still the children of Charles Xavier. X-Men, X-Factor, New Mutants even Excalibur. In the ways that matter we're all one"

Streszczenie

Na Manhattanie na samochód policyjny, którym jedzie Charlotte Jones wpada Forge. Za nim biegnie grupa uzbrojonych mężczyzn, którzy zaczynają bez wyjaśnienia strzelać. Partner Charlotte ginie, a ona sama przeżywa tylko dzięki temu że odciąga ją Forge. Kolejny strzał wysadza w powietrze radiowóz. Jones zaczyna strzelać, przeciwnicy Forge'a noszą jednak kamizelki, a jedyne czego pragną to schwytanie tego mutka. Forge ma wciąz przy sobie swój karabin, ktory okazuje się bardziej skuteczny niż pistolet Jones. Kolejne ataki napastników tworzą wyrwę w bruku, a Indianin wraz z policjantką wpadają do kanałów poniżej ulicy. Tam mają okazję przedstawić się sobie nawzajem i wyjaśnić co się dzieje. Uzbrojeni mężczyźni są genoshańskimi magistratami, którzy idą jego śladem bowiem stanął w obronie kogoś, kogo ścigali tylko za bycie mutantem. Magistraci najwyraźniej przestali przejmować się faktem, iż znajdują się na terytorium USA. Forge wręcza Jones strój środowiskowy, sam również się weń przebiera. Zastanawiają się co zrobić dalej. Jones straciła radio, a nawet jeśli znajdzie sposób by zadzwonić pod 911, wówczas namierzą ich pozostający na nasłuchu magistraci.


W Waszyngtonie ma miejsce kolejne tajne spotkanie dr Cooper z płk Washinem. Ten przechodzi od razu do sedna sprawy, oznajmia że ludzie znaleźli się w wielkim niebezpieczeństwie. W świecie Apocalypse'a, Sinistera i Stryfe'a pojawił się ktoś potężniejszy, kto w nieznany sposób posługuje się wszystkimi dla własnych celów, szerząc zło i chaos. Odpowiedzialny jest już za śmierć kilku agentów KGB, a jedyne co jak dotąd udało się uzyskać Washinowi to przydomek: Król Cieni. Nie wiadomo kim jest, po za tym że rozszerza swe wpływy. Wkrótce na drodze stanie mu zapewne doradca prezydenta d/s mutantów, dr Valerie Cooper. Tym samym powinna się czuć ostrzeżona, przed tajemniczym źródłem rosnącego chaosu w ludzkich umysłach.


Na Manhattanie dwójka ludzi przechodzi w cieniu statku X-Factor, dając wyraz rosnącym obawom Nowego Jorku. Co jeśli potężna budowla runie? Odchodzą nie wiedząc, iż nieopodal z ciężarówki wysypują się uzbrojeni ludzie. Na statku Jean martwi się o wciąż nieobecnego Archangela [przepadł w X-Factor #54 - Kumos] i rozmawia z Hankiem na temat marzenia Xaviera, którego pragnieniem było zbudowanie mostu porozumienia pomiędzy ludźmi a mutantami. Wszystko wskazuje że jego byli uczniowie walczą o utopię.


W kanałach Forge i Jones zastawiają pułapkę na tropiących ich magistratów. Stroje środowiskowe okazują się również kuloodporne, co pozwala im pokonać cały oddział. Pozostawiają ich w tunelach i podążają dalej.


Magistraci przygotowują się tymczasem do uderzenia na statek X-Factor, gdzie po ostatnich wydarzeniach w gościnę przybyli Phil, Jenny, Peter, Callisto i Sean. Na dany sygnał Wipeout rozpoczyna neutralizację mocy X-Factor dotykając ściany statku, pojazd zaczyna odpierać jednak jego atak jednocześnie krzycząc z bólu. Tymczasem Pipeline teleportuje do wewnątrz grupę wypadową, która ma zamiar uprowadzić Phila i Jenny. Magistraci pociskami obezwładniającymi usypiają Marvel Girl i Colossusa. Beast zostaje ogłuszony przez Punchout. Banshee usiłuje użyć swej mocy, lecz napastnicy noszą specjalne słuchawki i usypiają również jego. Jean zakłądają obręcz blokującą jej moce, lecz nagle okazuje się że Beast gdzieś zniknął. Ten zaczyna powalać magistratów, a na końcu Punchout. Tymczasem na zewnątrz Forge i Jones dotrzegają Wipeouta i atakują go. Granaty świetlne oślepiają jego eskortę, co sprawia iż Jones ma czas przystawić mu pistolet do głowy. Wewnątrz Marvel Girl ściąga obręcz i chwyta Punchout w telekinetyczny uścisk.


Kiedy schwytani magistraci są zamykani przez policję, pojawia się sam komendant. Nakazuje on uwolnić schwytanych. Ktoś z władz najwyraźniej dogadał się z Genoshą. Poirytowany Beast obiecuje nagłośnić historię przy pomocy Trish Tilby i Neala Conana. X-Factor proponują Philowi i Jenny pozostanie na ich statku, ci dziękują jednak bowiem czuliby się uwięzieni. Sean rozmawia z Jean zastanawiając się nad sensem poszukiwań X-Men. Jeśli wszyscy będą wydawac się szczęśliwi tak jak Colossus zapomniawszy o swej przeszłości, może lepiej pozostawić rzeczy takimi jakie są, a X-Men martwymi? Do Seana nie dociera, iż w oczach innych X-Men to Forge i Banshee.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #264

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.