Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #265

Uncanny X-Men #265

Uncanny X-Men #265

"Storm"

Postacie
Cytat

Shadow King: "Charles Xavier, founder of the accursed X-Men come as close as any to destroying me. I do not forget. I do not forgive."

Streszczenie

Odległa galaktyka... Do układu P!ndyru przybywa flota Shi'ar. Pindyrczycy to urodzeni wojownicy, lecz nawet oni są bezsilni wobec takemniczego Warlorda. Niedbałym gestem niszczy on ich psychoobronę. Wojownicy wraz że swoim czempionem, spadają z nieba. Nigdy nie zetknęli się jeszcze z taką potęgą, służącą teraz szalonej władczyni Imperium.


W Cairo Illinois pozbawiona pamięci Storm wykrada się z jednej z rezydencji. Dzięki swej mocy przelatuje nad elektrycznym ogrodzeniem, opuszczając domostwo które właśnie okradła. Zastanawia się skąd biorą się jej dziwne zdolności, bowiem nie spotkała jak dotąd nikogo jej podobnego. Nagle z jej rąk tryskają błyskawice, wyładowując się wprost w ogrodzenie. Dziewczynaka jest bardzo zdziwiona, kolejną z mocy którymi dysponuje.


Użycie mocy nie pozostaje nie zauważone. Na swych skanerach Storm namierzają Niania i Orphan Maker, którzy poszukują Ororo od chwili gdy im uciekła. To Niania wmówiła X-Men, że ich liderka nie żyje, a następnie cofnęła ją do wieku dziecięcego. Wkrótce znów będzie ją miała w swych rękach, aby wraz z Orphan Makerem mogła ocalić dzieci-mutantów przed złym światem.


Poranek nad Missipi. Dziennikarze siadają w jednej z kafejek nad rzeką i omawiają dziwne wydarzenia jakich Cairo jest ostatnio świadkiem. Liczne włamania i morderstwa, i jeszcze wczorajsze wyładowanie energii. Ktoś okrada bogatych dranii, co cieszy ludzi. Tematem numer jeden jest jednak wciąż poszukiwany przez agenta Reisza dzieciak-zabójca. To co zrobił w szpitalu, zasługuje zdaniem dziennikarzy na śmierć. Cieszy ich, że niepokojący wszystkich Reisz przynajmniej na kilka dni pojechał do Waszyngtonu. Rozmowie przysłuchuje się z sąsiedniego stolika Storm.


W Waszyngtonie spełniła się właśnie przepowiednia płk Washina, bowiem dr Cooper stała się niewolnicą Reisza. Agent kpi z niej, iż nie słuchała Rosjanina, zaś teraz on ma dostęp do wszystkich tajemnic USA dotyczących mutantów. Ma plany dotyczące Freedom Force, a w szczególności Mystique. Lecz przede wszystkim Król Cieni pragnie opętać swoją jedyną życiową porażkę, której dusze ocalił przed nim niegdyś Xavier: Ororo Munroe.


W Cairo Storm śpi w opuszczonej bazie powietrznej i nagle powracają do niej wydarzenia przeszłości. Bawi się ze swymi rodzicami na pikniku, lecz nagle zaczynają się oni zmieniać. Twarz ojca staje się podobizną Reisza, zaś matka zmienia się w Nianię. Storm krzyczy i budzi się w błysku piorunów. Okazuje się że podczas snu nieświadomie użyła swej mocy i wiatr uniósł do gory opuszczony samolot, który teraz jest jej domem. Maszyna głucho uderza o ziemię, a Storm szybko bije serce. Przypomniała sobie, że nazywa się Ororo i urodziła się w Ameryce. Wciąż nie wie kim są ludzie w kostiumach z jej wizji. Nie wie, że to X-Men. Na majaki zna tylko jedną radę. Postanawia dokonać kolejnego włamania.


W jednej z rezydencji ukryli się Reisz i Shen. Król Cieni nie wie co cofnęło Storm do wieku, w którym spotkał ją po raz pierwszy, lecz zrozumiał że robi ona teraz to samo co czyniła wówczas w Kairze. Stała się złodziejką, okradającą bogatych i oddającą biednych. Dlatego ukrył się w rezydencji najbogatszego kolekcjonera sztuki w Cairo, którego wraz z żoną przemienił w swe zdziczałe ogary i zastawił pułapkę. Oczekuje tam przybycia Ororo. Zamierza się zemścić, za to iż Charles Xavier go pokonał, odbierając mu studentkę którą wówczas ocalił [Uncanny X-Men #117 - Kumos]. Nawet jesli opuścił Ziemię, Krol Cieni odbierze mu po kolei najdroższych ludzi.


Wkrótce do rezydencji przylatuje Ororo. W chwili gdy wchodzi do budynku zostaje zaatakowana. Zszokowana patrzy na wykrzywioną nienawiścią twarz ogara i zaczyna bronić się przed kobietą. Została jednak ranna, a wokół niej gromadzą się kolejne ogary i nadchodzi sam Reisz, oznajmiając że teraz już mu się nie wymknie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #265

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.