Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #112

Uncanny X-Men #112

Uncanny X-Men #112

"Magneto Triumphant"

Postacie
Cytat

Magneto: "An eye for eye X-Men. You will not die, but you will soon wish you had. You will suffer as I suffered, to be aware of who and what you are, to each posses your powers in their fullest measure, yet to be as unable to use them as six-month child. To be... helpless. If there is a hell, X-Men, surely it cannot be more terrible than this."

Streszczenie

W jednej z przyczep wędrownego cyrku, gdzieś w Teksasie, X-Men stoją przed Magneto - swoim największym wrogiem. Cyclops prosi Phoenix, aby spróbowała wysondować myśli Magnusa, jednak ten jest odporny na telepatię. Colossus zastanawia się, dlaczego są wrogami, skoro wszyscy chcą tego samego - wolności dla mutantów. Sam Mistrz Magnetyzmu nie jest pewny, czy dobrze zrobił, otwarcie atakując całą drużynę Xaviera. Stwierdza jednak, że musi się zemścić na tych, którzy go upokorzyli, jeśli ma dalej żyć. X-Men przygotowują się do walki, ale zaprzestają oporu w momencie, gdy Nightcrawler odkrywa, że wóz, unoszony mocą Magneto, szybuje wysoko nad ziemią. Ponieważ tylko koncentracja Magnusa utrzymuje ten stan, obie strony muszą biernie czekać, do czasu zakończenia podróży. Ich wróg opowiada im, jak szukając zemsty przybył do posiadłości Xaviera i zastał ją opuszczoną. Po przybyciu Beasta śledził jego ruchy i w ten sposób dotarł do cyrku. Cyclops dziwi się, że Magneto pokrzyżował plany Mesmero, który był kiedyś jego sojusznikiem [około 50. numeru Uncanny - Christoff], jednak Lehnsherr tłumaczy, że hipnotyzer używał tylko androida, podszywającego się pod niego. Gdzieś nad Ameryką Południową Magnus wyrzuca z wozu nieprzytomnego Mesmero i asekuruje jego lądowanie w lasach nad Amazonką. Podróż trwa, aż wóz dociera do kontynentu lodu. Tu, pod wulkanem w sercu Antarktydy, Magneto ukrył swoją podziemną bazę. Natychmiast po lądowaniu zaczyna się walka. Pierwszy strzał należy do Cyclopsa, jednak nie robi on na Mistrzu Magnetyzmu żadnego wrażenia. Colossus w swojej stalowej formie bardzo łatwo pada z jego ręki a wytworzony magnetycznie ładunek statyczny poraża Beasta. Storm próbuje obezwładnić Magnusa, otaczając go śnieżną nawałnicą, ale ten wytrzymuje i odpowiada kolejną wiązką energii. Atakujący od tyłu Nightcrawler zostaje odrzucony w stronę dochodzącego do siebie Colossusa, który musi wrócić do ludzkiej formy aby Kurt nie zginął od zderzenia z nim. Soniczny atak Bansheego zostaje odbity polem siłowym w jego stronę i na placu boju pozostają tylko Cyclops i Phoenix. Scott próbuje przebić pole Mistrza Magnetyzmu, złorzecząc w duchu swoim kolegom, że zamiast działać jak zespół, dali się pokonać w serii solowych pojedynków. Niezwykła wytrzymałość Magneto znowu pozwala mu przetrwać atak i lider X-Men dołącza do pokonanych. Wtedy Magnusa atakuje z całą swoją furią Phoenix. Z łatwością niszczy jego metalowe pociski i powoli przedziera się przez pole magnetyczne. W chwili, gdy Magneto jest o krok od porażki, przeciążona Jean traci siły i moc Phoenix chwilowo wypala się. Podczas gdy rudowłosa pada nieprzytomna, Magnusa zachodzi od tyłu Wolverine, który właśnie doszedł do siebie po upadku w chwili przybycia. Niestety, jego cios chybia celu, a jego przeciwnik z łatwością zmusza go do ogłuszenia samego siebie, manipulując jego metalowymi kośćmi. Mistrz Magnetyzmu staje nad swymi pokonanymi wrogami.


X-Men odzyskują przytomność przykuci do krzeseł. Magneto oznajmia im swą wolę. Specjalne systemy w ich siedziskach uniemożliwiają im korzystanie z mocy, mówienie i poruszanie czymkolwiek oprócz głowy. Są bezradni jak dzieci, zupełnie jak był on, kiedy został odmłodzony i przebywał na Wyspie Muir. Android Nanny będzie czuwał nad nimi, podczas, gdy Magnus będzie realizował swe plany. Bezradność i bycie zmuszonym do obserwacji triumfu swojego najgorszego wroga - taką zemstę zgotował Mistrz Magnetyzmu dla X-Men.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #112

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.