Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #307

Uncanny X-Men #307

Uncanny X-Men #307

"Bloodties" - part 4: "Night And Fog"

Postacie
Cytat

Sersi: "Your mutant power is psionic in nature"
Exodus: "It begins... that way"

Streszczenie

Jedna z mutów kryje się za Xavierem błagając o pomoc. Dla Hanka staje się jasne iż odnaleźli obóz koncentracyjny dla umierających na wirusa spuścizny mutów. Magistraci oznajmiają, iż chronią jedynie mieszkańców wyspy przed rozniesieniem groźnej zarazy, po czym atakują US Agenta i Beasta. Nadbiegający Phil i Jenny widzą jak nagle magistratów poraża potężny wstrząs telepatyczny i zszokowani orientują się iż Charles Xavier jest mutantem. Ten przysięga pomóc mutom, które zwracają się doń z prośbą o pomoc.


Ponad Hammer Bay przelatuje właśnie Exodus trafiony mocą Sersi. Wbija się w grunt po drugiej stronie miasta, a kobieta oznajmia iż wcale nie jest tak potężny jak mu się wydaje. Exodus w odpowiedzi łączy się z nią psionicznie, a zdumiona Sersi stwierdza iż taka jest właśnie natura jego mocy. Nie zamierza pozwolić, aby amator jakim jest w jej oczach Exodus pokonał ją, lecz ten wykrzykuje iż jest spadkobiercą Magneto i nikt nie przeszkodzi mu w osiągnięciu jego przeznaczenia. Następuje potężna psioniczna eksplozja. Poniżej w stronę bitwy podążają War Machine, Black Knight i Kapitan Ameryka, zamierzając ją powstrzymać nim Sersi i Exodus zniszczą całe Hammer Bay.


Tymczasem Avengers, którzy pozostali w USA stają na Zgromadzeniu ONZ. Black Widow oznajmia publicznie iż nakazano jej właśnie wycofać z Genoshy Avengers i przeprosić za pogwałcenie wewnętrznej integralności wyspy i dokonanie inwazji przez Avengers. Natasza oznajmia, iż nie podporządkuje się tej decyzji, bowiem nie będzie patrzeć na będącą jej rezultatem przelaną krew niewinnych. Black Widow przeprasza jedynie za to, iż powiązani z polityką Avengers zapomnieli kim są - najpotężniejszymi herosami świata, mającymi nieść pomoc potrzebującym. Od tej pory będą na powrót tak czynić, bowiem zrywają swe związki z ONZ, rządami i polityką w ogóle. Przemowy tej słucha reszta Avengers, wiedząc w głębu serca, że wreszcie ktoś odważył się to powiedzieć i uczynić dobrą rzecz.


Do Hammer Bay wkraczają X-Men, zamierzając powstrzymać rozpętane przez Corteza szaleństwo. Zaczynają pomagać ukrywającym się ludziom i mutom, stwierdzając iż w tym konflikcie wezmą stronę cywili. Z przerażeniem patrzą na leżące wszędzie ciała. Na zewnatrz Sersi i Exodus wciąż walczą, niszcząc miasto. Exodus odrzuca Sersi, a nadbiegający Black Knight ostrzega go, co mu uczyni jeśli Sersi stanie się jakakolwiek krzywda. Ten śmieje mu się w twarz, mówiąc iż żaden człowiek nie jest w stanie go zranić i odlatuje z miejsca walki. Z ruin wygrzebuje się Sersi, zamierzająca ruszyć za Exodusem, lecz Black Knight ją powstrzymuje. Pokazuje na zniszczone miast, mówiąc iż nie moga dalej walczyć. Nalezy znaleźć inny sposób aby powstrzymać Exodusa.


W kanałach Quicksilver i Marvel Girl idą telepatycznym śladem Luny, kóry wyczuła Jean. Ta może stwierdzić jedynie, iż córka Pietra jest gdzieś w pobliżu, lecz jemu pomimo superszybkiego penetrowania tuneli nie udaje się jej odnaleźć. Jean przebija się telekinetycznie przez ścianę, uprzedzając Pietra iż muszą uważać na zasadzkę. Jeśli Cortez spróbuje powiększyć ich moce będzie chciał je wykorzystać. Nagle oślepia ich rozbłysk, a Quicksilver odruchowo rzuca się na napastników. Dopiero po chwili orientuje się iż napotkał swą siostrę i żonę. Przytula się do Crystal zapominając o dzielących ich barierach. Oboje postanawiają zacząć zachowywac się jak mąż i żona i wspólnie ocalić swą córkę. Marvel Girl oznajmia iż czas najwyższy, bowiem wyczuwa obecnośc Corteza, który pojawił się gdzieś w ciemnościach. Fabian wynurza się z cienia uprzedzajac iż użyje swej mocy na Lunie, którą trzyma. Troszczy się jedynie o swój los i nie zamierza pozwolić, aby z rąk wyrwała mu się władza nad Genoshą, o którą walczy. Wanda powstrzymuje hexami brata, gotowego rzucić się na Corteza. Cortez oznajmia, że wszystkie jego plany zostały zniszczone przez powrót z grobu Magneto, którego miała nadzieję że udało mu się zabić na asteroidzie M, a także to że Magnus sprowadził ze sobą Exodusa. Wykrzykuje, iż nawet Magneto nie wiedział z kim ma do czynienia, bowiem w takim wypadku nie dokonałby rekrutacji Exodusa. Z obawy przed nim zamierza trzymać przy sobie Lunę. Wówczas pęka strop i pojawia się Exodus. Przerażony Cortez wykrzykuje do Crystal i Pietra iż jeśli nie zniszczą Exodusa, zabije Lunę.

Autor: Familiar Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #307

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.