Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #216

Uncanny X-Men #216

Uncanny X-Men #216

"Crucible"

Postacie
Cytat

Storm: "Take my hand Stonewall!"
Stonewall: "Don't be a fool woman, you're not strong enough..!
Storm: "Would you rather argue or live?"

Streszczenie

Na wpół oszalały i zagubiony Wolverine, uciekający przed własnym szaleństwem, zostaje potrącony przez samochód. Przerażeni ludzie, którzy jechali pojazdem znajdują ślady krwi, lecz nie widzą ciała. Jednocześnie z lasu dobiega wycie dzikiego zwierzęcia. To Logan, który przestał ufać własnym zmysłom i instyktowi. Wrzask ten słyszy również Storm, uciekająca wraz z Priscillą przed prześladowcami. Noc dobiega końca, więc kobietom nie zostało wiele czasu nim trójka mutantów wyruszy w pościg. Ororo rozwiesza między drzewami stalową linkę, która obetnie głowę Speedsterowi, co bardzo podoba się Priscilli. Ku jej zdziwieniu Storm rezygnuje z tego planu, nie chcąc zmieniać się w Wolverine'a, zabijającego swoich przeciwników. Ku wściekłości Priscilli Speedster mija pułapkę bez szwanku.


Wyspa Muir. Moirę budzi lądujący głośno Blackbird, zakłócający ciszę szpitala. Z samolotu wysiadają X-Men, a poirytowana Rogue wyjaśnia, iż Storm nakazała opuszczenie szkoły, sama zaś z niewiadomych przyczyn pozostała z Loganem w Ameryce, by przemyśleć przyszłość zespołu.


W Salem Crimson Commando i Stonewall docierają na miejsce, gdzie Ororo usiłowała zastawić pułapkę na Super Sabre'a. Zastanawia ich czemu kobieta go nie zabiła gdy miała okazję, być może rzeczywiście jest niewinna jak twierdzi. Dyskusja nad sensem wymierzania sprawiedliwości poprzez chwytanie ludzi i polowanie na nich nie kończy się. Mutanci widzą że nie mają wyjścia i jeśli nie dopadną kobiet, to wylądują w więzieniu. Gdy Super Sabre dociera na pobliską górę, Storm nie mając wyjścia atakuje go i oboje toczą się po zboczu. Widząc to Priscilla postanawia działać. Wiedząc, że prześladowcy nie dadzą jej spokoju, a prawdopodobnie także Storm; dziewczyna zrzuca na walczących potężny kamień, co sprawia, iż przysypuje ich lawina. Priscilla ucieka i dociera do drogi, gdzie dwójka ludzi naprawia swój samochód po spotkaniu z Loganem. Znienacka wyciąga pistolet i zabija ich, aby uciec tym pojazdem, co sprawia iż obserwującemu scenę Loganowi zaczynają wracać ludzkie zmysły. Przerażona Priscilla odjeżdża. Stonewall i Crimson Commando postanawiają dopaść ją za wszelką cenę, z czym nie powinno być już problemów, bowiem ich prawdziwa przeciwniczka zginęła. Tymczasem Priscilli zepsuł się samochód, siedzi więc przy nim z pistoletem i zastanawia się co zrobić, kiedy nagle łapie ją czyjaś ręka.


Jakiś czas później Stonewall dociera na miejsce i widzi Priscillę, która wygląda jakby spała. Okazuje się, iż była to jedynie przynęta. Storm zastawiła pułapkę i wrzuca teraz mutanta w lotne piaski, zmuszając do kapitulacji. Nie jest świadoma, iż kiedy wyciąga go z bagna, Priscilla odzyskuje przytomność i zamierza rozbić jej głowę kamieniem. Wówczas jednak Crimson Commando przebija dziewczynę swym mieczem. Storm łapie za tę broń, lecz wreszcie pojawia się Wolverine. Informuje Ororo, że Priscilla zabiła dwójkę ludzi, co być może coś zmienia w tej sytuacji. Nic nie jest już jednak proste, bowiem tak samo jak jej prześladowcy, Ororo czyniąc dobro poprzez ratowanie Priscilli doprowadziła do zła. Storm zaczyna walkę z Crimson Commando, zastanawiając się co uczynić: jeśli przegra Logan najpewniej zabije obu mutantów, jeśli wygra będzie musiała coś zrobić aby przestali wymierzać sprawiedliwość na własną rękę. Z goryczą porównuje ich sytuację z X-Men, ciągle zmuszanych do moralnych wyborów. Wreszcie pokonuje przeciwnika, postanawia go jednak nie zabijać. Żąda aby wraz ze swymi kompanami zgłosił się na policję i opowiedział całą historię, na co weterani przystają. Odjeżdżając z lasów Logan i Ororo przeprowadzają ważną rozmowę. X-Men tak długo wymierzali sprawiedliwość, iż podobnie jak Crimson Commando, Super Sabre, Stonewall przestają widzieć granicę między dobrem a złem, sami zaś stają się celem dla wrogów. Coś musi się zmienić, tylko co?.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #216

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.